Vykloubeny prst

Od: Datum: 20.10.16 11:01 odpovědí: 7 změna: 21.10.16 13:48
Zdravim.
Podarilo se mi vykloubit si malicek na ruce (stredni kloub) a doktori mi dali dlahu ze sadry ktera jde az od lokte po ten malicek. Natekly neni. Kdyz jsem prosil aby mi dali takovou tu hlinenou ci jakou ortezu ktera se nandava jen na samotny prst (takoveto vecko), rekli mi ze ne a to bez jakehokoliv vysvetleni. Problem je, ze kvuli vykloubenemu prstu mam zafixovane kompletne cele zapesti, nemuzu tak ani chodit na tanecni na ktere jsem si jakozto student setril dva mesice, nemuzu se sprchovat a diky tomu ani chodit aspon behat, protoze bych se pak asi udrbal k smrti.
Muzete mi to alespon vy vysvetlit? Proc mi nemuzou dat tu dlahu o kterou zadam?
doplněno 20.10.16 11:04: Pro info doktor mi to zamitl jeste pred tim nez jsem mu ukazal lekarskou zpravu nebo samotny prst.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 20.10.16 11:09

Dobrý den, těžko Vám to někdo tady řekne přesně. Takže, možný výběr důvodů - zdravotní, technický, finanční, logistický nebo jen ustálená praxe (a vyzkoušená metoda, kterou má pan doktor nejraději). Příště se ptejte lékaře opakovaně. Zdravím!

doplněno 20.10.16 11:32:

Měl jste smůlu na neochotného či arogantního lékaře (mohl to vysvětlit), ale řekl bych, že věděl co dělá. Holt to musíte vydržet a zase máte (skoro) jistotu, že bude prst správně napraven.

Ohodnoceno: 0x

Od: kubaa
Datum: 20.10.16 11:26
Ty dlahy tam maji, klidne si ji zaplatim z vlastniho. K lekari jsem sel vyhradne kvuli dotazu ohledne te dlahy dva dny po vykloubeni prstu. Lekar se memu dotazu vubec nevenoval, akorat rekl ze ne predtim nez se na cokoliv podival, a misto toho provedl kontrolu, ktera mela byt az po tydnu po vykloubeni prstu.
Datum: 20.10.16 11:24

Doktor ví co říká a dělá. Pokud by prst nezafixoval i se zápěstím, mohlo by dojít k jeho trvalému vychýlení, což by vás pak provázelo po zbytek života. Říkám to z vlastní zkušenosti, kdysi jsem si také chtěl trochu odlehčit a mám od té doby prostředník nakřivo. Můj důvod byl ten, že jsem s tím vytrčeným prstem nemohl pořádně řadit v autě a narážel jsem s ním do rádia, což nebylo zrovna příjemné ani autu ani mně. ;)

Ohodnoceno: 1x

Od: balzerka
Datum: 20.10.16 15:47

Zásada je znehybnit před i za postiženým místem. Já jsem chodila do tanečních se sádrou.Aspoň byla legrace, jak mi obřadně ruku nosili. Při sprchování ruku do igelitky. Nejste nějakej rozmazlenej?

Datum: 20.10.16 16:35

Kubo, každý lékař použije k léčbě tu metodu, která je pro pacienta nejlepší. Jedinou chybu vidím v tom, že Vám svůj postup nevysvětlil nebo nezdůvodnil.

Máte-li o zvolené metodě pochybnosti, můžete si prostřednictvím své zdravotní pojišťovny vyžádat bezplatnou konzultaci dalšího lékaře.

Ale radím lékaři věřit. Nebo byste chtěl mít doživotně poškozenou ruku nebo omezenu její funkčnost?

Ohodnoceno: 1x

Od: asd1
Datum: 21.10.16 13:48

Často doktor použije tu léčbu, která mu přinese největší zisk a nejmíň práce. Bohužel.

V tomhle případě chybu nevidim - pevně zafixovat až do zhojení. Nebuď nedočkavý, když sis to vohnul tak musíš vydržet léčbu/ rehabilitaci. Špatně fixované se může vychýlit a měl bys celý život křivý prst. Arogantní být nemusel, mohl v pohodě vysvětlit. A ty se mohl slušně zeptat co s tim bude dělat a proč zrovna takhle a jestli nejsou i jiné způsoby...

Od: nikc®
Datum: 21.10.16 13:33

Další doktor, který je arogantní a nechce se bavit. Možná jste byl tam, kde nedávno já.

doplněno 21.10.16 13:40:

Nechápu, proč ortopedi nebo na chirurgii jsou nejvíc arogantní. Slýchávám to od lidí léta. Nedávno jsem to zažila, tak už věřím.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.