Cizí auto na mém pozemku

Od: Datum: 29.10.16 09:42 odpovědí: 18 změna: 01.11.16 20:07
avatar

Zdravím,v rámci dědictví zdědil syn zemřelého přítele mé matky auto,které stojí na mém pozemku již dlouhou dobu a nemá se vůbec k tomu aby si auto prostě odvezl.Vlastně nemá ani prostředky na odtah či na novu technickou atd.a tak to asi jednoduše rešeší, auto už tam stojí 2 roky.

Jak je donutiť aby si ho odvezl,popř.existují nějaké třeba soukromé firmy,které řeší tyhle záležistosti,třeba vlastním odtahem a pak si to řeší s majitelem apod.?Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 29.10.16 13:03
asi by se stalo, ze auto samo sjede ze soukromeho pozemku na komunikaci..kde bude asi prekazet a organi ho odtahnou...
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.10.16 14:22
avatar

Já bych to také tak vyřešil.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 13:58
avatar

Můžete se obrátit na soud.. Ale já bych s papírováním počkal. Auto bych nechal posunout na obecní pozemek, silnici a nahlásil bych to na městkou policii, ať si to odtáhnou oni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.16 15:22
avatar

Díky,myslím,že odtah by nebyl problém,ale co s potenciálníma udavačema,kteří by mě mohli vidět jak auto parkuji na inkriminované místo.

Datum: 29.10.16 15:36
avatar

Záleží, jak velký máte pozemek.

Pokud dost velký, požádala bych stěhovací firmu, nebo svalnaté kamarády, aby auto přemístili na okraj Vašeho pozemku, kde nebude na dohled a nebude překážet. Někam prostě uklidit.

Určitě bude se vším méně starostí, papírování, běhání, než to auto někam posunovat na veřejnou cestu.

Potom bych se již nestarala a nechala celou situaci tzv. vyhnít. Ať se stará majitel auta, ví, že auto zdědil, ví, kde je.

Může se časem zahojit a situaci řešit. Popřípadě to bude zase řešit nějaký jeho potomek. Každý rok bych mu poslala, pohlednici, že autíčko na něj stále čeká.

Byl to přítel vaší matky, tedy jeho syn zdědil. Projevila bych velkorysost, pokud tedy máte dostatečně velký pozemek, jak píši výše.

Nabízím pouze jako další variantu, rozhodnete se podle své povahy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 29.10.16 16:20
avatar

Ideální je parkování na nezpevněném terénu - Pár kapek oleje pod motor na zem, zavolat měšťáky či PČR a sdělit, že nějaké vozidlo stojí na mém pozemku a kape mu motorový olej. Odtah je na úkor majitele jako ohrožení životního prostředí.

Na betonu už je to horší - to musíte řešit jinak. Ale v podstatě vždy bude výsledek na úkor vztahů mezi vámi a majitelem. Ona by stačila třeba cedulka "prodám - daruji za odvoz" a telefon na majitele - nejprve se zkuste domluvit na možnostech. Pokud to nelze, řešte třeba i odtažením na laně do míst veřejné komunikace.


doplněno 29.10.16 16:27:

Aha - na veřejném pozemku to vadí, na soukromém je to jedno? A když mají prodejci vozů auta bez vany pod motorem, tak mu zruší živnost... no to je úsměvné.

Takže vlastní auto, lano (ocelové), zabrat a pěkně odtáhnout někam jinam. Asi nejrychlejší řešení...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.10.16 16:24
avatar

To taky neprojde, protože stále se jedná o soukromý pozemek. Takže leda hlásit a běhat po úřadech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kusk
Datum: 29.10.16 16:44

Zatím si dopisovat (doporučeně) s majitelem, že žádáte o odvoz auta do termínu 30.11. 2016. Od 1.12 2016 budete požadovat parkovné ve výši 100,- Kč/den. Vím, že nezplatí, ale neví, co s tím dále hodláte udělat. Snad začne uvažovat co s autem. Zatím může tvrdit, že nevěl, že jeho auto vám na pozemu vadí.

