Hlas, ochrnutá jedna chlopeň

Od: Datum: 18.10.16 18:09 odpovědí: 3 změna: 18.10.16 19:23

Ahoj,

mám nějak od narození ochrnutou nefunčkní chlopeň hlasivek. Jde o to, že mám neurčitý, monotoní hlas, někdy mi nejde mluvit, mám pocit suchého hrdla i když se napiju a stejně mi to nedá mluvit. Jindy si zase myslím, že mluvím dobře a zřetelně, ale když se pak slyším v nahrávce, tak je to pořád takového dětské, mdlé, nevýrazný.

Vím, že hlas je daný tím usazením, ale nedá se trochu zapracovat na artikulaci a tonu hlasu? Zkoušel jsem "Mluvte jako mluvčí", jenže tam už mi docházely pomalu nápady, o čem mluvit, jelikož jsem to cvičil skoro pořád :)

A už mi bylo dvacet pět, jsem myslel, že se nějak usadí. Ale ono nic. Díky tomu totiž někdy vyvolávám dojem nedospělosti, neberou mě vážně a to je špatně!

Nějaké rady prosím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.16 18:46
avatar

Možná to raději řešit někde u foniatra? Tam zjistíte, jaké jsou Vaše skutečné možnosti - co půjde zlepšit, a co třeba ne. Mimochodem, jak jste zjistil, že máte ochrnutou chlopeň hlasivek - už jste tedy byl někde na vyšetření?


doplněno 18.10.16 19:18:

A neřekli Vám, co se s tím dá dělat? S hlasivkami není úplně dobré si zahrávat, zvl᚝ když máte normálně funkční jen jednu. Možná by to šlo nějak vykompenzovat, ale raději pod odborným dohledem.


doplněno 18.10.16 19:29:

Napsala jsem to nepřesně s tou jednou hlasivkou - pardon, ale, každopádně, poskytování takových rad (jaké hledáte) vyžaduje celkem velkou odbornost; osobně bych v takém případě na internetu pomoc nehledala.

Na unavené hlasivky je dobré jíst syrové žloutky, ale ve Vašem případě jde o něco trochu jiného (i když vypomáhat si tím můžete taky).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pakles
Datum: 18.10.16 19:15

Ano, to už mi řekli dávno, mám to i jako zápis v lékářské kartě.

Od: pakles
Datum: 18.10.16 19:23

Neřekli. Ale už jsem si našel foniatrii.

A nebojím se nějakého režimu, stejně nekouřím, nepiju, možná sem tam pivo. Dost možná bude taky strava důležitá.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.