Zaměstnanec nebo živnostník?

Od: Datum: 20.10.16 19:54 odpovědí: 4 změna: 22.10.16 22:07

Zdravím, asi blbý dotaz, ale musím se zeptat. Je lepší být zamětnancem nebo živnostníkem? Kdybych uvedla příklad profesionální řidič (sk. B), co bych si mohla dávat do daní kromě účtenek za pohonné hmoty? Předem díky za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.10.16 22:43
avatar

Žádný dotaz není blbý, ale člověk by měl trochu vědět, na co se ptá, a kde/jak/koho se má zeptat; ideální je, pokud už k tématu něco málo ví.

Na otázku, jestli je proVás lepší být zaměstnancem nebo začít podnikat, by Vám měli odpovědět ti, kdo Vás dobře znají. Podnikání nevyhovuje každému, jsou k němu potřeba schopnosti, jež každý nemá.

Kdybych měla vycházet jenom ze zde položené otázky (z její formulace), poradila bych se do podnikání nepouštět.

Podnikání vyžaduje mj. samostatnost, schopnost se orientovat nejen v oblasti, v níž chce člověk podnikat. Je potřeba znát potřebné předpisy, povinnosti, ... a otázka, co vše lze dát do nákladů (nikoliv do daní) by podle mne neměla být první...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cicko*
Datum: 21.10.16 00:21

Vámi uvedený příklad není vhodný, protože pracovní zařazení jako "řidič" (bez ohledu na skupinu), je možné pouze v pozici zaměstnance.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.16 08:59

pro nějaký komentář-radu by to chtělo vědět důvod proč se na to ptáte. Je trochu rozdíl pokud třeba uvažujete o samostatném podnikání se vším všudy a nebo jestli Vám třeba nějaký zaměstnavatel dává možnost pracovat pro něj buď na ŽL, nebo jako klasický zaměstnanec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 22.10.16 22:07

Ono záleží, kde jako OSVČ získáte zakázky a hlavně za jak dlouho a zda vám vůbec zaplatí. Pak je tu největší pasák - stát, který vás jako prostitutku obere a má neustále málo. Vy jako OSVČ budete trávit svůj život řešním plateb atd.. K čemu je dobré být OSVČ, když stát pořádá na takto smýšlející lidi hon a vyvolává podvědomí obyvatelstva, že živnostník je zloděj, kerého je třeba neustále oškubávat, protože je potřeba přidávat na platy učitelům ( bezmyšlenkovým vykladačům stanoveného textu ) atd.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.