Platba kartou MasterCard na Košík.cz

Od: Datum: 13.10.16 11:24 odpovědí: 6 změna: 13.10.16 20:51

Dobrý den,

nakupujete a platíte někdo kartou v obchodě Košík.cz? Platební brána mi tam nabízí jenom kartu VISA, přestože Košík.cz akceptuje i další karty. Potřebovala bych změnit na MasterCard. Nevíte někdo, jak na změnu?

Děkuju.

doplněno 13.10.16 16:58:

Vidím, že zatím nic, tak zkusím otázku doplnit a rozšířit.

Už jsem u nich jednou nakoupila, s nákupem jsem byla spokojená, dovezli ho dokonce o půl hodiny dříve. Jediný problém byl s tou kartou. Podporu poskytují i v průběhu nákupu prostřednictvím chatu, ale ani technik mi s tím minule bohužel nepomohl, musela jsem zvolit hotovost.

Používají platební bránu GoPay. Nemáte někdo zkušenosti s ní? Našla jsem jenom nápovědu a podporu pro prodejce, kteří bránu chtějí implementovat do svých stránek.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.10.16 13:52

Dobrý den, možná dost specifický problém, který zde mnoho lidí neřeší. Zkuste je kontaktovat viz odkaz (na e-mail prý reagují do hodiny). Přesnou odpověď či návod snad dostanete u zdroje informací. Zdravím!

P.S. Skutečně tam uvádějí, že obě karty jsou u nich podporovány, ale v dotazech to jako problém neřeší.

https://www.kosik.cz/spolecnost/kontakt

doplněno 13.10.16 17:21:

ivzez - dotaz jste pozměnila, na kontaktech e-shopu se zeptat nechcete a hotově zaplatit také ne.

Tak doufejte, že se dočkáte odpovědi zde dříve, než Vám dojdou zásoby. A jsou i jiné obchody, kde to je třeba bez problémů (nebo je umí řešit).

doplněno 13.10.16 17:58:

ivzez - důležité je, že hlady zatím netrpíte . Ještě mě napadlo, jestli není chyba u Vás v PC. Zkuste se tam přihlásit z jiného prohlížeče. Nebo vyčistěte cookies a mezipaměť toho současného.

Také povolte všechny cookies (žádný výběr, ale opravdu vše). Možná to zkusit i s dočasně vypnutým antivirem a firewallem. Já bych to tipoval na ty cookies, které potom neukazují možnost MasterCard v košíku u Košíku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.10.16 17:34

Bene, řeším to v předstihu. Chci tam nakoupit zítra nebo v pátek. Ale díky za starost. (-: Hledám chybu napřed u sebe (s placením kartou přes internet mám zatím jen pár zkušeností...)

V e-shopu už jsem se ptala (chyba, že jsem to neuvedla rovnou), odkázali mne na GoPay, kde jsem našla nápovědu jenom pro obchodníky.

Datum: 13.10.16 19:39

Aha, tak pokud jste ještě nenakupovala, tak ty možnosti se Vám objeví, až vyberete zboží a dáte zaplatit. Je neznám výběr plateb u Košíku, ale většinou to bývá takhle nějak podobně u Gopay:

on-line platba- platební karta (VISA, VISA Electron, MasterCard, Maestro) (CZK)-

peněženka PayPal.com (CZK)- superCASH

- vklad hotovosti na terminálech SAZKA a pobočkách České pošty (CZK)

- Platba24 - on-line platba z účtu České Spořitelny (CZK)

- Mojeplatba - on-line platba z účtu Komerční banky (CZK

- ePlatby - on-line platba z účtu Raiffeisenbank (CZK)

- mPeníze - on-line platba z účtu mBank (CZK)

- on-line platba z účtu ČSOB (CZK)

- on-line platba z účtu ERA (CZK

- peněženka GoPay.cz (CZK)

Vy si jen vyberete druh platby, která Vám vyhovuje, pokud vyberete platební kartu, objeví se Vám okno, tam napíšete číslo karty, platnost karty a trojčíslí, které je vzadu na kartě a dáte potvrdit. A máte zaplaceno. Samozřejmě musíte mít platbu kartou ve Vašem IB povolenou.

doplněno 13.10.16 21:40:

Teď tam koukám, nabízejí:

Jak můžu zaplatit za svůj nákup?

Zaplatit svůj nákup můžete kartou online nebo vhotovosti při převzetí nákupu. Pro platbu kartou online používáme zabezpečenou platební bránu GoPay a platební terminály mBank, Komerční banky, FIO banky aRaiffeisenbank.

K placení za Váš nákup můžete použít debetní nebo kreditní platební kartu. Přijímáme následující typy karet:

Visa debit

Visa electron

Visa kreditní karta

Master Card

Maestro

American Express

U pokladny se musí objevit u Gopay možnosti, tam to změnit někde musí jít. A zkoušela jste i v jiném prohlížeči?

Datum: 13.10.16 20:51

Kartu povolenou mám, košík jsem měla plný, chtěla jsem zaplatit kartou, ale brána GoPay nabídla jenom VISU, nikde tam nevidím možnost změnit kartu.

S platbami kartou mám zatím málo zkušeností, nevím, jestli v něčem nedělám chybu já. Obchod mám otevřen v samostatném okně, v němž jsem globálně povolila cookies i javascript.

doplněno 14.10.16 02:42:

Zkoušela jsem dva prohlížeče. Možná, že opravdu jen "blbnula" brána GoPay. Zítra to zkusím.

Datum: 13.10.16 14:07

Nebo napsat i na Fb, tam také reagují pružně. Jinak neporadím, pokud v platební bráně není nikde změnit na MasterCard, tak netuším? Košík vůbec neznám, ale vypadá to zajímavě :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.10.16 18:06

S GoPay jsou občas tyto problémy, jeden den v pohodě, druhý den něco nefunguje. Jenom mě zaráží, že vás prodejce odkazuje na služby třetí strany, které ale sám zákazníkům nabízí. Takže by měl zajistit i bezproblémový chod této služby...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.