Co si myslet?

Od: Datum: 18.10.16 23:27 odpovědí: 10 změna: 19.10.16 11:26
Jsme s pritele skoro 2 roky. Nyni se naskytla otazka. Ja mam 2 prace on jednu kde dela 15 let a ma zhruba 15.000,- cisteho. Nyni jsem zvazovala materskou ale mam strach ze z jeho vyplaty nejdem a kdyz jsem mu rekla at si najde brigadu, rekl mi ze nepotrebuje. Co si o tom myslite?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 18.10.16 23:44
avatar

Mě se to zdá slušné + to co přidáte z mateřské Vy, nevím jaké máte výdaje.. Další možnost je, že může zůstat na "mateřské" přítel, pokud berete Vy více.. Trochu se mi zdá, že když jste zvýraznila, že máte 2 práce a on jednu, že se Vám nelíbí, že pracujete více než on.. a v tom vidím kámen úrazu a zatím spoustu a spoustu budoucích hádek, snad se mýlím. Ale normální by mělo být stejně mít jen jednu práci, až se udřete kvůli penězům k syndromu vyhoření, pochopíte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.10.16 23:46
avatar

Rodinu byste měli plánovat společně a společně i zvažovat, zda jste schopni vše finančně zvládnout. Pokud je přítel v práci spokojený, pak je to jen na jeho rozhodnutí a uvážení. Čím více času však bude trávit přítel v práci, tím méně ho bude mít na rodinu. A to by se Vám časem též nemuselo líbit. Nebude přece jen jeho výplata, ale i Vy budete po dobu mateřské a rodičovské nějaké finance brát. Takže je důležité naučit se hospodařit a vyjít s tím co budete mít k dispozici. Někdy musí lidé vyjít i s menším příjmem. Přítele do ničeho nenuťte, zvažte vše spolu.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 19.10.16 00:00
avatar
Pokud nebydlíte v Praze, tak mi 15 tisíc čistého nepřijde zase tak málo a pokud nemáte nějaké dluhy, tak ho nutit do další práce není potřeba. Vy byste taky měli čas trávit spolu a věnovat se jeden druhému. Spíše než peníze navíc by vám jeho druhá práce přinesla vzájemné odcizení (což v době mateřství není nic výjimečného).
Mějte na mysli, že ve vztahu jsou kromě peněz i jiné důležité věci, které byste neměla podceňovat.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.10.16 01:52
avatar

... s mateřskou to může stačit, jako i jiným ...

... ale co mne zaujalo: on má jednu práci, kde je 15let za 15K , ale o sobě napíšeš, že máš dvě práce (ale už nepíšeš jaký /brigáda,HPP,atd/ a za kolik)...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.16 06:33

Jak už tu padlo, 15000,- čistýho je slušnej plat. + tvoje mateřská a rodičák. Pokud nejste finančně negramotní, tak nevidím důvod, proč byste nevyšli. Možná jste si nastavili nějakej standard, kterej vám sežere dost peněz a ty si teď nedovedeš představit, že byste uživili ještě dítě. Dítě znamená omezení a to v podstatě ve všech směrech, to je třeba si uvědomit. Takže pokud byste oba chtěli dítě, museli byste se uskromnit a to nejen finančně. Hnát přítele do další práce je nejlepší cesta do pekla. Jednak už ten samotnej fakt vás odcizí a pak následně i to, že ty bys třeba byla s dítětem doma a on se vracel až večer. A věř, že si nedovedeš představit, co znamená být na dítě úplně sama, což bys v podstatě byla, pokud by přítel chodil do dvou prací.

Spíš bych se zamyslel nad tím, proč jsi tak zdůraznila, že máš dvě práce a jestli ti náhodou na příteli nevadí až moc, že nechce dvě práce. Samozřejmě, že je třeba zaopatřit rodinu, ale člověk by měl pracovat, aby žil, ne žít, aby pracoval.

Ale je to jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.16 06:52
avatar

Chyba je ve větě: nyní jsem zvažovala mateřskou. Je pěkné, že se k narození potomka stavíte zodpovědně, ale proč to zvažujete Vy sama? Správně mělo být: Zvažovali jsme. Jste přece dva, na všechno. A toto je tak důležitý krok v životě, že byste jej měli řešit spolu. Mám proto takový pocit, že Váš partner nějak zatím o dítěti nepřemýšlí. Asi není dosud připravený. Že je to jen Váš podnik. Proč by jinak odmítal přivýdělek, když by šlo o jeho potomka, na kterého by se těšil?

Pokud nejste "v letech" a na rodinu je ještě čas, 2 - 3 roky počkejte. Za tu dobu našetřete, aby bylo do začátku, až malé přijde. Pak udělejte malou svatbu, no a pak může přijít malé. Ono by to šlo zřejmě i ted, ale asi jste si zvykli vyššímu standardu, což by v případě výpadku jednoho výdělku dost dobře nešlo. Ale zase musíte připočítat mateřskou, to také něco dá.

Jinak, můžete říct, že mi po tom nic není, ale zajímalo by mě, kolik dáte Vy sama měsíčně dohromady v obou Vašich zaměstnáních? Pokud je to o dost víc, než manželova mzda, bylo by opravdu lepší, kdyby šel na MD on. Není to časté řešení, ale už se občas začíná ujímat. *houpy* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: livulka
Datum: 19.10.16 10:14
Prijde mi to trosku malo. Pritel splaci pujcku (kolem 2.500,-), bydlime v najmu (10.000,-), a to nepocitam jidlo, telefony a benzin kdyz jsme sami. Navic mi vycita ze jsem porad pryc, kdyz se snazim vydelat nejakou tu korunu navic, ale na druhou stranu vykrikuje ze nemame penize :(
Datum: 19.10.16 10:39

Pokud nechce partner hledat další brigádu, tak ať jde na mateřskou on a vy pracujte. Záleží, kdo z vás vydělá víc peněz. Nebo si pak najít nějaký přivýdělek jako práce z domu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.16 11:15

Telefony snad nejsou taková pálka, ne?

Nicméně, pokud přítel vykřikuje, že nemáte peníze, ale sám se nesnaží to nějak změnit, tak je to fakt ujetý. Pak bych přemýšlel, jestli chci zakládat rodinu s někým, na koho se nemůžu tak úplně spolehnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 19.10.16 11:26
avatar

To musíte mít ohromné výdaje, cituji "a kdyz jsem mu rekla at si najde brigadu, rekl mi ze nepotrebuje" tak opravdu on vykřikuje že nemáte peníze? Tři platy.. fíha..Máte v domácnosti černou díru, nebo si žijete nad míru dobře, to Vám pak to miminko nedoporučuji, je to opravdu velké omezení, a stejně tak dobře si dokážu představit, že partner žádné dítě nechce, ale to už vařím z vody.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.