Máte zkušenosti s brigádou Poradce Oriflame?

Od: Datum: 12.10.16 17:15 odpovědí: 3 změna: 12.10.16 18:01
Dobrý den, přes inzerát na internetu jsem našla nabídku brigády - Poradce Oriflame. Registrační poplatek je 99 Kč, tak se chci zeptat, jestli s tím někdo máte zkušenosti, abych někomu nenaletěla a nepřišla o peníze?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ctenar*
Datum: 12.10.16 17:33

Dobrá rada do života: vyhýbej se pracovním nabídkám, kde po tobě chce někdo penize předem. Je to typický příznak podvodu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vilik
Datum: 12.10.16 17:52
Oriflame je kosmetika, nabízena přímo. Většinou poradkyně chodí po známých a nabízejí katalog a vzorečky.
Někdy stojí někde v nákupním centru nebo na ulici u stolečku a odchytávají kolemjdoucí.
Co je důležité- je to způsob podnikání, správně by měly mít prodejkyně živnostenské oprávnění a platit daně.
Další problém může být v tom, že poradce prodává za provizi. Jenže svoji režii platí ze svého. Katalogy, náklady na zaslání zboží, cestovní náklady. A když neprodá nebo jen málo, může být v mínusu.
Vykašlal bych se na to. Vyděláte si minimum, budete za otravu a spolkne to moře času.
doplněno 12.10.16 18:16: Ivzez, Oriflame ani Avon školení nepožadují. Hodně jejich poradkyň asi tvoří či tvořily ženy, které nechtěly platit o cca 30% vyšší cenu coby provizi někomu jinému.
Neuměly si spočítat, že pokud musí odebrat minimálně x katalogů, zaplatit dovozné v řádu desetikorun, případně cestu do distribučního centra, navíc vstupní náklady a možnou kolizi se zákonem, že je ušetřená dvacka na jedné rtence za půl roku vyjde dost draho.
Některé možná pak odebírají víc zboží, než by jinak koupily, a jejich blízcí potom dostávají kosmetiku ke všem narozeninám a vánocům. Prostě aby se jejich náklady zaplatily.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.10.16 18:01
avatar

Žádná "brigáda Poradce Oriflame" neexistuje, neexistuje ani žádná brigáda. Zákoník práce slovo brigáda nezná. Jde o "lidové označení" práce na základě dohod (DPP, DPČ) o pracích konaných mimo pracovní poměr.

Poradce Oriflame není zaměstnancem, ale OSVČ. Jde o samostatnou výdělečnou činnost (SVČ), podnikání vlastním jménem na vlastní náklady.

Registrační poplatek 99 Kč je to nejmenší. K tomu si přičtěte 1.000 Kč za živnostenské oprávnění, peníze na nákup zboží a samozřejmě na povinné zdravotní (od určité výše zisku i sociální) pojištění. Nevím, jak je to u Oriflame, ale u řady MLM systémů je nutné hradit i školení, bez nichž v MLM systému nemůžete působit...

______

Stručně:

Žádný zaměstnavatel nesmí vyžadovat žádný poplatek. Jakmile se někde objeví "registrační poplatek" či cokoliv podobného, nejde o práci/zaměstnání, ale o podnikání (SVČ).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.