Noční můry

Od: Datum: 29.10.16 08:04 odpovědí: 10 změna: 29.10.16 10:08

Poslední dobou (několik měsíců) mě nepravidelně trápí noční můry. Jde o ošklivé sny, kde mě někdo honí, pokouší se mě zabít opravdu brutálním způsobem (k tomu nikdy nedojde, jen vím, že se to má stát a už už mě dohání/otevírá dveře atp.). V minulosti jsem viděla/četla jen pár hororů, dávno se takovým kouskům vyhýbám (nejsem na krváky povaha) a teď se mi to v mysli promítá. Začínám už se trochu "bát" - to je přehnané slovo, ale jsem trochu vylekaná. Když jdu po tmě k autu, občas mi vypluje nějaká ta myšlenka ze sna, když chodím sama po lese. Zkrátka začínám být malinko paranoidní - víc se otáčím, lekám se zvuků... Ještě jedna taková zvláštnost - když se probudím, je velmi často 3:33, naprosto přesně (chodím spát neúravidelně). V minulosti jsem obdobnými sny trpěla, ale měla jsem tehdy hodně náročné období, dnes jsem v podsatě v klidu v práci, v rodině, v osobním životě... Prosím dá se těchto snů nějak zbavit? Opravdu je to nepříjemné...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.16 08:29

Zdravím,

mně pomohlo na noc nevečeřet a nepít, poslední jídlo si dávám v 17:00, chodím spát s prázdným žaludkem. Spánek je poté nepřerušovaný, na jeden zátah. Sny mám pak normální, neděsivé.

doplněno 29.10.16 08:39:

Případně ještě ulehat s oknem na ventilačku, aby byl v místnosti zajištěn stálý přísun čerstvého vzduchu.

Ohodnoceno: 0x

Od: xyz
Datum: 29.10.16 10:01
Spim s pootevrenym oknem i v zime, nesnasim na spani teplo. Zkusim vyresit to jidlo. Jsem spis nocni jedlik, to je fakt...
Od: dylin
Datum: 29.10.16 08:35

Neopodostatněný strach je jen důsledkem malé nebo žádné víry.*dril*

Od: wamp®
Datum: 29.10.16 09:48
Neopodstatněný strach nemají dodnes vysvětlené dopodrobna ani psychiatři.
A "Dylin" to ví?
Pro tazatelku : Kolik času trávíte venku a jak často sportujete?
Tam je ta příčina.
doplněno 29.10.16 10:19: Tak to je dobře...
Každý jsme jiný,u mě tedy sport funguje skvěle.
A co Váš osobní život,trpíte nějakou domácí nepohodou,hádkami v rodině?
Jak pečujete o své duševní zdraví?
Mám na mysli posezení s přáteli,návštěvy kina,divadla,nějaká hobby?
Malování,focení,poslech dobré,kvalitní hudby,pletení,háčkování,čtení,atd.,atd.
Musíte se snažit obohacovat ducha,to je nesmírně důležité.
A v neposlední řadě se musíte zaměřit na kvalitní stravu.
Pokud se krmíte prázdnem,čili fastfoody a pijete sladké limonády,vše se odráží na kvalitě spánku i na děsivých snech.
Asi tak.

Datum: 29.10.16 10:00
Sport jako takovy nedelam zadny, ale denne jsem ca 1,5h venku se psem, kdy chodime po lesich sviznejsi chuzi... Byla jsem zvykla na vic, ale zmenila jsem zamestnani, odjizdim pred 6 a vracim se okolo 5 takze vic neni v mych moznostech. Bydlim v domecku a co to jde jsem na zahrade. Nejsem zahrabana v panelaku u telky (ani ji nemam)
Datum: 29.10.16 09:11

Ze své zkušenosti vím,že to chce uspořádat si život,dát se do klidu,urovnat si v hlavě spostů věcí...třeba Vás něco trápí na něco myslíte a takhle se to projevuje.Můžou to být i staré věci a podvědomí se s nimi neumí vyrovnat.Nezapomeňte,že mozek řídí naše činy a né my.Plno věcí dělá naše podvědomí bez našeho přičinění.

Já měla také několik těhle snů.Jeden,že mě honí matka a já utíkám po schocech paneláků a chvilkama i lítám abych byla rychlejší a potom častý sen,že nejsou zavřené dveře od bytu,nebo že je někdo rozbíjí nebo že se probudím a je tam jen pár desek a za nimi někdo je.Oba sny byly důsledky jak se ke mě chovali druzí lidé,moje strachy jak z matky,tak z násilnického expřítele.