Co tak popíhnout pojišťovnu, zda je hrazená zákonná pojistka? Jen má úvaha, někde začít musíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ppp
Datum: 31.10.16 14:27

I když se moje odpověď nebude laikům a horkým hlavám líbit, tak...

Auto není Vaše, takže ho nemůžete někam odtáhnout. Parkovné nemůžete po nikom požadovat pokud se s ním o tom předem nedohodnete (na placeném parkovišti uzavíráte dohodu tím, že na to parkoviště vjedete a zaparkujete tam - tzv. konkludentní čin). Můžete po majiteli auta požadovat náhrada za zábor části svého pozemku. Nejefektivnějším řešením je velká cedule na auto s textem prodám levně nebo za odvoz a telef. číslo na majitele.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 31.10.16 14:42

tohle je super řešení (cedule "prodám levně" atd...). Řeší to věc a ani by nemuselo narušit vztahy - jde v podstatě o jasnou pomoc majiteli auta v tom jak se ho zbavit a možná ještě s výdělkem. Řešení přes úřady, policiii, nedej bože soudy a nějaké placení čehokoliv jsou nesmyslná a v reálu neproveditelná, nevymahatelná atd... Tohle je opravdu elegantní řešení *palec*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.16 19:00
avatar

Díky všem na vaše názory,ale myslím,že převládájící názor vzít auto a odtáhnout na veřejnou kominikací je dobrý,páč mazlení bylo už dost...

Od: asd1
Datum: 01.11.16 00:30

Až tak chytrý nápad to neni - tím vznikne škoda kterou může vymáhat a nejspíš uspěje.

Spíš to parkovné od určitého data...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 01.11.16 07:55
avatar

Jaká škoda vznikne majiteli, když ho odtáhnete na laně do míst neplaceného parkoviště nebo veřejného místa, kde vozidlo stát může? U vozu, který je podle popisu na sešrotování či opravu tak závažnou, že si ji majitel nemůže dovolit...?

Ano - je to manipulace s majetkem, který je cizí. Může tedy někdo říct, že se jedná o krádež... nebo pokus krádeže.

Já jsem sice již zmínil tu cedulku "prodám", ale ta asi s ohledem na stav vozu nebude moc úspěšná. Odtah do blízkého veřejného místa, kde nebude vůz přímo zavazet provozu, spolu s SMS majiteli, že vůz mu popojel a je nyní tam a tam - tak bych to viděl jako nejméně problematické a nejrychleji vyřešené. Pokud je právní problém, prosím o upřesnění, jaký konkrétně. Děkuji.


doplněno 01.11.16 20:11:

S tou cedulí je to myšleno tak, že napíšete ceduli "prodám levně" a napíšete tel. číslo na majitele. Tomu oznámíte, že jste takto postupovali a jelikož neví, co s vozem, někdo (zájemce, kolemjdoucí) se mu ozve.

Pokud ovšem je vůz na zahrádce lidem nepřístupné, pak cedule nepomůže.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 01.11.16 08:02

podle všeho: nemyslím, že by dotyčný něco vymáhal, ale asi úplně čisté to není...odtáhnout někam na veřejné místo nebo komunikaci nepojízdné auto popř. vytvořit někde úmyslně překážku...nevím... Mě se líbí řešení s cedulí :). Může se to zkusit, podmínka je, že auto stojí na místě, kde si ceduli někdo přečte :).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 01.11.16 08:54
a je i ciste nechavat svoji vec na cizim pozemku?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 09:12

jasně, téměř vždy mají věci dva úhly pohledu a pokud auto odtáhne někam kde nebude překážet a prokazatelně to oznámí majiteli, asi z toho problém taky nebude...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.16 20:07
avatar

Moc nechápu tu ceduli umístit na auto?Kdo by si ji měl číst,snad ne majitel auta,když auto 2 roky neviděl,jak by pak mohl číst ceduli...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.