Ze vzteku jsem zničil mobil

Od: Datum: 09.10.16 16:43 odpovědí: 34 změna: 22.11.16 06:58

Mám takový problém. Dneska jsem měl tedy fakt den. Je mi 37.let a mojí ženě 35.let.

Mám ženu, která je někdy sice fajn, ale pokud jí to někdy chytne, tak to fakt stojí za to a vždy vybouchne.Má poměrně problémy s mými rodiči.Zvlášť moji babičkou a občas mámou. Dříve top bylo horší, ale pořád to s ní nemůžu rozumně dostat. I moji rodiče měli problémy také tenkrát proti ní, ale již se to pop naší svatbě zlepšilo. Moje žena trpí sociální fóbií, nemá prakticky žádné sebevědomí a vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu pořádně nikde ještě nepracovala. Před dvěmi roky jsem ji sehnal nějakou brigáda a tam je úspěšná, ale moc peněz zqa měsív nevydělá ( cca. 10 tis. Kč) Já naopak mám zaměstnání a táhnu celý provoz bytu, převážně jídlo a mám plat tak cca. 23 tis. Kč, někdy i více. Mám svůj vlastní byt, kde spolu bydlíme.

Moji rodiče, tak jako kdokoliv není a nikdy nebude zcela ideální, ale snaží se s ní vycházet. Ona pokud má nějaký vztek tak třeba řekne přesně toto: Už ti zase na mobil volá tak hnusná bába ( moje babička) a slídí co děláme. Je pravda, že třeba babička volá každý den a ptá se co dělám, co děláme, kde je može žena, zda byla v práci atd. Už jsem ji několikrát říkal, ať dá pokoj a nevolá, ale dělá to babička znovu. Je prostě zvědavá a je ji navíc 87.let.

Další věci týkající se jízlivých poznámek od mé ženy o naší rodině atd. Jak jsou jednodušší, kam se hrabou na její rodinu. Ona to pak po telefonu vykládá její mámě jak jsem hrozný a celá naše rodina a ta jí sice trochu zná, ale v dosti věcech s ní i souhlasí.

Moji rodiče také nejsou jedničky, do mého věku mě berou za malého kluka a často slyším: Pořádně se oblékni bude ti zima nebo Kam jdeš takhle dlouho, bude brzy tma atd. Umíš poslouchat atd. Beru to s nahledem, jinak to prostě v životě nejde.

Dnes hned ráno žena vstala a říkala, jak jí není zase psychicky dobře a pojede za její mámou domů, že má všech již dost. Jí ji říkám koho myslí a ona, že i celou naší hnusnou rodinu a mojí babku, která nemá nic na práci, jen slídí a dovede jen štvát. Jáí ji říkám, tak se na naši rodinu vykašli, vždyť tady s námi nežijou. Ona na to: Ty tam chodíš k nim na návštěvu 2-3 týdně, co ti udělali, tak by jsi tam něměl třeba měsích chodit. Jak můžeš chodit k rodičům, kteří ti nic dobrého v životě nepřinesli.

Já dnes v afektu jsem řekl: Už dej pokoj a uklidni se. A ona: Každý je nějaký a ano to je pravda, tak tam třeba k nim 2 měsíce nechoď. Já říkám, že můžu jít kam chci.A ono: Tak jsi jdi, k těm blbcům, než abys byl tady se mnou. Vy jste fakt zlá a zkurvená rodina.

Já jsem v rozčilení a afektu vzal mobilní telefon, který jsem měl v ruce ( byl nový a stál 5 tid. Kč) a velmi prudce jsem ho hodil 2x krát vzteky na zem. Já ti ukážu, už dát laskavě pokoj. A ona nedám,a já na to: Já ti ukážu: Potřebí jsem s ním praštil a totálně jsem hom celý zničil, že začal i lehce doutnat kvůli baterce a velmi lehce popálil koberec. Teď mě to moc mrzí, co jsem udělal.

