Ebay-zUSAInternational Priority Shippingclo

Od: Datum: 26.10.16 12:05 odpovědí: 4 změna: 28.10.16 17:18

když si objednám z USA zboží(notebook nad 20000) a je u dopravy International Priority Shipping to Czech Republic via the Global Shipping Program, budu platit něco ještě v čr(poplatky)?

u aukce není uvedeno import charges (opvykle 150$), když je tamInternational Priority Shipping , pokud tam je jiná doprava, tak tam je, ale pokud to chápu, to se platí ještě při zakoupení zboží


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.10.16 18:45
avatar

Jelikož USA není v EU, vztahuje se na zboží limit pro platbu DPH, popř. i CLA.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.10.16 19:15

CLO a DPH se platí zvlášť až to přijde do ČR, přijde Vám domů dopis s tím, že dokud nezaplatíte poplatek, který vypočte Celní správa ČR, tak balíček nedostanete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eboy
Datum: 28.10.16 16:28

ale našel jsem napříiklad toto

Určte je dobré sa vyhýbať spôsobu "USPS Priority Mail International" alebo "Express..." Na pošte vraj kontrolujú hlavne zásielky tohto druhu - a tu sa môže stať, že podľa ceny budete ešte musieť zaplatiť colný dlh.

International Priority Shipping - to je tuším spôsob, keď je poštovné rozpísané v jednom riadku dve sumy, ktoré sa sčítavajú. Teraz využívajú predajcovia kuriérske služby priamo poskytnuté eBay - om. Tam by mali byť zarátané už všetky poplatky a na SR by ste nemali platiť už nič navyše.

Takže hrozí poplatky i přesto, že je v aukci International Priority Shipping?

Datum: 28.10.16 17:18
avatar

Na poště kontrolují všechny zásilky a je jedno jak byly zaslány, nebo co se tam o nich píše. Určitou dobu fungoval systém DHL, který obcházel celníky a tady se dalo za CLO a DPH ušetřit. Ta doba je pryč. Stát potřebuje vydělat. Přepravní firmy si nemůžou diktovat jakou cenu naměří celní správa za dodané zboží, nemůže být tedy ani uvedena v ceně při koupi.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.