Modrá zóna v Praze

Od: Datum: 18.10.16 18:53 odpovědí: 6 změna: 20.10.16 07:42

Ahojte, ač nerad, za 14 dní pojedu s manželkou a synem do fakultní nemocnice v Praze 2. Jsou tam prý všude modré zóny. Jak a kde si mám vyřídit tu jejich pražskou kartu nebo kde, co mám udělat, abych tam mohl zaparkovat a nehrozila mi pokuta? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 18.10.16 19:05
Kartu si nezařídíte, nelze to, je jen pro rezidenty tedy obyvatele Prahy 2. Zaparkujete na placených zónách za asi 30Kč za hodinu, nebo někde jinde kde se parkování neplatí a dojedete dopravou. Podívejte se na mapy na Seznamu, tam jsou zóny vyznačené.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.10.16 19:31

Nemáte pravdu, momentálně je v centru tzn. smíšená zóna (cca z 90% bývalých modrých ), resp. vícebarevné zóny, tudíž na Praze 1-2, případně 10 jde zaparkovat i na modrých zónách. A jde dokonce zařídit i několikadení parkovací karta, ale jak jsem již psal, vyplatí se spíše zaparkovat na Praze 4/10 kde ještě nejsou residentní zóny všude (zatím pouze z cca 5%), a těch pár zastávek dojet tramvají.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.10.16 19:10

Tady se podívejte http://www.modreparkovanipraha.cz/-parkovani-praha2

Tam zaparkujete, ale musíte zaplatit. Manžel občas vozí syna na Karlák, nebo tam pro něj jede, občas krouží, ale zaparkuje vždy.

doplněno 20.10.16 08:52:

Je dobré, že jedete s manželkou, můžete ji vysadit se synem před budovou a sám najít místo k parkování. Dělali jsme to také tak, pokud syn nebyl schopen to sám zvládnout a potřeboval doprovod.

Tahle nemocnice má sice nejhorší možnost parkování, ale zase velké lékařské kapacity v oboru *palec*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.10.16 19:24

Jestli jedete na "dětské" oddělení, které je "vedle" (za rohem) porodnice, tak tam se dá domluvit parkování uvnitř areálu, ale budete li ve všeobecné na kachlikárně, která je v podstatě na Karlově náměstí, a nevadilo by vám kousek dojet, tak doporučím zaparkujte na Praze 4 a těch 5 stanic dojeďte tramvají, kdysi šlo parkovat v jedné ulici směrem k nábřeží, ale i z ní již udělali placené residentní stání, jinak parkovací lístky (na více dnů) byste si mohl zařídit na MeÚ, který sídlí kousek od Pavláku, ale to vám nezajistí parkovací místo, pouze že budete moci zaparkovat když místo bude. Jinak hledejte zelené nebo oranžové na místě placené zóny, ale max na 6 hod, tam se platí v automatech. Jinak momentálně je již na většině míst zńa "smíšená" tedy vícebarevná.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.10.16 21:47
Ohodnoceno: 3x

Datum: 20.10.16 07:42

Všem děkuji za odpověď a pomoc. Já všeobecně nerad jezdím po Praze, takže nejraději nechávám auto na Černém Mostě na těch dvouch parkovištích a jedu metrem, ovšem tady mi nic jiného nezbyde, leda že bych syna celou dobu nesl v náruči a to asi nedám.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.