Obsah rozhovoru u psychologa

Od: Datum: 22.10.16 12:39 odpovědí: 9 změna: 24.10.16 10:31

Když chodíte pravidelně k psychologovi, tak si nějak sami připravujete, o čem se s ním chcete bavit nebo třeba některou návštěvu to necháváte na něm? Jak dlouho se k němu může chodit, když to platí zdravotní pojišťovna - roky?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 22.10.16 12:52
avatar

Pokud to bude dobrý psycholog, budete příjemně překvapen/á jak ten čas rychle uplyne.. Nelekněte se, že budete mluvit v drtivé většině Vy, ale jen o čem budete chtít, psycholog jen vede otázkami a ze zásady téměř nikdy neradí, nechává Vás aby jste si na správnou odpověď přišel/a sám.. Zezačátku jsou spíš poznávací sezení, musí Vás trochu poznat, pak se začnou naťukávat problémy a s ním můžou přijít - ne úkoly, spíše doporučení a jejich rozebírání.. Pojištovna by měla hradit, dokud budete chodit.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: nikc®
Datum: 22.10.16 13:48

Dobrý den. Hlavně si dejte pozor, aby Vám nevnucoval dělat něco, co sám nechcete. Myslím, že by neměl být psycholog impulzivní a výbušný cholerik. Protože tím pacientovi ubližuje. A mluvit jen sám za sebe, jak by to dělal on. Protože on není Vy. Co vadí vám nemusí jemu vadit. Řeknete mu, např. že Vám něco vadí na někom a on k tomu řekne třeba "Jak vám to může vadit"? Pokud vám dá najevo, že jste nějaký divný, tak raději od něj pryč. Než chodit k psychologovi, kterýmu vadíte, to raději k žádnému. A ještě mu za to platit. On vás má správně navést na cestu, kterou hledáte.


doplněno 22.10.16 18:12:

Rebelle, proč by to nebylo možné? Jak Vy to vlastně víte? Byl jste snad u toho? Psychoterapie to byla, ale ne na pojišťovnu.


doplněno 22.10.16 18:34:

Známý psycholog Jeroným Klimeš napsal na svých stránkách, dá se to vygooglovat, jak se má nebo nemá chovat psycholog ke svému pacientovi. Není jen dobrý psycholog. Stačí si přečíst některé komentáře na Hodnocení psychologů. Myslíte, že si ty pacienti vymýšlejí? Proč by to dělali?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rebell
Datum: 22.10.16 14:03

Z toho že v případě tazatele je psycholog hrazen pojišťovnou vyplývá, že se jedná o psychoterapii, a při té není nic z toho co popisujete vůbec možné.


doplněno 22.10.16 21:37:

V nějakém ojedinělém případě by to snad možné bylo, ale to už by pak bylo spíš na dotaz do Poradte.cz co s takovým psychoterapeutem který porušuje zásady, aby na to někdo další nedoplatil. Zvlášť když se na to dá doplácet i finančně. Jak to vím? Od psychologa. Přišel s tím tématem sám, není nutné vždy vymýšlet o čem se s nim bavit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nikc®
Datum: 23.10.16 09:22

Souhlasím s poslední větou, že není nutné přemýšlet, o čem se s ním bavit. Co vás napadne, to řekněte. S tím si starost nedělejte.


doplněno 23.10.16 11:48:

Rebelle, přehnala jsem to s tou větou, že řekla "Jak vám to může vadit?". Neřekla to tak přímo, ale řekla mi důvody, proč se tak ta osoba chová, navíc takovým stylem mi to řekla a iron. tónem ... Jako kdybych jí obtěžovala. Z neverbální komunikace se dá taky hodně vyčíst. Někteří lidé mají syndorm vyhoření. Jsme jenom lidi. Nemyslete si, chodila jsem na pojišťovnu kdysi k dobrýmu psychologovi, hodně let. Ten byl dobrý. Dneska je asi už v důchodu. Na hodnocení lékařů neměl dobré hodnocení. Kdo sedí jednomu nesedí druhému člověku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.16 13:51
avatar

Téměř ve všem souhlasím s odpovědí Riy. Jenom bych u odpovědi nepoužila přívlastek správná, dala bych přednost spojení uspokojivá odpověď. Na některé otázky či problémy žádná správná odpověď neexistuje, některé problémy ani nemusí mít nějaké řešení. Někdy je možné se zkusit na problém podívat z jiného úhlu pohledu, ... Pojišťovna by měla hradit, dokud psychologa budete potřebovat.

Dobrý psycholog nechá na Vás, co chcete řešit. Proto bývá dobré se před jeho návštěvou zamyslet nad tím, co aktuálně nejvíc potřebujete.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.10.16 11:31
avatar
Pokud to bude dobrý psycholog, tak sis vámi nebude jen povídat, ale použije nějaké terapeutické techniky. A pokud je opravdu dobrý, nebude z vás cucat peníze roky, ale počet sezení bude konečný. Řekněme jestliže se nedostaví výsledky ani po deseti sezeních, je to důvod ke změně terapie nebo psychologa.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.16 21:58

Nemůžete dát někdo odkaz na dobrého psychologa, co pracuje na pojišťovnu? Potřeboval bych pomoci s řešením partnerské krize a hlavně sociální fobie partnerky, chodili jsme před časem do partnerské poradny, ale žádné uspokojivé výsledky nám to nepřineslo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.10.16 08:21
avatar

Mohl bych vám dát odkaz na výbornou psycholožku, ale nepracuje na pojišťovnu.

Právě ti psychologové "na pojišťovnu" jsou nejčastěji ti povídaví, co si s tebou sice přátelsky pokecají, ale to je tak vše. V takovém případě totiž není nikdo motivovaný: psycholog má od pojišťovny platbu jistou a klient to má "zadarmo". Tak proč by si nepovídali až do alelujá.


doplněno 24.10.16 21:49:

psychoterapeut.kvalitne.cz

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nikc®
Datum: 24.10.16 10:31

Jethro dejte sem odkaz na toho psychologa. Děkuji.


doplněno 24.10.16 22:35:

Jethro díky, ale tam já nepojedu.. je to daleko.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.