Pokuta za nedodržení vzdálenosti při nehodě

Od: Datum: 18.10.16 12:35 odpovědí: 12 změna: 18.10.16 17:49

Dobrý den,

Dnes jsem necelé dva měsíce po autonehodě mi přišla pokuta. Nehodu jsem dříve řeštil zde https://www.poradte.cz/spolec…ost/44086-nabourani-auta.html
Na místě mi policie žádnou pokutu nedala. Pouze mi bylo zděleno, že se nehoda bude šetřit a bude potřeba přijít k výslechu, kam jsem jít nemusel jelikož si mě nezavolali. Při rozhovoru jsem byl informován pouze o setření, ale už né o žádném řízení a pokutě už vůbec ne. Navíc mi pokuta nepřišla od police, ale od MÚ odobor dopravy a občanskosprávních agend. Vůbec jsem nebyl o nčem takovém informován a celkem mě to zaskočilo. Samozřejmě jsem ihned začal zkoumat na internetu co a jak a zjistil jsem, že výše pokuty je nejvyšjí jakou můžou udělit tzn. 1500.-. Jedná o mojí první nehodu a dopravní přestupek vůbec a dostanu nejvyšší možnou pokutu a ještě k tomu od někoho kdo si přečetl nějakej spis ve kterém ani nevím co je napsano?..
Rád bych znal vaše názory jak postupovat, protože s tímto rozhodnutím opravdu nesouhlasím. Navíc jsem nehodu zavinil, protože v míste kde se stala nejsou semafory dobře časovné a přechod, který se nachází u křižovatky kde se nehoda stala má zelenou stejně jako když je zelená v mítě kde jsem vyjížděl a chodci tam doslova skáčou pod kola a myslím si, že promáčknout trochu plechu je pořád lepší než způsobit někomu újmu na zdravý.
Děkuji za vaše odpovědi a pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.16 12:41
avatar
Že mají zelenou chodci zároveň s auty, které tam můžou odbočit, je úplně normální. Prostě jste nedodržel bezpečnou vzdálenost nebo se dostatečně nevěnoval řízení. Pokud do vás auto před vámi nenacouvalo, tak to neukecáte. Sám víte, že jste viník. 1500 není nic hrozného.
doplněno 18.10.16 12:44: A pokud se nemýlím, tak bez zranění je max 2500 pokuta, já ji totiž kdysi dostal. Taky jsem nedobrzdil. Ale jsem si vědom svojí chyby.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.10.16 12:48

Nepopírám, že jsem nehodu zavinil. Pouze mi přijde divné, že se to odvěvilo skoro dva měsíce po nehodě a rozhodně nesouhlasím s výší pokuty! To, že je ve městě doprava špatně situováná u nás není žádná novinka a v tomto místě se dokonce další dva dny po sobě staly další dvě nehody přičemz u té druhé dokonce byla stejná osoba, kterou jsem naboural...

Datum: 18.10.16 12:54
avatar
Já čekal tři měsíce. Bylo to proto, že na místě nebylo možné nehodu uzavřít, protože paní v autě přede mnou se bouchla do hlavy a jela do nemocnice. A čekala na vyšetření. Naštěstí to nakonec bylo bez zranění.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.16 13:04

ano pán předemnou se taky bouchl do hlavy a byl převezen do nemocnice a taky se mu nic nestalo. To pořád nevysvětluje proč jsem nebyl informován o nějakém řízení?

Datum: 18.10.16 17:49
avatar

PČR to vyšetřila a předal na úřad, odbor dopravy,odd.dopr nehod a přestupků či jak se to jmenuje.Každý má nějakou časovou lhůtu .Buďte rád že to přišlo tak brzy! Já měl také DN bez jakéhokoliv úrazu a čekal jsem na resumé,tehdy ještě přímo od PČR víc jak 3 měsíce a ještě musel 2x k výslechu místo doma,tak do okresu kde se nehoda stala.Stálo mne to moje rozbité auto (totálka) a ještě 2500 pokuta + 500 spr.poplatek!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.16 13:05

Zeptám se tedy ještě jinak. Co by následovalo pokud se proti tomuto rozhodnutí odvolám?.

Od: asd1
Datum: 18.10.16 13:07

1500,- za nedobrždění/ způsobení nehody je OK. Popřemýšlej kolik komplikací jsi způsobil tomu nabouranýmu. A příště když máš pomalý reakce, auto s delší brzdnou dráhou nebo klouzavý gumy, tak si nech větší odstup. Ať tu zase nemusíš brečet jak jsou na tebe zlí... Pokud jedeš za někým nalepený a on dupne na brzdu, tak jsi v kufru - to už jsi zjistil taky.

