Můžu přednášet ve škole?

Od: Datum: 18.10.16 21:08 odpovědí: 8 změna: 19.10.16 23:11
Zdravím. Je mi 16. Mohl bych po domluvě ve škole přednášet? Přednášel bych o geocachingu atd. Když bych si za to vybíral malé částky (př. 10,-) musím to někde odevzdávat nebo jak to funguje? Protože bych měl jako příjem na černo nebo jak bych to řekl (tyhle věci neznám, proto se ptám) Druhá věc je ještě jestli smím přednášet o geocachingu, ikdyž nevím proč bych nemohl, existující keše nebudu nikde ukazovat, ani jejich souřadnice. Děkuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.16 21:11
avatar

Otázka je spíše, jaká škola o to bude stát?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.10.16 21:21
avatar

Přednášky by bylo nutné předem dohodnout s vedením školy a nepočítej s tím, že by tě kterákoliv škola podpořila v nelegální činnosti ("příjem na černo").

Musel bys se školou uzavřít smlouvu, přednášku jí vyfakturovat (pochybuji, že by s tebou na jednu přednášku uzavírala DPP) a příjem následně řádně zdanit + odvést další povinné odvody.

Ohledně geocachingu nevím, snad někdo další.


doplněno 18.10.16 21:49:

Nebo – jak správně připomíná Ildika – přednášet zdarma. Vždy ale jen po dohodě s vedením školy.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.10.16 21:22
avatar

Vzpomínám si, že u nás jednou na ZŠ přednášeli gymnazisté - tak proč ne? Nic za to tedy nevybírali. Musíte se domluvit s konkrétní školou.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: damandys
Datum: 18.10.16 21:59

Oslovil bych školy emailem a zaslal krátké video - ukázky z tvé přesnášky. Do emailu napiš, co je obsahem tvé přednášky, jaký je její smysl a co by měla žákům (studentům) dát. O peníze bych si v začátku neříkal. Získaš něco víc - praxi, jak vést přednášku před více lidmi které neznáš - není to žádná sranda. Postupně můžeš svou činnost rozšiřovat. Nebylo by lepší svým tématem raději příspívat do časopisů? Tam ti honorář vyplatí a na FÚ se můžeš domluvit, jak ho zdanit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.10.16 07:48
avatar

Každý nový poznatek má přínos. Byla bych pro. Ale nic bych za to nevybírala. Proč? Budeš mít radost, že jsi naučil ostatní něco nového.

Vnuk si sám, bez něčí rady, v 9. třídě připravil přednášku o bezpečnosti na železnici. Téma aktuální, potřebné, navíc už od batolete on žije jenom vlaky. Na konec přednášky zadal i závěrečný test, který pak musel po žácích opravovat. ;)

Ředitelka školy mu zařídila jeho přednášku postupně ve všech třídách 2. stupně. Mělo to dobrý ohlas, dostal pochvalu od ředitelky a knihu. Jinak nevybíral nic. Byl to prostě jeho velký koníček, se kterým chtěl nezištně seznámit i ostatní. Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: milkaa
Datum: 19.10.16 08:04

ahoj, vím, že takovéto lidi jako jsi ty hledají i na nejbližších střediscích volného času, zeptej se tam. Mohl bys vést svůj kroužek. Tady u nási 16 letí, co něco dokáží, mají takové brigády a berou 70,-kč/hod. ,daň jako studenti nemají.Myslím si, že je to daleko lepší nápad než někde na škole a zadarmo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 19.10.16 09:39
avatar

Tu a tam se mi ze skol ozvou, zda bych nemohl udelat prednasku, prezentaci a pod. A obcas na to kyvnu.

Kdyz jde o popularizaci oboru nebo prezentaci neceho zajimaveho, tak se to dela zadarmo, kdyz jde vylozene o naucnou prednasku (nebo kolo prednasek), pak se sjednava DPP s vetsinou (pro mne) symbolickou odmenou.

Pokud by si mel byt za prednasky placen, pak zcela jiste to skola nedovoli provest na cerno.

A samozrejme je otazka, jaka skola by stala o to ztracet cas vyuky povidanim o geocachingu. Ale to uz je jina vec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 19.10.16 23:11
avatar

Jen tak pro zajímavost,když se věnuješ geocachingu,kolik ,,kešek,,už máš zalogovaných?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.