Nevím, jak se mám v těchto situacích ovládat. Ničím si pak jen svoje věci, nikdy nic jiného. Hned jsem si vzal 2 tabletky Neurolu 1.0 na uklidnění. Chci prospat zbytek dnešního dne. Moc je mi to líto. Byl to asi 4 měsíce starý mobil.

Já prostě někdy mám někdy takový psychic. problém, že pokud mě někdo neprávem rozčílí a já potřebuji se z toho dostat, tak potřebuji něco prostě udělat a většinou tím, co mám u ruky a to je mobil či brýle.

Díkly moc za rady či pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vernon
Datum: 09.10.16 16:48
Jsi dospělej, ale chováš se jako malý dítě...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 16:50

Já vím, že někdy v afektu dělám věci a pak toho mi top strašně štve.

Datum: 09.10.16 16:59
avatar

Musíte si to doma zařídit tak, aby do Vaší rodiny a manželského vztahu nemohl nikdo jiný (ani rodiče/ prarodiče) zasahovat. Musíte to udělat právě Vy, jakožto syn/ vnuk. Jinak jako pro dospělého člověka by pro Vás na prvním místě měl stát vztah s manželkou, ne ten s rodiči (což rozhodně neznamená, že byste se na ně měl vykašlat, apod. - ale pokud nedodržují jisté zásady, dejte jim to najevo).


doplněno 10.10.16 14:41:

Vaše žena se takto chovat nemůže, to je jasné; nicméně lidé s psychickými problémy bohužel běžně mívají i takto vyhrocené reakce, protože už jsou hotoví i sami ze sebe (my máme také jednoho takového člověka v rodině - vyjít s ním je skutečně oříšek, ale on je ve skutečnosti permanentně na hraně psychického zhroucení). Zkuste babičce nějak účinně zabránit v tom vyzvídání; je pravděpodobné, že se nudí, je jí samotné smutno apod., proto by asi bylo dobré odvést její pozornost k něčemu jinému.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.10.16 04:27

Ridiče se do nás nikdy nemotají, jen a pouze 87-letá babička, která je zvědavá a chce všechno vědět. Podobně to dělá i u jinýách třeba u svého syna atd, ale to je jiná otázka.

Od: wamp®
Datum: 09.10.16 17:15
avatar
Tedy promiňte,ale tohle je silná káva i pro mě a to jsem poměrně silný a odolný jedinec !
Vy evidentně problém nemáte,ten problém má Vaše "skvělá" ženuška.
Ona klidně a v pohodě uráží vaší rodinu včetně Vás a Vy tomu přihlížíte a ještě ji posloucháte !?
Co posloucháte...Vy s takovou s prominutím jedovatou, zlou a stupidní zmijí žijete !? *blee*
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.10.16 21:21
avatar

Přesně můj názor. Tazatelova žena je podle mě totálně nedotčená aspoň základy výchovy. Absolutně nemá ponětí o slušnosti. Tazatel je v koutě a ruply mu nervy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 22:20
avatar

Chování tazatelovy ženy je určitě nepřípustné (nemůže si dovolovat se takto vyjadřovat o rodině, která vychovala jejího manžela), ale třeba mně osobně by se také rozhodně nelíbilo, kdyby někdo neustále-každodenně vyzvídal podrobnosti z mého života. Tazatel by si měl s manželkou sednout a vyjasnit si pravidla, která budou oba dodržovat + babičku by chtělo nějak zabavit, aby se nenudila a měla nějakou zajímavější náplň dne. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.10.16 04:25

Plně souhlasím, je to tak. Jen mě štve, že to odnesl ten mobil.

