Sociálka. Jedná správně?

Od: Datum: 13.10.16 17:34 odpovědí: 9 změna: 14.10.16 13:54

Zase řeším svého příbuzného. Myslím, že sociálka rozhoduje nějak divně. Otec je asi 4 roky rozvedený. Paní si tenkrát vyhlédla bohatšího a s dětmi odešla. Dosud si otec bral synky o víkendech co 14 dní. Doslovně ze soudního spisu: Rodiče se dohodli, že otec je oprávněn stýkat se s dětmi každý druhý víkend od- do.. Ale kluci mají v ty dny samá utkání a turnaje, tak otec požádal ještě o úterý odpoledne. Sociálka neboli OSPOD si pozvala oba rodiče, a že mu tedy vyhoví. ALE matka se soc. pracovnicí rozhodly, že otec dostane děti na úterní odpoledne jen tehdy, když je přiveze až druhý den ráno rovnou do školy. Otec má kluky rád, ale tohle technicky není v jeho silách. Musí sám být ve středu ráno v 7 h v práci a na odvoz kluků přes město do jejich obce / asi 7km/ nemá k dispozici auto. Auto je jeho přítelkyně, a ta v tu dobu vozí svoje dítě do školky. Autobus by byl s přestupem na ÚAN ve městě, což otec též časově nezvládne a poslat je samotné zatím nechce. Jestliže tedy otec nebude schopen děti ráno dodat do školy do jejich obce, tak je v požadované úterky odpoledne nedostane vůbec !?! Myslím, že pracovnice OSPOD skáče, jak matka píská. Prosím, jak to vidíte vy? A jak byste to řešili?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.16 18:29
avatar

Podáním nového návrhu na úpravu styku soudu. Ale obávám se, že pokud opatrovník dětí (OSPOD) stojí za matkou...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.16 18:35
avatar
Já myslím, že tohle je mezi nimi a vy byste se do toho plést neměla.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: balzerka
Datum: 13.10.16 19:02

Nepletu se, jen se divím. Protože byly doby, kdy si děti bral na plavání jeden všední den odpoledne a najednou jde totéž, ale pouze s nocí. Ptám se do fóra, tak jak se mě ptal otec dětí, jinak můj syn. Volal mi, zaskočen verdiktem sociálky. Jde mi o názor, zkušenost. Nikde jinde to neventiluji. Od toho snad ta poradna je. Odsoudit a sprdnout umí každej!

Datum: 13.10.16 19:04
avatar

Škoda, že tu nejste zaregistrovaná... takhle nemůžu použít vnitřní poštu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 13.10.16 19:34

Zdravím, připomíná mi to odpověď hygienické stanice: " Ano, Vaše jablko je opravdu použitelné, jen je nutno ohryzek zakopat min. 2 metry pod zem". Bývalka povolila častější setkávání s dětma /proč né/, ale /znalá vnitřních poměrů/ nastavila parametry běžnýma prostředkama nedostupnými. Na krátkodobé výpomoci přátel se zde hrát nemůže, zaměstnavatel z toho dvakrát taky nebude skákat radostí(pro úpravu prac. doby), nezbyde než si pořídit nějaké přibližovadlo a těch pitomých 14 km odřídit, než kluci dorostou a budou moci se dopravovat sami.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 13.10.16 22:14
Zaplatit někoho, kdo děti odvede, zažádat o změnu pracovní doby, poprosit prarodiče, jestli by nevypomohli, stýkat se s dětmi jiný den, zainteresovat přítelkyni, zda by krom vlastního neodvedla i jeho děti.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: balzerka
Datum: 14.10.16 09:15

Děkuji za názory a Ivzez za ochotu. Otec už vymyslel variantu, už jedná s trenérem. To úterý vzdal. Mně jde spíš o to, že když přišel na předvolání na sociálku, tak v podstatě mluvila jen jeho bývalka. Ona je pěkná, inteligentní, velmi sebevědomá a dobrá herečka. Po novém sňatku navíc místní honora. A když není po jejím, tak vyhrožuje: " Budu ti zvyšovat výživné, až zčernáš." .S otcem komunikuje přes děti. Zpracovává je, lže jim. I podklady pro soud předkládá nepravdivé. A ta mladá soc.pracovnice jí to nevytkne, naopak jí věří. Nechává se snadno zmanipulovat. Říkám si, že až budou děti větší, že jim všechno táta vysvětlí. Jestli se s ním budou chtít bavit. Dosud na něm kluci viseli, ale dostává to trhliny.

Od: rora®
Datum: 14.10.16 10:44

¨Tak hlavně styk s dětmi neupravuje OSPOD, ale soud. Tudíž doporučuji zažádat soudně a vzít si dobrého právníka. OSPOD k tomu dá svoje stanovisko, které ovšem pro soud není závazné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.16 13:54
avatar

Má jedinou šansci pořídit si druhé auto a má klid.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.