Otec chce na mě napsat půjčku

Od: Datum: 10.10.16 16:09 odpovědí: 11 změna: 10.10.16 21:22

Ahoj,

můj otec mě poprosil, jestli bych si na sebe nenechal napsat nějakou půjčku, že potřebuje peníze, a on je na černé listině, jemu to dát odmítli. Ptal jsem se na co, řekl, že doma se mu něco rozbilo včetně pračky a myčky. Potom jsem se ale dozvěděl, že si chce koupit nějakou ojetou motorku a teda aby se neřeklo tak mikrovlnku. Žije sám, moc peněz mu měsíčně nezbývá. Řekl mi, ať o tom neříkám nikomu z rodinu ani partnerce. V podstatě me donutil abych lhal lidem, co mám rád. Odmítl jsem to s tím, že mi nezaručí, že to bude platit a že prostě z toho nemám dobrý pocit. Práskl dveřmi a urazil se. Trochu je mi líto, jak reagoval :( Zas si ale říkám, že jsem neudělal nic špatně. On mi lhal a hlavně vše, co k životu potřebuje, má. Bydlí, jí, pracuje apod. Vše poplatí jen na víc nemá nic stranou, občas mu pomáhám platit mobil, jinak nic. Co si o tom myslíte? Kdybych věděl, že mu hrozí třeba skončení na ulici nebo tak, tak do toho jdu, ale pro přežitek jako je motorka se nezadlužím přece. Myslíte, že bych ho měl nechat uraženého nebo s ním zkusit jednat a usmířit se? Je paličatý ah hrdý, jen tak se neozve.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.16 16:20

Udělal jste správnou věc. Jsou bohužel typy lidí, kteří utratí víc než vydělají, je to cesta do pekel *zed*

Samozřejmě se mu ozvěte, tátu máte jen jednoho :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.10.16 16:22

usmířit se pokuste ale do půjčky nejděte

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.10.16 16:31

Dobře jste udělal.

Datum: 10.10.16 16:33

Udělal jste dobře a zcela dobře jste si to i obhájil. O usmíření by se měl snažit váš otec, ten se přece urazil... Obávám se však, že případné usmíření znovu povede k naléhání týkající se peněz.

Od: moucha
Datum: 10.10.16 16:35

Váš otec je nerozumný, tak musíte mít rozum alespon vy. Dostal se do dluhů je jeho vina a myslí, že když je bude navyšovat a ještě do ní zatáhne členy rodiny že si tím pomůže, jen na krátkou dobu. Jen co si koupí věc, kterou vlastně ani k životu nepotřebuje. Že s vámi nebude mluvit at nemluví, nedá se nic dělat, přece si nezkazíte život kvůlu otci , který si neumí na něco našetřit jako normální lidi. Já taky nemám co bych potřebovala, ale obejdu se bez toho, nebudu jak pošetilá matka chodit za dětma aby mi na to půjčili a zadlužili se? Když on je na černé listině, chcete tam být také? Tohle mu řekněte až příště přijde pro peníze.

Od: jmlc®
Datum: 10.10.16 16:37

Oni lidi ve srabu už jdou za kýmkoliv a jdou psychicky vydírat. To prásknutí dveřmí a případné hrubé slovo je na jednu stranu další část vydírání, na druhou stranu evidentní projev člověka, který prostě jen potřebuje dnes mít peníze a je mu naprosto jedno, jestli je někdo bude splácet.

Vymýšlení historek, co všechno se rozbilo, kde co potřebuje zaplatit (lékař, topenář, právník...) - to jsou jen další pokusy. Můžete se snažit otci pomoct, pokud bude on chtít - tj. sehnat insolvenčního správce a probrat možnosti. Jenže to by musel otec jednat přímo - přiznat se ke všem dluhům.

Pokud byste podlehl a nechal na sebe napsat nějaký dluh, odrovnal byste jak sebe, tak i svou rodinu. Splátky slíbené otcem by jistě nepřišly a vy byste spadnul mezi dlužníky (třeba i jako spoludlužník, ručitel - to je jedno).

Datum: 10.10.16 16:54

Udělal jste dobře. Já bych do úvěrového podvodu "nešla" kvůli nikomu.

Datum: 10.10.16 17:06
Vzít si na sebe půjčku za někoho je cesta do pekel *cert*
Dobře ste udělal že ste odmít já bych do toho taky nešel
Dalo by se to jen v případě že by dotyčný měl nákej majetek který by měl po prodeji stejnou nebo větší hodnotu a vy byste měl právně ošetřeno že v případě nesplácení by byl majetek váš

Datum: 10.10.16 17:36

Jste rozumný. On se tatík udobří. A když ne, nedá se nic dělat. Snažil se Vás přemluvit k podvodu a lhaní. A i on lhal Vám. Pokud by neplatil, doplatil byste na to Vy.

Co se týče myčky, když je tatík sám, bez rodiny, moc nádobí asi nenadělá. A´t si prskne Jar na houbičku a umyje nádobí v dřezu. Něco jiného by to bylo u 5členné rodiny, on si po sobě může nádobí hravě umýt.

S tou pračkou je to horší, ale když bude chtít, ušetří i na ni. Koupila jsem mamce pračku za 5.000 Kč a je s ní spokojená. Nemusí mít pán tu nejdražší.

Lže všem, lže i Vám. Chce Vás získat na svou stranu, abyste si pro něj vzal půjčku, ale lže. Nechce pračku a myčku, ale motorku. A´T si ji klidně pořídí, ale až si na ni našetří.

On by se proháněl po silnicích a Vás by zaručeně přivedl do maléru a platil byste za něj. Protože podle popisu je to pěkný kujón.

Udělal jste jen dobře. Rodičům se má pomáhat, ale pokud se chovají opravdu jako zodpovědní rodiče a ne jako rozjívený puberťák. Tak mi Váš otec připadá. Jaga.

Datum: 10.10.16 18:23

Nesmíte o tom s nikým mluvit, protože všude už byl a všechny podojil. Vy nic nemáte, tak si půjčte a dejte mu to. On to nahází do automatů a Vy máte co splácet ...

Od: ruze®
Datum: 10.10.16 21:22

Dobře jste udělal,sám víte,že mu moc peněz nezbývá a motorka opravdu není k životu důležitá a co se týče nové lednice nebo pračky,to si už v dnešní době může koupit i na splátky bez navýšení,např. na 10 měsíců a zvláště před vánocemi takových akcí v různých elektrech bývá plno,takže bych mu nepůjčila ani na tzto věci.. Nemějte výčitky,,,Chceš-li ztratit přítele--půjč mu peníze,,.Nedolézejte,on si musí sám uvědomit,že vy máte pravdu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.