S výší pokuty můžeš nesouhlasit, ale těžko uspěješ. Leda tak navrhnout jestli by nemohli dát nejnižší možnou sazbu a jako trest posbíráš bordel podél silnice, že to bude jako trest výchovnější a prachy dáš dětem na vzdělání. Třeba bude mít úředník dobrou náladu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.10.16 13:14
Policie nehodu vysetrila a předala spravnimu orgánu k projednání. Správní orgán má rok od doby, kdy k přestupku došlo aby zahájil řízení a další rok na to (od zahájení) aby to vyřešil. Správní řízení obvykle stojí okolo 1.000-1.500,- Je možné, že to zohlednili ve výši pokuty. Odvolat se můžete, mělo by to tuším být v poučení které je přílohou rozhodnutí ale možná se pletu. Jinak se můžete i soudit ale počáteční náklady budou mnohem vyšší než výše pokuty, kterou by jste tak jako tak dostal.
Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 18.10.16 14:01
avatar

Já souhlasím s Repkinem.

Osobně jsem neviděl dokument co držíte v ruce, ale určitě jste nedostal pokutu.

Přišlo Vám as nějaké vyjádření, popis situace, jeho řešení, třest, a poučení o odvolání. Bez podrobnosti ze spisu vám nemůže dát nikdo relavantní odpověď.

Jak jste přišel na to, že můžou dát maximálně 1500Kč pokuty? Máte přehled přestupků, které Vám jsou kladeny za vinu?

Pokud nesouhlasíte, můžete podat odpor, tak jak jste poučen v textu. pak bude nařízeno jednání, klidně si můžete nabrat svědky, právníky.

Vsadím řízkovou pochoutku, že pak dostanete vyšší sankci, zvláště, když vinu přiznáváte.

Omlouvám se za upřimnost, neznáte jak probíhá řízení o přestupku, proto se cítíte nespokojen, ale neustojíte to.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.10.16 14:53

Dle mého názoru ke správnímu řízení ani nedošlo! Vaše vina je prokázána, správní orgrán vám uložil sankci, vy, pokud zaplatíte sankci a nepodáte odpor, neplatíte náklady správního řízení. Pokud podáte odpor, rozběhne se správní řízení a tam vám dle mého názoru ještě něco přilepší. Plus zaplatíte poplatek za správní řízení cca. 1000kč.

Ale plně vás chápu, nehodu jste zavinil, ale všechno a všichni okolo tam vše dělají špatně, takže vlastně za to nemůžete. Na druhou stranu ta sankce je opravdu směšná a mohl jste dostat i víc..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.16 15:00
avatar

Zelená pro chodce i pro odbočující řidiče je běžná. Taky se mi to nelíbí, čekám na zelenou a když konečně mohu jet, dají se do pohybu i chodci a ucpou mi směr. Ale je to tak, musím na to myslet a nic s tím nenadělám.

1.500 Kč je sice nepříjemné, ale zase to není nějaká horentní částka. I když bych ji uměla využít líp, co si budeme povídat.

Nehodu jste zavinil Vy a jste si toho vědom. Takže opravdu - zaplatit. Nemilé to je, ale pořád lepší, než nějaké velké zranění někoho z účastníků, či zadržení Vašeho ŘP. Příště si dáte lepší pozor a bude to. Nic s tím nenaděláte. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.16 15:36
avatar

za volantem taxíku jsem strávil pár let a vím,že pokud jsem si chtěl vydělat,musel jsem předpisy často považovat jen za "doporučení". policisté a úředníci to věděli také,takže když mě chytli,bylo to vždy na horní hranici. prostě úděl taxíkáře. pokud si za ten volant ještě chcete sednout,prostě zaplaťte a nedělejte vlny,berte to jako investici... navíc,nehodu jste zavinil,tak to vůbec neřešte. a pokud u vás taxislužba funguje podobně,jako v mém městě,tak buďte jako myška. já od toho odešel,protože pokud jsem měl vše vpořádku,nemohl jsem konkurovat ostatním. no a pokud jsem to v pořádku neměl,byl jsem lovnou zvěří snad všech institucí - čoi,finančák,sociálka,bezpečnost při práci atd...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.