ÚP - skupinová informační schůzka

Od: Datum: 09.10.16 22:49 odpovědí: 2 změna: 10.10.16 11:12

Zdravim. Jsem veden v evidenci na úřadu práce a 6.10. jsem se měl dostavit na jakousi "skupinovou informační schůzku", ale špatně jsem si zapsal datum (na 16.10.) a zmeškal jsem jí. Vyřadí mě za to z evidence i když se jim přijdu omluvit, že jsem ji zmeškal z osobních důvodů? Pokud dodám vysvětlení do 8 dnů, jak je uvedeno v "Základním poučení uchazeče o zaměstnaní" tak by to snad mohli prominout a navrhnout mi nový termín, ne? Máte s tím někdo zkušenost? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.10.16 23:11
avatar

Také zdravím. Záleží na přístupu Vaší zprostředkovatelky, jak moc velké pochopení pro Vaše "osobní" důvody bude mít. Jinak pokud nedoložíte vážný důvod, pro který jste se nemohl schůzky od ÚP zúčastnit pak Vás vyřadit z evidence mohou. Jako uchazeč o zaměstnání máte povinnost spolupracovat s ÚP a tudíž musíte předložit buď potvrzení od lékaře, že jste u něho byl, nebo potvrzení od zaměstnavatele, že jste se byl ucházet o zaměstnání, nebo některý další vážný důvod, který by ÚP uznal.

Viz. Zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti §5 písm.c) - Vážné důvody.

http://business.center.cz/bus…/zamestnanost/cast1.aspx#par5

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.10.16 11:12
avatar

Dříve jednorázově omluvili i omyl v zapsání data schůzky, nevím jestli se to v poslední době nezměnilo. Ovšem pozor, takovou omluvu bylo možné v průběhu celé evidence použít jenom jednou. Jinak jenom vážný důvod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.