Maxi aft

Od: Datum: 25.10.16 21:47 odpovědí: 9 změna: 26.10.16 21:47
Dobrý den, vytvořil se mi maxi aft v ústech. Setkali jste se s tím někdy? Nemohl by to být nějaký příznak nemoci? Děkuji za odpovědi
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.16 22:11

No může to být signálem nedostatku třeba vitamínu B2 nebo železa... těžko říci. Sami doktoři neumějí přesně popsat, proč tato choroba vzniká. Kupte si Herbadent v lékárně. Je to vodička, která umí aft znecitlivět. Nebo si kupte ústní vodu Corsodyl a tím si ústa vyplachujte. Pokud by byl aft moc bolestivý, tak pak jedině za lékařem... Ty moje rady jsou takové babské, ale pomáhají taky.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.10.16 22:24

Já je léčím náosledovně, koupím si šalvějovou tinkturu, namočím do ní takovou tu vatičku na čištění ucha a každou chvíli ji na aftu držím, jednak to je desinfekce a jednak to vypaluje. Herbandent je slabý. Nebo ho můžeš pálit i čistým lihem, taky se koupá v lékárně.

Od: maky®
Datum: 26.10.16 09:02

Je to oslabený organizmus. Vždy, když jsem nastoupila do nového zaměstnání, mela jsem afty. Když pak vynalezli Muldisal gel, byla to velká pomoc a úleva. Nejen, že to znecitliví to místo, ale urychluje hojení.Jinak možno použít znecitlivující gel pro miminka na dásničky, když se jim tlačí zoubky.

Datum: 26.10.16 01:55

To vás tedy lituji Z vlastní zkušenosti vím, jak to hrozně bolí.Afty jsou vřídky, ale nejsou infekční. Neměl/a byste je ale podceňovat a v každém případě navštivte zubního lékaře, aby diagnózu potvrdil, protože by se mohlo jednat, jak se správně obáváte i o jiné onemocnění.Stomatolog vám afty ošetří a doporučí účinný roztok či gel na potírání, včetně dezinfekce.Pokud jsou afty malé, můžete je mít vyléčené do týdne, horší to je s těmi velkými.Léčba může trvat až měsíc.Než se vyléčíte, vyhněte se konzumaci jídel kyselých, kořeněných a slaných.Ty bolest ještě zhoršují.Příčin vzniku aft bývá více.Např. mohl/a jste se poranit kartáčkem při čištění zubů nebo se prostě jenom nechtíc kousnout do sliznice, afty někdy u žen vzniknou při menstruaci a nebo jsou vyvolány stresem.Náchylnější k jejich vzniku jsou lidé, kteří trpí nedostatkem železa, vitamínu B2 a kyseliny listové.To není z mé hlavy, takto mě informoval lékař.*jasne* Jestli se tedy u vás vyskytly afty vícekrát, nechte se na tyto látky vyšetřit a při jejích nedostatku si zvyšte jejich dávky v podobě vitamínových doplňků stravy. A na závěr babská rada;). Kupte si lékořicový čaj. Několik dní ho normálně popíjejte a zároveň hodně silným odvarem proplachujte ústa. Stravu upravte na zásaditou, nejlépe zvýšenou konzumací syrové zeleniny. Mě osobně moc pomáhal mrkvový salát s jablky. Tož,tak. Přeji brzké uzdravení*slunce*

doplněno 26.10.16 02:21:

Lékořice totiž neléčí jen lásku, jak zpívá v jedné písni V.Neckář:-D

Datum: 26.10.16 07:52

Afty ještě nikdo spolehlivě nevysvětlil. Logické mi příjde, že je to špatná imunita v ústech. To se stalo mi, po antibiotíkách. Mi vždycky hodně pomohl čaj ze šalvěje. Držela jsem ho v puse a vyplivla. ;) Možná, že by bylo dobře, aby to viděl doktor. A když se vám do ordinace nechce, zajděte do lékárny. Lékárnice vědí, jaké jsou nejnovější a účinné prostředky. Řkněte, že chcete to nejlevnější, aby věděly, že z vás nemají sedřít kůži. A tu šlvěj tam mají k dostání také.

Datum: 26.10.16 08:02

Zkuste borůvky-kdysi bezvadná rada od dětské lékařky. Klidně kompotované, nebo mražené, jsou účinné a přidejte vitamín B12.

Od: host
Datum: 26.10.16 09:20

Někomu se dělají afty po čerstvých vlašských ořeších, někomu po syrovém, nepřevařeném mléku, někomu bez zjevné příčiny, prostě se občas někomu udělají.

Když se někomu udělá aft na dovolené o prázdninách a má daleko k nějakému stomatologovi, může zkusit starou osvědčenou kůru obyčejným hřebíčkem - kořením viz http://abecedazahrady.dama.cz/getfile.aspx?id_file=7909 . Stačí ho stčit do pusy, nekousat, držet mezi dásní a tváří a nechat ho pomaličku působit třeba několik hodin. Zubaři prý mají podobný roztok, prý také snad olejíček s hřebíčkem.

Datum: 26.10.16 21:47

host,vy jste afty někdy měl? Neumím si totiž představit, že bych si na ně přiložila zrovna hřebíček, kde i sebemenší dotyk bolest stupňuje a v případě hřebíčku (když to přeneseně přirovnám k malému klacíku) dochází k intenzivnímu dráždění bolavé sliznice(vřídků) natolik, že nevím, kdo by to vydržel.*plac* Hřebíček ano,ale na bolavé zuby! To je můj názor.

Ohodnoceno: 1x

Od: maky®
Datum: 26.10.16 09:45

Připojuji se k borůvkám a hřebíčku. Hřebíček mám naložený v lihu a jak někdo něco...zuby, klouby, natažený sval, mám to po ruce. Borůvky se ale musí denně pár kuliček, tř, z mrazáku, aby se vytvořili obrané látky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.