Poruseni zakoniku práce u nezletile osoby

Od: Datum: 15.10.16 23:57 odpovědí: 1 změna: 16.10.16 00:09
dobrý den mám se sefem podepsanou smlouvu DPP. Ve smlouvě se nepíše od kdy do kdy mám být v práci ale i tak by měl šéf hledět na to co říká zákoník práce kord když se jedna o nezletilou osobu. Pracuji v kuchyni (dělám jen o vikendech) do práce chodím na 11h a končím v 22-23h. Je normální aby 16leta holka dělala 11h denně nepíše se náhodou v zákoníku práce že nezletilí muzou max 7,5h? Se sefem jsem se o tomhle bavili a akorat mě odbyl. Nevíte co mám dělat pracovat potřebují a hledat jinou brigádu v oboru není jednoduché. Existuje nějaky orgán který se zajímá o porušení zákoníku práce?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.16 00:09

Tvůj zaměstnavatel postupuje protizákoně. Jako mladistvou osobu pro tebe existuje jisté omezení.

- Maximální pracovní doba za den je 8 hodin, 40 hodin týdně
- Nejpozději po 4,5 hodinách ti musí být poskytnuta přestávka 30minut
- Nesmíš pracovat přesčasy a nesmíš dělat ani na noční

Takže tak. Ale nevím, jestli ti toto moc pomůže. Sice máš tyto práva a v případě, že bys to nahlásila na inspektorát práce, dostane zaměstnavatel dost mastnou pokutu, ale jako DPP tě může zaměstnavatel jako "nepohodlnou" vyhodit prakticky ihned a nebudeš mít práci žádnou.

Osobně doporučuji si hledat práci jinou a až ji budeš mít, tak se se stávajívím místem rozloučit.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.