Povinnosti majitele nemovitosti

Od: Datum: 18.10.16 07:23 odpovědí: 3 změna: 18.10.16 09:31

Dobrý den, jaké povinnosti má občan, který vlastní byt v osobního vlastnictví? Myslím povinnosti vůči státu či obci. Vím o každoroční dani z nemovitosti, včera jsem se dozvěděla o poplatku za odpady (i když nemám v té obci hlášené trvalé bydliště - takže bych ho vlastně měla platit 2x). Zajímalo by mě, jestli víte ještě o nějakých dalších poplatcích? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krtek*
Datum: 18.10.16 07:34

Pokud je tam zřízeno SVJ tak platit pravidelně poplatky na správu a údržbu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.16 08:43

A díval jste se do rozpisu za služby? Jinak byste se musel zřejmě informovat na obecním úřadě? V místě trvalého bydliště platím pravidelně měsíčně částku za odpad v "nájemném" a u chalupy mně 2x ročně pošle obecní úřad složenku na 300 Kč- ta výše je všude jiná. Samozřejmě tam také nemám trvalé bydliště, ale jako vlastník určitou částku platit musím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.16 09:31
avatar

Těm poplatkům se říká "poplatky za služby, spojené s užíváním bytu". To znamená, že je celkem jedno, jestli jste vlastník bytu, nebo jeho nájemce a na tom, kde máte nahlášený trvalý pobyt nezáleží. Když byt užíváte, musíte je zkrátka platit. Mezi základní poplatky patří: Vodné / stočné, likvidace odpadu, elektřina ve společných prostorech domu (osvětlení chodby), úklid společných prostor domu, údržba komínů (pokud tam nějaký máte), případně výtah (většinou od 2. patra). Družstva a spolky taky platby do fondu oprav společných částí domu. Mohou ale existovat i další poplatky, podle dohody (stanov).

Mnoho lidí si myslí, že když si koupí byt do osobního vlastnictví, nemusí už vůbec nic dalšího platit. Ale tak to opravdu není.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.