K psychiatrovi se musím vždy objednat?

Od: Datum: 12.10.16 11:52 odpovědí: 7 změna: 12.10.16 16:08

Cítím se hrozně špatně a tak jsem si našel číslo na dobré psychiatry. První říkal, že objednává až na leden 2017 a další, že za tři týdny. Tak jsem se objednal k ní. Jen nechápu, co mám ty tři týdny dělat, když se cítím tak mizerně. Vím, že v nemocnici funguje psychiatrička na počkání, jenže té vůbec nedůvěřuji a rád by nějakého odborníka s dobrou recenzí. Myslel jsem si, že když je člověku fakt špatně, tak může třeba počkat v čekárně jako u obvodní doktorky.


doplněno 12.10.16 11:57:

Ještě mě napadla otázka, za jak dlouho můžu změnit psychiatra, kdyby mi ta nová neseděla? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: balzerka
Datum: 12.10.16 12:30

Já bych zkusila linku důvěry té oblasti, kde bydlíte. Je anonymní a může tohle zodpovědět. Nebo bych šla k obvodnímu. Nemoc jako nemoc. On by mohl poradit a zpočátku i nějakou medikaci. Je doba depresí a počasí tomu jen přidává. Když můj známý hledal dobrého psychiatra, tak podle referencí kolegů, zavolal mu, čekal taky měsíc a pak dojížděl. Jak ho vyměnit, to snad poradí druzí.


doplněno 12.10.16 12:40:

A není to spíš pro psychologa? Ten problém s Vámi probírá, řeší a vede Vás. Psychiatr se volí, když to vypadá na léčbu lékama, předepisuje je, případně doporučí ústavní léčbu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.10.16 13:04
avatar

Moje psychoterapeutka objednává třeba na příští týden nebo i na druhý den (když má náhodou volno) - ale objednat se je nutné vždy. Určitě nesedí v prázdné ordinaci a nečeká, jestli náhodou někdo nepřijde.

Pokud máte "rozdělanou" terapii, tak je vhodné ji dokončit. Samozřejmě pokud máte potíže, je to v první řadě potřeba řešit s dotyčným lékařem nebo terapeutem a ne hned ho bezhlavě měnit. Nicméně změnit specialistu můžete kdykoliv.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nikc®
Datum: 12.10.16 16:08

Já s psycholožkou nic nedokončovala. Na konci sezení jsem se jí jen slušně zeptala, jestli je nutné k ní chodit. Ona po mě ošklivě vyjela, že už k ní nemusím chodit. Tak už tam nechodím. A mám pokoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 12.10.16 13:05
avatar

Psychiatrická pohotovost existuje, v Praze a Ostravě určitě, na netu je adresa, možná i telefon.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.10.16 13:36
avatar

Ke specialistům objednává vždy praktický lékař.Ale můžete se nechat objednat přímo,ale hrozí to,že návštěvu budete platit.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jukla
Datum: 12.10.16 14:22

Děkuji za rady! Mrknu na linky bezpečí a nějakou psychiatrickou pohotovost.

Jabraka, U psychiatra se neplatí. U psychologa bez doporučení obvodní doktorky ano. U některých specialistů doporučení není potřeba - asi jste to takto myslel.

Od: balzerka
Datum: 12.10.16 15:48

Linku důvěry.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.