Výpověď ve zkušební době a neschopenka

Od: Datum: 10.10.16 20:55 odpovědí: 4 změna: 11.10.16 14:26

Dobrý den, kamarádka dala v pátek výpověď ve zkušební době a dnes si šla vyřídit neschopenku. Výpověď dala kvůli tomu, že jí zaměstnavatel neproplácel přesčasové hodiny a práce byla fyzicky náročná. Již několik týdnů jí z práce bolela záda a dnes s tím šla k lékaři, protože bolest prý byla nesnesitelná. Lékař jí napsal neschopenku. V tuhle chvíli ji zajímá, zda je v nějaké ochranné lhůtě a zda jí prvních čtrnáct dní neschopnosti budou proplácet z bývalého zaměstnání, nebo se bude nechopenka proplácet až od patnáctého dne. Děkuji za informaci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.16 21:16

Neschopenka se bude proplácet až od patnáctého dne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.16 21:37
avatar

Dobrý den. Já jen doplním správnou odpověď rádce výše - ve zkušební době se nejedná o výpověď, ale o zrušení pracovního poměru ve zkušební době. Vaše kamarádka zaměstnání ukončila, tudíž jí bude nemocenská dávka vyplácena až od 15tého dne nemoci státem, pokud bude tak dlouho marodit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bublina
Datum: 11.10.16 06:55
Dekuji. Myslela jsem si to, ale nebyla jsem si jista
Datum: 11.10.16 14:26
avatar

Souhlasím s předchozími odpověďmi, na nemocenské vznikne nárok až od 15. dne nemoci. V prvních 14 dnech jí neuchází mzda kvůli nemoci, neboť po skončení zaměstnání už nemá naplánovány žádné pracovní směny.

Ve zkušební době nešlo o výpověď, nábrž o zrušení pracovního poměru ve zkušební době. I ve zkušební době ale mohla kamarádka pracovní poměr zrušit kvůli nevyplacení mzdy nebo její části (mzdy/příplatků za práci přesčas).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.