Datum: 09.10.16 17:18
Oba dva byste měli vyhledat lékaře a začít se léčit! Poté doporučují vyměnit psychicky vysinutou ženu.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.10.16 17:28
avatar

- ono se to dá řešit taky tak, že hodíte na zem něco, co se nerozbije, nebo nemá žádnou cenu - můžete si k ruce připravit třeba nějaké míčky, nebo talířky. Ve vzteku je občas nutné s něčím praštit - to uleví - (pokud tedy nechcete praštit rovnou tu manželku) !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: amos
Datum: 09.10.16 17:45

No jeste abyste mlatil chuderu ujetou zenskou, ona se tim kafranim odreagovava taky a je to o neco lepsi nez pachat materialni skodu. Jste teda magori oba, asi jste se tzv."našli". Primitivove to asi jinak nezvladnou, ale trening tlumeni negativnich emoci by mohl zabrat, chce to mit pro jistotu po ruce radeji levnejsi kramy :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.10.16 04:22

Já vím, ale já už ty nervy neudržel a zrovna v ruce jsem měl ten mobil. A já ve vzteku: Já to ukážu: Jsem vzal mobil a velmi prudce jsem s ním praštil a ještě jsem ho ohnul. Vím, úplná kravina a zbytečná škoda.

Datum: 10.10.16 04:24

Já vím, já měl zrovna v ruce ten mobil a v afektu jsem si to neuvědomil. Moc mi to teď mrzí.

Datum: 09.10.16 17:58
avatar

No, a to je možná přesně taková situace, kdy i některá ženská potřebuje dostat pár výchovných. Je to zlé, ale je to tak.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.10.16 18:07
avatar

Vaše paní je, odpusťte mi to, husa. Má se jako v bavlnce, práci prakticky nepoznala, nyní je tedy na té brigádě. Je to asi pěkně hysterická ženská.

Vím, když spolu bydlí různé generace, přináší to nesváry. Ale Vy píšete, že bydlíte zvlášť. Můžete se tam zamknout, milovat se, nebo rvát a okolní svět za Vámi nemůže.

Ten byt pořídil kdo? Vy, Vaše žena, nebo společně? Kdo ho koupil, vybavoval, platil? Myslím, že část třeba stavěli, či hradili Vaši rodiče. Proč je tedy ona k nim tak odporná? Oni o ní hovoří stejně sprostě?

Není jí dobře, vypraví se ke své matce. Vy k Vašim rodičům nemáte chodit. Jak by koukala, kdybyste jí řekl Vy, že její rodina je zlá a zkurvená, jako to řekla ona? A zakazoval byste jí se s matkou stýkat?

Jen otázka - Máte spolu děti? Nejsem příznivcem rozvodů, ale podobnou sprostou hysterku bych kopla do zadku a poslala do pryč. Děti by tím trpěly, to je jasné. Ale žít se v tom nedá, leda s velkým sebezapřením..

A Vy byste se neměl nechat vytáčet. Zlost je prevít. Zničit jedním máchnutím 5.000 Kč, to jste tedy borec. Pokud máte nadbytek, můžete se o část rozdělit s potřebnými. Klidně i se mnou /důchodce/. ;)

Včera jsem luštila křížovku. Tajenka se hodí na Vás: KDYŽ NEDOKÁŽEŠ PŘEMOCI HNĚV, PŘEMŮŽE ON TEBE.

A tak to i dopadlo. Jaga.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 10.10.16 04:19

Díky moc za odpověď. Teprve teď jsem se vzbudil po Neurolu. Na jednu stranu pomůže, ale jinak nestojí za nic.

Ten byt jsem si koupil z našetřených peněz a to jsem velmi tvrdě šetřil já cca. z 60%, zbylých 40% mi přidala babička. Rodiče nic, pouze ledničku.Mé ženy sestra naopak koupila pračku a televizi. Byt je tedy můj a hradím tam veškerý provoz bytu, včetně fondu oprav, vody, elektřiny apod.

Několikrát jsem jí řekl, ať se přestane takto vyjadřovat, ale bylo to na chvilku.Děti spolu nemáme.

Vím, že bych se měl ovládat a telefon mě za těch 5 tis. moc a moc mrzí. Teď jsem bez mobilu. Peníze nějaké v rezervě mám, ale nevím co mám dělat. Mobil potřebuji. Zachránil jsem aspoň simkartu.

Datum: 10.10.16 06:45
avatar

Děti jsou prý požehnáním, ale pro Vás je veliká klika, že je nemáte. Rozvod by byl asi nejlepším řešením. Co s takovou ženskou?

