Založení spolku nebo soukromého klubu

Od: Datum: 29.10.16 01:02 odpovědí: 9 změna: 02.12.16 19:59

Dobrý večer,

potřeboval bych poradit co obnáší založení spolku nebo soukromého klubu.

Momentálně mám provozovnu zkolaudovanou jako hostinec se studenou kuchyní, a obsluje mi tam dámá v pokročilém v věku která s EET nechce pracovat, a nikoho jineho neseženu. Takže tohle je pro mne jediná možnost.

Jediné co jsem zatím vyzjistil o sokromém klubu vyzjistil - že potřebuji stanovy klubu, klubové karty, zřetelně oznaženou provozovnu že se jedná o soukromý klub, knihu se všemi členy.

Ale teď bych potřeboval poradit:

1) Musím zkolaudovat provozovnu na klub?

2) Jak to probíha když probíha ples který pořadá obec, musí mít každy klubovou kartu?

3) Musím odvádět krvavé poplatky Ose a Integramu?

4) Bude se mě týkat protikuřácky zákon

5) Musím odvádět daně

6) Musím nahlašovat provozovnu?

Moc děkuji za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cicko
Datum: 29.10.16 01:38

Na to hlavní jste jaksi zapomenul, a to, že nesmíte za zboží a služby inkasovat peníze, pouze můžete vybírat členské příspěvky dané stanovami. jinak je to kvalifikováno jako klasická podnikatelská tedy VÝDĚLEČNÁ činnost, na níž se vztahují všechny běžné předpisy. Jinými slovy je to pokus o podvod a případné sankce jsou téměř likvidační, zvláště pro malé provozovatele, nemluvě o možném trestním postihu.

Je to na zvážení každého jedince, jak moc je ochoten riskovat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.10.16 16:19

No já si myslím, že inkasovat peníze ve smyslu že si každý zaplatí to co si objednal za pořizovací cenu není komerční či podnikatelská činnost. Musel by však vést účetnictví ve kterém by si vedl náklady a příspěvky. Dám tedy příklad. Domluví-li se že si 20 lidí koupí soudek piva za 700 kč, každý dá 35 kč + poplatek na výdaj (doprava soudku na místo určení). Pak je tu možnost domluvit se že si zaplatí kuchařku a že se na ní složí, to taky není podnikání. Pokud je třeba aby kuchařka 2 hodiny vařila a má za to dostat 200 kč, pak se to rozpočítá na +10 kč na osobu. Celkové výdaje se sečtou a každý se složí, takže v tom nevidím žádnou zlodějinu.

doplněno 29.10.16 16:22:

Ta kuchařka by nesměla být členem klubu.

Od: dam®
Datum: 29.10.16 02:44

K vytvoření a provozování KLUBU vám nic nebrání, max. si určíte vnitřní provozní podmínky, třeba kuřáky, ale nákup zboží a jeho distribuce se stejně bude odvíjet dle pravidel eet, dřív nebo později. Klubove vstupní karty a podobné je jen omezení vstupu, nic víc a navíc nejsou právně podloženy. Tohle se už zkoušelo a dopadlo to dost blbě. Už proběhla myšlenka - z hospody udělám klub a tím se vyhnu eet.I kdyby, čirá blbost, fakturace, prodej , zisk se kontroluje křižmo, je snadné zjistit únik.

Datum: 29.10.16 18:32

Jak přeměnit hostinec na klub nevím a v podvádění bych stejně neradila.

Ale zaujala mne Vaše zaměstnankyně. Práci zaměstnanci přiděluje zaměstnavatel, zaměstnanec si nemůže vybírat, jakou práci bude vykonávat (může pouze odmítnout druh práce, který si s Vámi nesjednal v pracovní smlouvě).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.10.16 06:48

Tak toho jsem si nevšiml protože jsme nevěděl co ta zkratka znamená.

"Momentálně mám provozovnu zkolaudovanou jako hostinec se studenou kuchyní, a obsluje mi tam dámá v pokročilém v věku která s EET nechce pracovat, a nikoho jineho neseženu. Takže tohle je pro mne jediná možnost."

V tom případě jde o hloupé výmluvy, to že zaměstnanec nechce pracovat není důvod k rušení podnikatelské činnosti. Spíš to že tazatel nikoho nesežene ukazuje na neserioznost podnikatele, případně na jeho vlastní neschopnost. Asi podniká v nesprávném oboru.

Datum: 02.12.16 18:16

A poznáte v článkách i řádcích jak lidé nemluví k věci a svůj problém obchází jinými slovy. Je v tom cítit i to jako v plitice se neoslovují věci pravími jmény. A pokud je tomu tak i mezi obyčejnými lidmi také tak je ztoho jakási zpráva o stavu v čechách. Třeba ma lid strach jaký v něm režim vivolal. Pamatuju jak po převratu do několika dní bývalí partajníci říkali. MÁTE TO CO JSTE SI VYCINKALI A to jsou ti kteří nám dnes vládnou a jejich děti.

Od: mp
Datum: 30.10.16 16:52

Já taky ne, jak píše Ivzes. Hospoda je Hospoda a klub je klub. To, co na nás spadlo, musíme zvládnout, nic jiného ani nezbývá. A jak to všechno dopadne se uvidí. Kdo z toho bude profitovat, a kdo odpadne. Jestli se služby rozšíří či naopak zúží. Pokud bude většina spokojena, pak o tom žádná. Ale žádné kličky bych fakt nedoporučoval.

Datum: 30.10.16 17:41

Zajímavé, že i po 27 letech budování kapitálismu jsou podnikatelé socky neplatící daně a nezvládající základy oboru.

Datum: 02.12.16 19:59

Tohle je dost neprozkoumané území. Pokud se jen chcete vyhnout EET je to trestné. Pokud se vám povede vykličkovat mezi paragrafy, máte šanci. Ale jak na to? To se musíte snažit sám. Pokud v tom potřebujete radit tady na poradně, tak to máte smůlu, a radši si s tím nezačínejte, nemáte na to. Pokud si nejste schopen zjistit ani ty docela normální, legální věci, kolem založení spolku a provozu spolkového domu nebo klubu, tak jak chcete zvládnout to ostatní na hraně zákona?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.