Započte se mateřská do roků na invalidní d.?

Od: Datum: 28.10.16 11:53 odpovědí: 2 změna: 28.10.16 14:13

Mám dvě děti pět let od sebe, takže jsem u každého byla čtyři roky doma. Počítá se tato doby zákonem určených let, které musím mít, abych měla nárok na INVALIDNÍ důchod? Dá se do těchto let (např.při věku nad 28 let, musíme být pojištěni alespoň pět let) počítat i nějaká doba (do 55let je to rok) na ÚP, kdy jsem nedostávala podporu? U invalidního důchodu se tedy započítávají náhradní doby stejně jako u starobního důchodu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.10.16 12:05
avatar

Pokud se nepletu tak se započítávají max. do čtyř let dítěte a jen 1x. Počkala bych na Ivzez, jistě poradí lépe.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.10.16 14:13
avatar

Jestliže máte aspoň 365 dní odpracovaných (s výdělkem, z něhož se odvádělo sociální pojištění), započtou se Vám na každé dítě max. 4 roky jako náhradní doba pojištění, a to 100%. (Jsou náhradní doby, které se započítávají jen 80%, např. omezená doba registrace na ÚP bez podpory. S podporou je to 100%.)

Nejjistější by bylo, kdybyste si zavolala na důchodové oddělení Vaší OSSZ, referentky by Vám všechno podrobně vysvětlily.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.