Mrtvička co bude dál?

Od: Datum: 25.10.16 12:05 odpovědí: 4 změna: 25.10.16 12:34

Dobrý den

Chci se zeptat otec snama nežil asi 30 let ,nevim kde žil ským žil neplatil si zdravotní pojištění trvalé bydliště má jen jako ohlašovnu na úřadě.Dostal mozkovou příhodu co bude dál?pokud se ztoho nedostane?Bohužel se o něj nemá kdo postarat prej půjde do LDN ale co vlastně bude dál kdo otom bude rozhodovat jako syn necitím žadnou moralní povinost se oněj starat a ani jej nemám kám dát ani nemám čas se oněj starat co se stím to člověkem stane?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 25.10.16 12:13
avatar

Do LDN jsou dlouhé seznamy čekatelů, bez protekce či zájmu rodinných příslušníků se tam nedostane. Prostě bude umírat v nemocnici nebo někde na ulici... vše zaplatí obec-město. V případě úmrtí odmítnete dědictví a dluhy zůstanou státu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.10.16 12:18

Bohužel to asi dopadne tak jak píšete

Datum: 25.10.16 12:26
avatar

Pokud se člověk stane nesoběstačným, může využívat některou ze sociálních služeb, nejčastěji pobytových. U vašeho otce by byl nejvhodnější domov pro seniory nebo domov pro osoby se zdravotním postižením. Pokud bude nejprve umístěn do léčebny pro dlouhodobě nemocné a rodina o něj nebude jevit žádný zájem, je povinností sociální pracovnice LDN, aby zajistila podání žádosti o příspěvek na péči a také o umístění do některého z výše uvedených domovů. V LDN může být hospitalizován jen po omezenou dobu, zvláště neplatil-li zdravotní pojištění.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.10.16 12:34

Pokud na tom nebude úplně dobře, po zaléčení ho z nemocnice dají přednostně do LDN. Přestože jsou čekací doby dlouhé, pro tyhle potřebné lidi se vždy místo zařídí. V LDN může být opravdu jen po omezenou dobu, potom se přepokládá pomoc rodiny, pokud ji ten člověk má, nebo nějakého ústavu...snad?

Dál opravdu netuším... :(

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.