Odběr oběda na pracovišti

Od: Datum: 15.10.16 13:00 odpovědí: 5 změna: 16.10.16 14:59
avatar

Dobrý den, jsem zaměstnancem ZŠ na pozici učitel a mám nárok na příspěvek FKSP na obědy. Z litery zákona lze vyčíst, že musím jídlo odebrat a zkonzumovat v jídelně, která je součástí školy. Zároveň nemohu jídlo vzít do jídlonosičů a odnést domů. Toto jsem vyčetl. Můj dotaz tedy zní: Jsem diagnostikovaný diabetik a musím jídlo jíst po částech, nemám tedy šanci v dané vyhrazené době jídlo sníst a tudíž si ho chci odnášet v jídlonosičích. Pokud si obstarám potvrzení od lékaře, je toto možné nárokovat?

Děkuji za reakce


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.10.16 13:13

Kuchařka vám jídlo vydá na talíř a vy si můžete nedojezený oběd sám předat do krabičky.Ale můžete si domluvit u vedoucího kuchyně, zda vám celý oběd může dát do jídlonosiče. Je ale nutno říci, že tak udělat může občas ve vyjímečných případech, ale nemusí . Např, když je sladký oběd.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 15.10.16 14:24
avatar

Dobrý den.

Samozřejmě,že je toto možné nárokovat.Jste nemocný člověk,tudíž zajděte k lékaři,který Vám vystaví potvrzení o Vašem zdravotním stavu.To předejte v jídelně.Oni jsou povinni Vám jídlo dát sebou bez problémů.


doplněno 15.10.16 16:56: Není zač
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.10.16 19:26

Jenomže v tomto případě se nebude jednat o závodní stravování, které je finančně zvýhodněné. Takže oběd můžete dostat do jídlonosiče, ale bude dražší o režii, mzdové náklady a ziskovou přirážku. Ale váš vedoucí kuchyně vám to vysvětlí. Ve školství je to trochu jiné než v závodce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.16 14:59
avatar

Wamp, mohla byste prosím podložit odkazem, podle které vyhlášky či nařízení má zaměstnanec nárok na vydání dotovaného jídla určeného k přímé spotřebě "do kastrůlků"?

Já vím jen o možnosti vydání oběda první den nemoci dítěte. Zaměstnanec (učitel) musí jídlo odhlásit i na první den nemoci. Ale situace se neustále mění, mohlo mi něco uniknout...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.10.16 15:04
avatar

Děkuji za rady

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.