Neplacení zdravotního pojištění

Od: Datum: 14.10.16 21:52 odpovědí: 3 změna: 15.10.16 18:04

Dobrý večer chci se zeptat otec neplatil léta z.pojištění teď skončil v nemocnici jeho stav je mezi životem a smrtí co se bude dít v když se uzdravý nebo když by nedej bože umřel?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fjvxx
Datum: 14.10.16 22:38
Když se uzdraví, bude to pojištění pořád dluzit. Když zemře, tak jeho dluhy zdedite (pokud neodmitnete dědictví).
Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.10.16 07:09

Pokud je Váš otec starší člověk /důchodce/, platí za něj zdr. pojištění stát. Může dlužit leda z minula, předtím, pokud by se živil jako soukromník a neplatil, či byl bez práce, nepřihlášen na ÚP. Pokud přihlášen byl, ani tehdy nemusí zdr. pojištění platit. Záleží na tom, jak se živil, kde pracoval.

Pojišťovny hned neupozorní, nechají vesele nabíhat penále a teprve po čase pak najednou udeří. Znám to, známý to z několika měsíců neplacení dotáhl až na "pěkný" dluh 70.000 Kč.

Informovat se na pojišťovně, kolik dluh činí a začít jej po uzdravení splácet. Nebude to ale příjemné.

V případě úmrtí dlužníka platí dědici. Pokud má otec třeba 3 děti, podělíte se všichni, pokud budete všichni dědit. Ledaže byste dědictví po něm komplet odmítli. Nelze třeba zdědit po otci dům, ale k dluhům po něm se neznat. To prostě patří dohromady. Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Od: nellka
Datum: 15.10.16 18:04
Já tedy nikdy nepochopím, když lidi nedělají, proč nejsou aspoň na ÚP... Nicméně 2x se mi za moji pracovní minulost stalo, že mě zaměstnavatel nepřihlásil hned a dopis ze ZP o neplacení pojištění jsem dostala během pár týdnů do schránky - ať zdůvodním nebo zaplatím. Připomněli se sami a hned. Bohužel spousta lidí nemá hlášeny v pořádku adresy a nebo na dopisy od "úřadů" kašlou. Dělala jsem s neplatiči, lidmi v dluzích a dle jejich slov 90% z nich nikdy nic nepřišlo. Ani dopisy co jsem jim osobně hodila do schránky. Sms nedorazily, maily ztraceny v éteru, pošta nedošla...
Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.