Nedíváte se třeba moc na zprávy?to co Vás budí je vlastně denní realita,to ani nemusíte číst horory.Teď je to samý klaun,přepadání seniorů,na parkovištích,odpočívadlech,na chodbách...

doplněno 29.10.16 21:45:

ještě bych dodala,že to bude mít možná i spojitost s místem.Obě moje noční můry byly vždy jen v tom místě,kde jsem zrovna bydlela.Jak jsem se přestěhovala,tak noční můra zmizla.

Zkusila bych aspoň něco v domácnosti změnit,vylepšit nebo úplně přeházet nábytek prostě tomu dát jiný ráz a myslím,že to pomůže.

Datum: 29.10.16 10:04
Dekuji Lucie. Nemam televizi, aktualni deni nesleduji. Pro nekoho je to hloupe, ale ja mam svych starosti dost a na krimi zpravy fakt koukat nepotrebuji. Je pravda ze mam za sebou hodne odklivych veci, ale myslela jsem, ze uz je to za mnou. Podobne sny jsem mela pred lety, tehdy jsem chapala proc. Zkusim se zamyslet co mohlo otevrit stare rany...
Datum: 29.10.16 09:27

Měla jsem něco podobného několik měsíců. Navíc ještě záchvaty paniky, kdy jsem se probudila s pocitem, že nemohu dýchat, že se dusím. Letěla jsem k mrazáku a dýchala ten studený vzduch.

Jenže já přesně věděla, co je tím spouštěčem, z jakého důvodu se to děje? Nemohla jsem to ovlivnit, byl to dlouhodobý stres a bezmoc.

Když tahle situace přešla, všechno se vrátilo do normálu. Možná si aní neuvědomujete, že Vás může něco trápit, ale podvědomě to tam prostě je. Pokud pomine příčina, měly by ustat i noční můry.

Když jdete k autu, nebo lesem, myslete na něco pozitivního, třeba kam pojedete na dovču, co pěkného si koupíte, nepřivolávejte si to.

Datum: 29.10.16 09:59

Jak tu bylo napsáno, musíte si nejprve vyjasnit, co vás trápí a nechcete si to přiznat. Já mám s různými úzkostnými stavy apod. spoustu zkušeností, tak přispěji svojí troškou do mlýna. Takže - ono někdy záleží i na typu peřiny nebo povlečení, ve kterém se spí. Možná budu k smíchu, ale já jsem jednou ušila povlaky na malé polštářky typu patchwork, manžel si ničeho nevšiml, ale já jsem vůbec nemohla spát, tak mě ty různé tvary rušily! Zrovna tak v létě, když jsou i teplé noci, tak já se nevyspím několi týdnů právě kvůli teplu, i když jsem přikrytá jenom prostěradlem. Taky mě ruší určité předměty - nemáte v ložnici nějakou starožitnost? Já jsem kdysi dotáhla do ložnice stolek z půdy, který měla moje babička, která nebyla rozhodně hodná ženská. Několik dní jsem hrozně spala, pak mi to došlo, stůl vydrhla, vyčistila solí a byl klid. Jinak jsem si poslední dobou všimla, že když si dám navečer směs minerálů na odkyselení - takový kelímek, prodávají to i v Kauflandu, dají se 2 lžičky do vody, tak se mi po tom moc dobře spí, přitom to mám jen jako prevenci. Taky už jsem tady doporučila kousek kvasnic na noc a k tomu meduňkový čaj. Taky je fajn v ložnici občas než se jde spát nechat hořet svíčku v solné lampě, pěkně to provoní. Na závěr bych dodala, co se mi jednou stalo, už je to několik let. Manžel byl na noční, já se najednou vzbudila kolem druhé v noci a cítila jsem strašný tlak na prsou, jakoby na mně někdo seděl. Vůbec jsem se nemohla nadýchnout, ale hrozně jsem se rozčílila, prudce jsem vstala, zatleskala rukama a řekla táhni doprdele nebo tak něco...A byl klid.

Datum: 29.10.16 10:08
Ja to stourani sama v sobe tak nemam rada :( ocividne ale budu muset zase zacit. Bydlim v dome prarodicu. Deda byl posledni cast sveho zivota v duchodaku (uz jsme peci o nej nezvladli, 3 roky jsme ho meli doma jako lezaka). Nas vztah byl hodne naruseny. Pred par tydny zemrel. Myslela jsem, ze je mi to jedno... mozna to souvisi s tim...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.