Jak postupovat v případě zavinění škody

Od: Datum: 22.10.16 07:51 odpovědí: 3 změna: 22.10.16 09:40

Pokud nějaký zaměstnanec způsobí škodu jinému zaměstnanci vlivem nedbalosti, jak správně postupovat? Dám příklad: Nesprávně uložený materiál v regálech přečnívá. Když se zaměstnanec pověřený správou regálu pohybuje kolem udeří se do brýlí o tyto tyče a ty se rozbijou. V případě, že tam ty tyče někdo nesprávně uložil, měl by odpovědný pracovník zavolat policii, aby zjistila, kdo tam ty tyče takto špatně uvožil a vše zaznamenala? Vzniklá škoda zahrnuje náklady na pořízení nových brýlí (7.000 kč) a odškodné za tu dobu, kdy zaměstnanec není schopen vykonávat svou funkci kvůli rozbitým brýlím. Pořízení nových brýlí může trvat několik dnů, takže z mého pohledu by šlo o škodu na majetku ve výši kolem 10.000.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kakamila
Datum: 22.10.16 08:32

Řeště to přes vašeho bezpečnostního technika(ten kdo má na starosti BOZP) nebo přes vedení podniku...

Obecně to vidím na postih toho,kdo to do toho regálu dal nebo toho,kdo je zodpovědný za věci uložené v regálu...

Jinak taky ten člověk co si to způsobil určitě dobře vidí...tedy není slepý a je aspoň trošku opatrný,když něco někam a ještě v brýlích...na ty si musí,dávat pozor!Ale ty jsou bohužel v jejho vlastnictví...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.16 09:24

Nepochopil jsem vaší větu:

"Jinak taky ten člověk co si to způsobil určitě dobře vidí..."

Mluvil jsem o tom, že ten člověk který se pohybuje u regálu používá brýle. Tedy vidí před sebe ve směru ve kterém se dívá; to nemusí být nutně ve směru tyče; nevidí tedy do strany. Když jste sehnutá pod regálem, nebo otáčíte hlavou v blízkosti vyčnívající tyče, ta tyč není vidět. V některých situacích tu tyč není vidět. Zodpovědný za uložení té tyče může být správce regálu jen částečně, musí napřed o tom vědět, že to tam někdo dal. V první řadě vidím problém v tom, že to tam někdo dal a správce o tom neví. Správce pak může přijít k úhoně ne vlastním zaviněním. Kdyby o tom už věděl, tak by to bylo logické že zodpovědnost by ležela na správci. Řešit to s vedením firmy, obávám se že to by nikam nevedlo. Myslím že by se to mělo v první řadě zaprotokolovat, ale co když to odbidou a já se pak nebudu moci domoci náhrady škody? Právě proto si myslím že bych měl zavolat policii, ale nevím jestli to má nějakou oporu v zákoně nebo jak to je. Že by tam byla nějaká osoba, která chodí po pracovišti a kontroluje jestli někde nejsou porušovány bezpečnostní předpisy, to si nemyslím.

Datum: 22.10.16 09:40

Pokud se jedná pouze o škodu na brýlích , tak to není ani trestný čin, ani přestupek. Takže volat policii je zbytečné.

Způsobenou škodu bych vymáhal po zaměstnavateli, protože škoda vznikla v důsledku jeho činnosti. Ten může škodu následně vymáhat po zaměstnanci, který toto způsobil.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.