Neschopenka v době evidence na UP

Od: Datum: 12.10.16 19:38 odpovědí: 1 změna: 12.10.16 20:24

Dobrý večer, můžete mi prosím poradit? Od října jsem v evidenci úřadu práce. Zřejmě v prosinci půjdu na operaci kolena s následnou léčbou, která by mohla trvat až 12 týdnů. Proto se chci zeptat, zda mám nárok na neschopenku v době, kdy budu na operaci a v následné léčbě nebo se v případě, kdy jsem v evidenci UP neschopenka nevystavuje? Jak by to bylo, pokud by doba léčby byla delší, než doba, kdy mohu pobírad podporu v nezaměstnanosti? Jsem v evidenci na UP poprvé a neznám tyto věci.děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.10.16 20:24
avatar

Nemocenské pojištění, z něhož se vyplácí nemocenské, zaniklo spolu se zaměstnáním, ochranná lhůta činila 7 kalendářních dnů. Nové nem, pojištění vznikne nástupem do nového zaměstnání.

I v době evidence na ÚP máte samozřejmě nárok na řádnou léčbu. Jinak tomu je s nemocenským, protože za uchazeče o zaměstnání stát hradí pouze zdravotní pojištění.

Na nemocenské mít nárok nebudete, ale dále Vám bude vyplácena podpora v nezaměstnanosti – až do konce podpůrčí doby. Po skončení podpůrčí doby můžete požádat o dávky státní sociální podpory nebo pomoci v hmotné nouzi.

V případě státní sociální podpory se posuzují příjmy všech společně posuzovaných osob, v případě hmotné nouze záleží i na majetku.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.