Ochrana dětí

Od: Datum: 17.10.16 10:32 odpovědí: 5 změna: 17.10.16 14:34

Dobrý den,

chtěl bych Vás tímto velice poprosit o radu. Tento týden se mi zhroutil svět když jsem zjistil, že je mi manželka nevěrná. Manželka se mi přiznala a nyní se odstěhovala ke tchýní i s dcerami. Starší dceři je 9 let a mladší 11 měsíců. Nabízel jsem se jí a stále i ji o to prosím, aby se vrátila nazpět domů a dcery nežily někde ve stresu. Vrátit se nechce, což v podstatě znamená konec všemu, co je pro mě v životě důležité. Děti miluji nadevše v mém životě a i manželku mám pořád rád... Problém, který ovšem nyní řeším nejvíce je, s kým nyní chce manželka žít společně s dětmi. Tento člověk je několikrát souzený za násilí, v posledním případě dokonce v podmínce za těžké ublížení na zdraví. Bojím se a nechci v žádném případě dovolit, aby moje děti žily s takovýmto člověk v jedné domácnosti a měl k nim přístup... Manželce jsem navrhnul, že v případě, že již opravdu ke mě nic necítí a nechce se vrátit domů, pomůžu s novým bydlením a s tím spojených vyřízení dalších věcí i když mi to láme srdce, ale bez toho člověka. Na svých dětech jsem velice závislí a neumím si moc představit život bez nich. Nicméně manželka naopak ještě jeho podmínky a ublížení na zdraví lidem omlouvá, zlehčuje a trvá na žití s ním. Na mojí straně je i celá její rodina, včetně tchýně a tchána, kteří dotyčného násilníka znají.

Existuje moc vás prosím nějaká možnost, aby manželka nemohla zajistit tomu člověku styk s mými dětmi, popřípadě jí to zakázat. Zatím, po dobu bydlení u tchána a tchýně to ani jeden z nich nedovolí, to jsem si jistý a to jediné mne uklidňuje, že zatím jsou děti v bezpečí.

Ale prý si s ním manželka hledá byt a já nevím, jak děti ochráníme potom.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.10.16 10:48
avatar

Dobrý den, situace je to zoufalá a nerad bych poradil špatně. Zatím jste stále manželé a víte, kde děti jsou. K odebrání dětí sociálkou není důvod a to, že se Vám (patrně) budoucí partner Vaší manželky nelíbí, bude asi málo - zatím nic nového nespáchal. Navíc, po případném rozvodu a svěření dětí do Vaši péče bude zřejmě styk s matkou umožněn (a ta bude mít onu osobu u sebe). Já Vám nechci přidávat, ale zamyslete se, zda je druhé dítě Vaše. Omlouvám se za tuto spekulaci a počkejte si na lepší rady. Hodně sil a štěstí. Zdravím!


doplněno 17.10.16 11:20:

Víte, ona Vaše paní na to možná také přijde časem, že si naběhla na lumpa. Jenže, to už bude pozdě, resp. děti to neochrání. Já bych si ve Vaší situaci už asi hledal advokáta a minimálně to s ním vše konzultoval. Asi by byl nejlepší rozvod a děti dostat svěřené do své péče - ovšem, to je loterie.


doplněno 17.10.16 12:15:

ildika - ona je zamilovaná a pálí mosty. Myslím, že ji ani širší rodina nijak nepřesvědčí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: trojhejl
Datum: 17.10.16 11:06

Nemáte se za co omlouvat, já Vám děkuji. Před nedávnem dokonce zmlátil svoji nynější manželku, ta jej ovšem neudala...

Od: jofa®
Datum: 17.10.16 12:04

Ben to napsal dobře a jen dodám, že dokáži s Vámi spolucítit, neboť vím o čem píšete. Je to zoufalá situace a člověku se hroutí svět, obzvláště, když jste přesvědčen, že Váš podíl na odchodu manželky, tu vem čert, je téměř nulový. Jsou tam děti, které jako otec máte rád a tam to bolí, moc bolí. Druhá strana to nevidí, nechce vidět, necítí. Mohu Vás jen utišit, že dnes je možná situace jiná, ohledně dětí a rodičů po rozvodě . V sedumdesátých letech, za bolševiků, člověka ( tátu) odstavili od dětí, jako nějakého zločince, vyvrhele a bylo Vám houby platné cokoliv vysvětlovat a dokazovat. Mohu Vás jen ujistit, že časem i toto přebolí a s dětmi se budete stýkat nejen v rámci zákona, ale i běžného života. Ne pokaždé se ale vše povede. Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.10.16 12:11
avatar

To je situace... Vaše paní je asi skutečně hloupá, nebo ve stavu momentálního zatmění mysli. Bohužel nedokážu nic poradit, ale je mi jasné, jak Vám je. :(


doplněno 17.10.16 12:20:

Je mi jasné, že je "zamilovaná" - ale možná by se také dalo říct, že ji "pálí dobré bydlo". Někteří lidé zjevně nemají kousku odpovědnosti (alespoň k těm dětem by ji mít měla).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.16 14:34
avatar

Zkuste se obrátit na odbor sociálně právní ochrany dětí (OSPOD), případně vyhledejte některou občanskou poradnu ve svém okolí. Občanské poradny i OSPOD poskytují poradenství/pomoc zdarma.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.