Zrejme zánět nehtu

Od: Datum: 18.10.16 13:39 odpovědí: 6 změna: 19.10.16 01:53
Dobrý den.Nepamatuji si,ze bych se nekde prastila do nehtu na prostrednicku prave ruky.Zrejme tam mam zanet.Cetla jsem ve starych prispevcich zde na poradne,ze bych mela váček propichnout a zabalit do framykoinu,hermanek,Višňová mast atd.Vsem váček tam žádný nemam,jedině kdybych jehlou zajela až pod nehet...brr.Brisko prstu mam uz 3.den natekle,dnes uz boli cely clanek prstu na omak,trha mi to v nem,teplo a tlak.Mam to na kraji pod nehtem.Stezi jsem to odstrihla pro pristup a zabalila do Canestenu.Ted premyslim o nasteve lekarny a poradit se i tam.Takove male nic a potrapi me to dost.Chci se zeptat zda uz to nekdo mel,jak to lecil,jak dlouho to trvalo.Diky moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.16 14:04

Andri, jestli to máte třetí den a horší se to, běžela bych k lékaři. Mívám občas podobné věci z odtržené kůžičky zpod nehtu po straně, ale to trvá jeden den a druhý je to hned lepší.

Pokud k lékaři nemůžete, nebo aspoň do zítřka, zabalila bych to černou mastí (a vydatně!), nebo co Vám poradí v té lékárně. Ve Španělsku jsem kdysi kupovala Bactroban, neprodává se i tady? Mělo by to být něco podobného Framykoinu, který je na předpis.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.10.16 14:17

Mela jsem vloni zanet nehtu, ale az u luzka. Prst trochu pobolival, a kdyz jsem jej zmacka, vytekl hnis. Nez to odrostlo, trvalo to skoro pul roku. Vpodstate pod starym nehtem rostl novy. Bylo to pekne hnusne, chodila jsem s naplasti mezi lidi. To vase nevypada tak hrozne, take bych zkusila tu cernou mast.

Datum: 18.10.16 15:52

Ten Canesten, to není dobrá volba. Vůbec! Ten je na mykozy a plísně, ale vy tam máte zánět. Já si myslím, že by to měl vidět lékař. Vím, že se vám nechce jít, navíc, rozhodnout, ke kterému. Ale měla byste jít, protože doma nějakou antibiotickou mast nemáte.

Od: balzerka
Datum: 18.10.16 17:20

Určitě užívat B- komplex Forte. Mast Betadine, propolisové kapky. Ale tohle už je možná na doktora. Antibiotickou mast Vám bez receptu nedaj..

doplněno 18.10.16 17:24:

Na internetu jako zánět nehtového lůžka - Panaricium.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.10.16 01:03

Pokud jste ještě nebyla u lékaře, tak si kupte v lékárně tužebník jilmový - čaj, pokud nebude, tak tinkturu. Čaj nechte 15 min vyluhovat, můžete i krátce povařit, pokud je i s nasekanými stonky, pak ve vlahém neustále máchejte prst. Asi uvidíte zázrak. Fakt pomáhá, možná už druhý den, to vyteče, nebo se to zhojí. Tinkturu jsem nezkoušela ale je silná, asi se jen naředí.

Datum: 19.10.16 01:53

Jakmile v prstě trhá, cítíte tlak apod., měla byste jít k lékaři a zřejmě nasadit antibiotika (respektive antibiotickou mast). Nenechte to zajít daleko, protože i z takové "hlouposti" potom mohou být velké problémy. Já jsem to měla letos v létě a pomohlo mi úplné ostříhání nehtu a následná pravidelná a důkladná desinfekce. V mém případě tam ale ještě rozběhnutý zánět nebyl (což u Vás už viditelně ano).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.