Exekutor s jednáním šmejda?

Od: Datum: 15.10.16 20:24 odpovědí: 5 změna: 17.10.16 00:49

Mám otázku k postupu exekutora,

Můj tchán měl v domě návštěvu exekutora, protože jeho syn dluží peníze. On s nimi žije ve společné domácnosti a jeho syn nikdy dlohodobě nepracoval. Max 1-2 měsíce a častokrát brigády. Jinak ho tchán a tchyně živili, šatili a poskytovali bydlení. Že byli bylbý že si takového blba drželi doma je jiná věc. A teď co se stalo.

Ve čtvrtek k nim přišel exekutor a začal dělat dusno a v podstatě tchána donutil aby dluhy za toho pablba zaplatil. Samosebou, že nechtěl zaplatit s odůvodněním, že dluhy nejsou jeho, ale exekutor začal nátlakem, že jim všechno z baráku vystěhuje a za hodinu budou mít v domě jen postel, stůl a lednici. A že pospíchá na jinou exekuci a nemá čas se s ním zdržovat. Ať to zaplatí nebo bude prázný barák. A jak tam na něj křičel, tchán vyměkl a souhlasil a zaplatil dluhy ze svého. A teď otázka. Nedopustil se exekutor nějakého trestného činu vydírání, nebo jiného nepřiměřeného nátlaku? Jde to nějak právnicky definovat a jak se teď bránit? Jde na policii dát podnět, že jednal v nátlaku a že nikdy nechtěl platit dluhy za někoho jiného? Jak postupovat? Díky za dobré rady.

Já myslím, že správný postup exekutora je nejprve udělat soupis věcí na místě a polepit nálepkami, pak se čeká 30 dní na to jestli doloží vlastnictví a odvolá se a až pak teprve může věci odvézt. Nebo je možný postup hned vše odvézt při první návštěvě?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.16 20:38
Otázka mela znít: Dlužník s jednáním smejda!
Na druhou stranu stěžovat si lze,ale dle mého, ruka ruku myje a je to jen ztráta času
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.16 20:40

Tak chyba byla, že zaplatil. Určitě by se mohl bránit, že to bylo pod nátlakem, ale... Má k tomu nějaké důkazy? Třeba nahranou celou mobiliárku, svědectví jiných lidí atd? Asi ne. Pak má smůlu.

Exekutor může věci odvést IHNED. Nedělá to z toho důvodu, že většinou stačí, aby věci polepil a dlužník peníze potom sežene. Odvoz zabavených věcí něco stojí (hodně stojí). Jistě zaplatí to dlužník. Ale věci se většinou neprodají nebo prodají za nulanulanic, proto je pro exekutora výhodnější pouze polepit a pak počkat na peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.10.16 20:52

Má sice svědectví tchyně. ale exekutor tam měl taky jednoho pomocníka. No a pak tam byl ještě dlužník, ale ten by byl sám proti sobě kdyby svědčil pro tchána podle pravdy. Když přitaká exekutorovi, tak už nic dlužit nebude. Když mu dá za pravdu a tchán dostane peníze zpátky, tak by dlužník dlužil dál a to asi nechce.

Datum: 16.10.16 08:23
avatar

Něco podobného se stalo mé dobré kamarádce. Syn nepracoval, nadělal dluhy a dlužil i státu, ani nevím, za co všechno. Naběhnul exekutor a polepil spoustu věcí v bytě. Když přišel podruhé, vlastně přijel, stěhovák. Naštěstí kamarádka zavolala 2. syna a ten bleskem přijel s penězi. Po téhle zkušenosti nechala syna (papírově) vystěhovat na obecní úřad, kde má dodnes trvalé bydliště. Ale vyhnat ho z baráku stejně nedokázala. Protože jinak je to hodný člověk a pro mámu by udělal všecko. *sok* Předvčerem měla pohřeb, takže už je všecko lhostejné. *plac*

Víte, je to zlé, ale kdybych já nemohla z dlužníka peníze dostat zpět, byla bych za takového člověka, jak exekutora popisujete, nesmírně vděčná.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.10.16 00:49

Tchán se měl bránit, že olepit a vystěhovat to klidně může, ale věci nepatří dlužníkovi, takže podá vylučovací žalobu, věci dostane zpět a převoz si podle exekučního řádu zaplatí exekutor ze svýho. A ještě na něj podá stížnost k exekutorské komoře a ti ho odmění pokutou v řádu desetitisíců.

Ale pokud zaplatil, tak se zpětně to rozporovat bude strašně těžký, doporučuju jednání s exekutorama vždycky natáčet.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.