Předkupní právo

Od: Datum: 08.11.16 12:20 odpovědí: 2 změna: 08.11.16 13:21

Ještě jeden dotaz - dva (A a B) subjekty spolu sepsali smlouvu o koupi pozemku od třetího subjektu. Oba subjekty si pozemek rozdelili rovnym dílem, tyto pozemky jsou zapsané v KN na oba subjekty samostatne. Subjekt B vsak do smlouvy nechal zapsat, že bude mít v budoucnu předkupní právo na pozemek subjektu A. Dotaz zní - zaniká smrtí subjektu A předkupní právo subjektu B? Může být toto předkupní právo součástí dědického řízení, kdy subjekt A zemře, smlouva zůstane platná? To znamená, že i dědic musí dodržet smouvu se subjektem B?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ppp
Datum: 08.11.16 12:48

Pokud předkupní právo (stejně jako další věcná břemena - služebnosti) není zapsáno v katastru nemovitostí, platí jen mezi těmi, kdo je sjednali. Smrtí oprávněného nebo povinného toto právo zaniká. Pokud ale je takové právo zapsáno v katastru nemovitostí, vázne na nemovitosti a platí i proti jejímu (ve prospěch jejího) budoucímu vlastníku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nikkki
Datum: 08.11.16 13:21

Moc děkuji...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.