Kdo má zajistit hygienické potřeby?

Od: Datum: 19.10.16 09:29 odpovědí: 12 změna: 19.10.16 18:45

Zdravím, majitel pronajímá budovu a její prostory různým na sobě nezávislým firmám. Součástí jsou i společné prostory wc a kuchyňka, využívané všemi zaměstnanci. Kromě toaletního papíru chybí mýdlo na ruce, v kuchyňce jar, hadr, ubrousky...je to tak v pořádku? Nebo si mám hyg. potřeby nosit z domu? Nemám s tím zkušenost, děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 19.10.16 09:32

Zdravím.

Majitel pronajímá pouze prostory.Tudíž není povinen kupovat hygienické potřeby vámi zmiňované.

Musíte si je koupit sami.

Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 19.10.16 09:33

Dobrý den, majitel pronajímá komerční nemovitost, ale neposkytuje žádné služby - není to hotel, penzion ani ubytovna. Takže, buď se dohodnou firmy nebo si budete nosit vlastní, resp.

zeptáte se kolegů, jak to dělají oni. Zdravím!

doplněno 19.10.16 09:42:

Jestli jsem Vás pobavil, tak je to fajn, ale nebylo to plánované - nevím čím. Ovšem, určitě bych Vás pobavil, kdybych Vás odkázal na odbory, aby to bylo tam s majitelem firmy projednáno a aby to zajistil on .

doplněno 19.10.16 10:13:

Rozumím. Já jsem to nemyslel ironicky, ale pouze technicky.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 19.10.16 09:36

:D Jste mě pobavil :D No jo člověk je už zvyklý z předchozích zaměstnání. :D

Datum: 19.10.16 10:10

myslela jsem tím jak jste psal že to není penzion, holt jsem se někde sekla v čase, co si dnes člověk nezajistí, to nemá :)

Datum: 19.10.16 09:57
Zdravím,
v předchozím zaměstnání jsme dostali jeden ručník, utěrku, ale k měnění, praní se nikdo z vedení neměl, čili jsme se s kolégiem v máchání doma střídali. Naštěstí budova sloužila i jako sklad a kamenná prodejna (kancel. věci, drogerie) v jednom, tudíž se toaleťák, jar, mýdlo, savo, hadry na vytírání (uklizečka se nenajala, komplet úklid byl na nás) atd. bralo do nákladů.
Jinak bychom si to pravděpodobně museli natahat z domova, zaměstnavatel sídlil v pustině, nejblížší civilizace byla benzínka.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.10.16 10:12

Budu si to brát z domu, tady bych se stejně nedomluvila ( korejské firmy )

Datum: 19.10.16 11:21

Jako pronajímatek kanceláří v objektu, nedávám nájemníkům nic, co píšete. Nemám taky důvod a nejsem charita.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.10.16 14:04

Teda Milane ! Ani to kafíčko se zakáskem ke svačině neroznášíš? Ty jsi teda pronajímatel ..

Datum: 19.10.16 14:10

Ano, jsem hnusnej, když neplatí, nemůžou chtít papír na zadeček. Ale ne všichni jsou špatní platiči, 98% je OK. Za to jim zdarma likviduji jejich odpad, papíry od svačin, flašky od všeho atd..

mají mě rádi, proto mám obsazenost 100%.

Přeji Ti, milá paní kolegyně, krásné dny.

Ohodnoceno: 1x

Od: axus®
Datum: 19.10.16 15:30

Narozdil od ostatnich my ve spolecnych prostorach kancelarske budovy, kterezto jsme majiteli, vyse zminene poskytujeme. Je to zahrnute v cene najmu a o doplnovani se stara pani, co ma na starosti uklid spolecnych prostor.

Tezko si umim predstavit, ze na spolecne zachody bude davat hajzlpapir a mydlo jeden z najemcu a ostatni jej budou pouzivat, nebo ze si jejich zamestnanci budou nosit papir svuj ( nebo, ze by se mezi sebou domluvili, zavedli sluzby a kazdy tyden se stridali v tom, kdo co donese? :) ).

Jedine, co muzete udelat, je jit za svym zamestnavatelem. Ten pak toto muze resit s majitelem / spravcem budovy. At uz uspesne nebo neuspesne. Po neuspechu pak muzete zadat hygienicke potreby po svem zamestnavateli. Opet zrejme uspesne nebo neuspesne.*nevi*

Datum: 19.10.16 15:38

Přečetla jsem si všechny odpovědi, každá má svou logiku. Patriku, co vy máte ve smlouvě? To by mělo být závazné!

Datum: 19.10.16 18:45

Podle mně jediná správná odpověď. Záleží na tom, co je ve smlouvě. Dávám bod.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.