Podrážděné oči

Od: Datum: 13.10.16 10:39 odpovědí: 3 změna: 14.10.16 01:11

Dobrý den, denně sedím v práci u PC, někdy i doma... je zřejmé, že se to projeví a moje oči (za brýlemi) jsou podrážděné...Co radíte? Používat běžné oční kapky, nebo jiné preparáty? Ideální je do monitoru denně nekoukat, vím...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.16 11:22

Problém všech lidí u monitoru je ten, že málo mrkají. Oči jsou pak suché a brání se podrážděností a jakousi, slzám podobnou, hustou tekutinou. ;) V lékárně dostanete koupit umělé slzy. Stejnou kvalitu vyrábí několik firem, s rozličnou cenou. Účinek je však stejný. Jednu z nich, za 380 kč, mi doporučila oční lékařka.Po diskuzi s lékárnicí, jsem si koupila za 130 kč, s mnohem lepším aplikátorkem.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.10.16 12:12

Zdravím,

také jsem čtyřočko a na tento neduh mi kamarád doporučil používat freeware aplikaci f.lux. Ta v závislosti na poloze Slunce, a vaší zeměpisné souřadnici, přizpůsobuje barvy a jas obrazovky. Tím pochopitelně šetří vaše oči, odpadá pálení, řezání, déle vydržíte ponocovat/vysedávat. Mluvím z vlastní zkušenosti.

Po nainstalování rozklikněte ikonku u hodin/Settings/Change/Navolte svou polohu/done a hotovo. Defaultně je nastaven standardní profil, mně vyhovuje, ale můžete se v tom ještě pošťourat, co vám sedne (jas, barvy). Nezděste se, monitor bude pozvolna přecházet na různá barevná záření, aby ulevil optice.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 14.10.16 01:11

Tak jsem to vyzkoušela a je to bezvadné. *palec*

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.