Nový OP, co doložit?

Od: Datum: 07.11.16 18:37 odpovědí: 4 změna: 08.11.16 06:54

Dobrý den, moje maminka má už svá léta. Sama nikam nedojde a nyní ještě ztratila OP. Chtěl bych ji zavést na úřad pro nový OP ale zjistil jsem, že nemá ani rodný list, aby prokázala nárok na nový OP. Co dělat, jak OP získat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.16 18:44

Na matrice by vám snad měli opis rodného listu vydat, ale nejlepší je zajít na úřad a oni vám tam poradí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.16 19:10

Zavolejte si na magistrát na výdej OP a tam Vám poradí kam zajít a co bude potřeba

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.16 06:04
avatar

Když je paní stará a nikam nechodí, určitě bude OP i RL někde doma. Kam by to dala, když z bytu nevychází? Vezměte to postupně od jednoho konce, každý papír, všechno, ve skříních, zásuvkách a věřím, že se aspoň jeden z dokladů najde. Pokud to snad nehodila do kamen, nebo do popelnice.

Jinak, já už naši babičku znám a tak mám její doklady u sebe. Jinak bychom taky pořád hledali. ;)

Je to už spousta let, manželova babička byla už ke konci života také dementní. Ale jak kdy. :) Ten den brala důchod od pošťačky a celý důchod najednou nebyl. Hledali jsme jako diví. I po dvoře, ve chlívě, všude. Nic.

Druhý den jí tchyně v jejím pokoji vybírala kamna a všechny peníze ležely dole v popelu v popelníku kamen. Naštěstí se netopilo, takže to neshořelo. Jinak by bylo po důchodu.

Tak se do toho dejte, určitě nemá babička tak velký byt a za půl dne či za den máte prohledáno úplně všechno. Jsem ochotná se vsadit, že to bude doma, když nikam nechodí. Jak pobírá důchod? Při poslední výplatě musela přece OP předkládat, doručovatelka jí bez OP důchod nevyplatí. Kdy to bylo, kam potom mohla OP položit?

Protože znám chování starých lidí, máme skoro 92 letou babču, vsadila bych se s Vámi, že to doma najdete. A ubyde Vám běhání po úřadech. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.11.16 06:54

Ono s tím schováváním důchodu starých lidí vždy dobře nedopadne. Jedna známá takhle kdysi hledala peníze, které ráno babička dostala a věřte nebo ne, už se nikdy nenašly. Ani když ta paní pak umřela, těch teorií, co se jim doma honily hlavou!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.