Vstup na uzemí USA

Od: Datum: 21.10.16 14:21 odpovědí: 10 změna: 17.11.16 16:47

Mám dotaz,letím přes USA na dovolenou.Před přistáním se vyplnuje nějáká příletová karta,jméno,přímení,číslo a platnost pasu a podobně.Je někde na netu tato karta k nahlédnutí s českým překladem? Některým udajům nebudu asi rozumět.Pak je i nějáký pohovor s emigračním pracovníkem,stačí když mu předložím lístek,že neumím anglicky? Nebo jak to mám řešit? Nechce se mi kuli dovolené učit angličtinu.-)) Předpokládám že i dost jiných cestujících neumí anglicky. Mužu mít u přepážky třeba někoho kdo přetlumočí dotazy?dekuji za info

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.10.16 15:10

Jirko dovoluji si odepsat na vaše otázky , přes emigrační jsem šla 11x když jsem cestovala na Floridu za rodinou své dcery.Již v letadle před výstupem na uzemí USA vám rozdají dvě karty které musíte vyplnit dle pasu.Se vším vám pomohou letušky a pokud neumíte angl. nechte si doma v Čechách napsat kam jedete , kde je vaše cílová destinace a v angl. poprosit o vyplnění dotazníku.Na emigračním předložíte pas , povolení přechodu na jejich území, budou vám brát otisk palců a doporučuji být velmi vstřícný a respektovat jejich požadavky. Byla jsem svědkem namachrovaného čecha který na své chování doplatil tak že ho nepustili přejít , letadlo mu uletělo a jak to dopadlo dál nevím.Být skromný a slušný se vyplatí , to uvidíte u ostatních.A nebude na škodu naučit se pár angl. slov , pozdravit , poděkovat.Taky se připravte na prohlídku osobní ještě v Evropě , tam kde budete přestupovat na jiné odletiště. Dovedou být nepříjemný hlavně v Paříži, v Londýně i ve Frankfurtu uvidíte , je to zajímavé to porovnávat kde a jak v jaké zemi to vše probíhá.Jestli cestujete soukromě , tak se na emigračním taky připravte na otázky " kde budete bydlet , kdo vás bude živit atd. oni mají obavu aby jste tam nepracoval. Zkuste se podívat zda tam nebude cestovat čech hovořící angl. potom vám pomuže a bude to pro vás jednodušší. přeji prima cestu...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.10.16 15:44

PS prý jako vzor je to na internetu , jak postupovat při vyplnování tak žádné obavy..

Datum: 21.10.16 20:35

Děkuji za info,letím se skupinou a s průvodcem,tak se chci zeptat jestli si můžu k přepážce pozvat třeba průvodce aby mi tlumočil?

Datum: 21.10.16 21:02

Ano, na to jsem zapoměl, ale odpověď Vám asi nedám. K přepážce na letišti v Atlantě nebo i v Newarku se přistupovalo jednotlivě, ale třeba to s průvodcem půjde. Bude to vědět průvodce nebo to zjistíte přímo na místě.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.10.16 18:22

Dobrý den. Díky příbuzným jsem byl několikrát na Floridě jako korina a musím potvrdit, že je to přesně jak píše. I když jim dáte papírek s textem I Don´t speak english, budou se Vás stejně ptát. Ono je moc nezajímá, jestli umíte nebo ne. Oni chtějí odpovědi. Při první cestě mě kvůli imigračnímu uletěl v Atlantě spoj do Fort Lauderdale a můžu Vám říct, že jim je to fuk. Naštěstí jsem dostal místo v následujícím spoji. Jak píše korina, budou se ptát, kde budete bydlet, kolik máte peněz, kdy se budete vracet a hlavně mají podezření, zda tam nejedete za prací načerno. Takže pozor na to.

doplněno 21.10.16 18:29:

Ještě doplním, že jsem měl notářsky ověřené pozvání, ve kterém bylo, kde budu bydlet i jak dlouho a nebylo to nic moc platné.

doplněno 21.10.16 18:36:

A ještě jedno doplnění. Rozhodně jsem se nechoval namachrovaně jako člověk v případě který zažila korina.

Datum: 22.10.16 02:09

pro Gamapolis ! chci se vás zeptat jak se vám na Floridě líbí a jaké města jste navštívil. Já jezdím do Fort Myers. Být mladší tak bych uvažovala o trvalém bydlení ale ted už né. Na mě tam je moc velké vedro po celý rok.Vánoce dcera slaví v českém duchu.a vůbec si to tam hodně počeštila. Hlavně její tři děti perfektně mluví česky což si velmi cením, každé prázdniny tráví v čechách tak se dobře domluví.Každý jazyk je dobrý umět , ted přijde na řadu španělština. Angl. jazyk je jejich mateřtina.Ale ta dálka , ty přestupy , ale člověk aspon něco vidí. mějte se fajn Korina

Od: ctenar
Datum: 22.10.16 07:01

Na Floridě by se Češi měli cítit jako doma. Aby taky ne, když tam skončilo několik miliard ukradených v ČR. Vzpomeňme třeba těch 100 miliónů, co si tam ukryl Standa Gross.

Datum: 17.11.16 16:47

Dobrý den. Omlouvám se, ale teprve teď jsem se na toto vlákno znovu náhodně podíval, tak proto ta opožděná reakce. Libilo se mi tam opravdu moc a narozdíl od Vás, mě by celoroční teplo vyhovovalo. Já zimu nesnáším. Bydlel jsem ve městě Boynton Beach, což je v okrese Palm Beach. Navštívil jsem Orlando, Miami, Fort Lauderdale, Boca Ratton, Daytonu a take menší města v okolí Boyntonu. Byl jsem v Kennedyho vesmírném centru na Mysu Canaveral, v Miami v Seaquariu. Líbili se mi pomerančovníkové háje Palm Beach Groves. Byl jsem tam několikrát, někdy v létě, někdy v zimě. Ale i v prosinci jsem tam zažil 30 stupňů Celsia. V tom období tolik nebývá, ale pár dní v roce 1999 jsem to zažil.

Datum: 22.10.16 13:36
V americe neni ceho se obavat. Tam je tolik polaku , ze se vzdy clovek domluvi

Datum: 22.10.16 13:34
Ne tam nikoho nezajima ze neumite anglicky. Vyhoda je , ze letite s pruvodcem a skupinou za nakym ucelem. Takze neni duvod vas nepustit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.