Živnostenský list

Od: Datum: 15.10.16 20:23 odpovědí: 10 změna: 16.10.16 01:51

Prosím pokud budu pracovat pod zaměstnavatelem na živntostenský list kolik budu platit sociální , zdravotní, daň a co dál se platí nemám zkušenost s živnostenským listem...díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.16 20:26

To budete pracovat na tzv švarcsystém?

Já pracuji jako OSVČ a platím minimální zálohy na sociální cca 1950, zdravotní cca 1850 a zálohu na daň žádnou. Ty částky jsou orientační. Mám trvalý příkaz a nepamatuji si to přesně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jannka
Datum: 15.10.16 20:33

ano , měla jsem nastoupit za přepážku v jedné nejmenované pojištovně a chtěli po mě abych pracovala na živnostenský list s tím že podepíši pracovní smlouvu se zaměstnavatelem.

Od: cicko*
Datum: 15.10.16 20:48

Soudě dle Vašich sdělení, vůbec nechápete "odkud jede vlak"!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janka*
Datum: 15.10.16 20:58

ptala jsem se jak to funguje nemusíte mě tady psát že to nechápu ...proto jsem se tady ptala

Od: ctenar*
Datum: 15.10.16 20:49

Protože budeš pracovat na živn.list, nebudeš zaměstnanec a on nebude tvůj zaměstnavatel. Budeš podnikatel pracující na zakázce pro jiného podnikatele.

Jako podnikatel máš určité povinnosti - hlavně papírování.

Rozmysli si cenu, za kterou budeš nabízet svoji službu. Jestliže jako zaměstnanec by si brala třeba 25t/měsíc, jako živnostník nemůžeš dělat za 25t, protože z toho musíš platit všechno, co by normálně platil zaměstnavatel + máš spoustu dalších výdajů a časo´vá ztráta obíháním úřadů kvůli papírům + žádné minimální výpovědní lhůty v práci a odstupné, ochranné pomůcky apod.

Pro jednoduchost můžeš požadovat tak 45-50 za stejné hodiny jako běžný prac.úvazek, jinak se na těch původních jistých 25t nedostaneš.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janka*
Datum: 15.10.16 20:57

Samozřejmě že počítám že tam bude papírování . Jen jsem se chtěla zeptat jak to chodí psala jsem že s tím nemám žádné zkušenosti . A nezlobte se na mě ale v místě mého bydliště těžko dostanu na hlavní pracovní poměr 25 tisíc to bych asi musela dělat ředitele. A samozřejmě že počítám s tím že bych si všechno hradila sama ptala jsem se jenom co všechno se platí nic víc

Od: ctenar*
Datum: 15.10.16 21:13

Ty chceš začít podnikat, nevíš, co to obnáší a ani jsi nečetla Živnostenský zákon. Můžeš ztratit spoustu peněz a přitom nevydělat ani to málo, co jsi měla jako zaměstnanec.

Většina těchto případů, kdy se někdo snaží zaměstnat zoufalé a neznalé lidi na jejich vlastní živnostňák, je snaha je okrást na výdělku. Jako k zaměstnanci by si k tobě některé věci nemohli dovolit. Proto chtějí, abys byla nezávislý podnikatel.

Jen když budeš znát svoje práva a povinnosti, tak se sebou nenecháš zametat a nebudeš dělat za to, co ti někdo řekne, že "víc tahle práce neplatí".

Těch 25t bylo jako příklad. Ach jo.:(

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janka*
Datum: 15.10.16 21:27

Nezlob te se na mě ,ale když požadují aby sekretářka v pojištovně pracovala na živnostenský list a většinou co sem se ptala to chtějí skoro všude tak za to já nemůžu . Už jsem Vám psala že jsem chtěla jenom vědět co se všechno platí když budu pracovat na živnost ...

Datum: 16.10.16 01:51
avatar

Mýlíte se. Za to, že "zaměstnavatelé" takto jednají, mohou právě "zaměstnanci, kteří si to nechávají líbit.

Pojišťovna Vás nechce zaměstnat, vyžaduje po Vás, abyste pro ni svým jménem a na své náklady vykonávala samostatnou výdělečnou činnost. Pokud na to přistoupíte, pomůžete jí podvádět.

A jestli si myslíte, že problémy, na které Vás zdejší rádci upozorňují, nebudou mít vliv na Vaše náklady, mýlíte se podruhé... [Nezapomeňte si připravit peníze i na pokutu.]

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.10.16 01:45
avatar

Janko, žádná "práce pod zaměstnavatelem na živnostenský list" neexistuje. Půjde o Švarc systém, za který "zaměstnavateli i Vám hrozí pokuta. Jemu od 250.000, Vám od 10.000 do 100.000 Kč.

Jestli chcete podnikat, seznamte se s živnostenským zákonem a souvisejícími předpisy (není možné tu vypisovat vše, co podnikání obnáší.

Rozhodně se nepouštějte do SVČ, aniž byste si předem zjistila všechny povinnosti. Prodražilo by se Vám to.

A dejte si velký pozor na to, co té pojišťovně podepíšete. O pracovní smlouvu totiž nepůjde.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.