Výše zdrav.pojištění

Od: Datum: 10.10.16 17:46 odpovědí: 4 změna: 11.10.16 15:56

Dobrý den.

K 30.9.16 jsem ukončil sám dohodou PP po 10 letech. K 1.10. jsem nastoupil do nové práce, ale jsem tam nešťastný a k 17.10. jsem si našel zaměstnání jiné. Čtyři dny už se mi do té práce vůbec nechce, mám nárok ukončit PP ve zk.době a nejít na ÚP - to vím, ale musím si sám uhradit zdravotní pojištění za ty 4 dny? A jak na to?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.16 17:51

Zdravím. Ve zkušební době můžete ukončit pracovní poměr i bez udání důvodu. Co se týče zdravotního pojištění, čtyři dny řešit nemusíte. Za měsíc říjen ho budete mít uhrazeno a žádný dluh Vám nevznikne.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.10.16 18:55

Kapka má pravdu. Za část října za Vás odvedou zdravotní pojištění zaměstnavatelé, Vy nic doplácet nebudete. Osoby bez zdanitelných příjmů hradí zdravotní pojištění pouze za měsíce, kdy za celý měsíc není zdravotní pojištění odvedeno.

Pokud byste nyní v říjnu skončil v jednom a např. v půlce prosince nastoupil do dalšího zaměstnání, hradil byste pojištění jenom za listopad.

Od: rora®
Datum: 10.10.16 22:10

Tož pokud se přihlásí na ÚP, který zmiňuje v příspěvku, pak by nehradil pojištění ani za listopad. Pokud by se obešel bez registrace na ÚP, pak samozřejmě listopad uhradit.

Datum: 11.10.16 15:56

Já jsem ten listopad uvedla jenom jako ilustraci toho, kdy teprve by OSVČ byla povinna si sama hradit zdravotní pojištění. V dotazu ale jde jenom o pár dnů, je zbytečné se kvůli nim registrovat na ÚP.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.