Byt jste si pořídil Vy, Vaše babička přidala 40%. Místo, aby dopřála sobě. A teď je z ní ta hnusná bába, která jen slídí a dovede štvát. Je mi jí moc líto. Kdyby to věděla, asi by jí bylo smutno. A co kdyby chtěla vrátit těch 40 %, za které si teď ta Vaše hysterka žije? To by se jí asi nelíbilo a držkovala by o to víc.

Tak Vaše babička se snažila, ale manželčina matka, která není podle ní "blbá, zlá ani zkurvená", jí nedala NIC. A ta je hodná, k ní si dcera jezdí a na Vás u ní hází špínu, pomlouvá Vás. To si necháte líbit? Co jste za chlapa? Jste u ní míň, než hadr na podlahu. To jste dosud nepochopil?

Ať si sbalí do igelitky svou noční košili a pár bombardáků a maže žít ke své mamince, když u Vás se jí tak strašně nelíbí. Děti nemáte, dům je Váš, ona nic nemá, jen tu zlou hubu, půjde to snadno. Na co ji vůbec máte?

Kde je od ní kapka vděku, troška lásky, porozumění? Vždyť té Vaší babičce je už 87 let, kdoví, jak dlouho bude ještě na světě, proč k ní ta Vaše megera není jen trochu hodná?

Půjčila bych ji na týden svou tchyni - 91,5 roku, neustále pomočená, pokálená, rozmazává to rukama po stole, po nábytku. Nikoho už kloudně nepozná, vydává divné zvuky. Jak ráda bych přivítala Vaši babičku, která by se zeptala Jak se máš? a Budeme si povídat. Myslím, že naše babča by Vaši ženu vyléčila a té Vaší babičky by si začala vážit. Ale je možné, že je to taková nešťastná mizerná povaha, která nemá ráda nic a nikoho, jen sebe sama. A tam nepomůže nic.

Tak na co čekáte, člověče? Zbavte se toho kamene na krku, ať si táhne ke své mamince, u vás podle sebe nic dobrého nemá. Život ještě nekončí, časem si najdete nějakou slušnou paní, která si bude vážit dobrého bydla a Vaší rodiny. A kdyby měla i děcko, tím líp. Když Vy nemáte, měl byste aspoň tímto způsobem úplnou rodinu. S touhle xantipou se ničeho dobrého nedočkáte, bude se to stupňovat, bude dál štvát proti Vaší rodině a bude čím dál hůř. Věřte mi, je to tak. *bzum**cert*Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.10.16 01:44
avatar

Nj, bez mobilu to nepůjde, tak si budete muset koupit nový, raději něco odolnějšího, sim kartu máte a k tomu pár talířů po 10 korunách z bazaru, aby bylo čím praštit, když se naštvete příště. Ušetříte pár Neurolů i svoje nervy ;). Manželce poraďte, ať babičce řekne, že se máte dobře a že zrovna spěchá do práce a moc ji pozdravuje od Vás. Babička na Vás myslí (dala Vám na byt) a dělá si starosti, tak těch pár slov vás nezabije a jí to přinese klid. Naopak manželka by zřejmě potřebovala něco na uklidnění, uvolnění, možná je jen přetažená a stačila by i pomoc praktického lékaře. Zkuste s ní o tom promluvit, možná by mohla poradit i sestra manželky. Hodně stěstí .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martaccc
Datum: 09.10.16 19:59

:)Koukám jako blázen. Co je to proboha za manželství? Ćtu že se paní vyjadřuje o tvých rodičích jako malý nevychovaný spratek.

A pokud by mi partner zakazoval styk s rodinou tak bych přemýšlela kde je chyba. Viz:Tak jsi jdi, k těm blbcům, než abys byl tady se mnou. Vy jste fakt zlá a zkurvená rodina.

Každý vztah je o důvěře a toleranci. Toto jsou 2 základní věci pro dobrý vztah. Pokud toto chybí tak bych takový vztah rázně ukončila. A rozbitý mobil je to poslední co by mě mrzelo.Místo mobilu by měla dostat přes "hubu" aby se vzpaamtovala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 09.10.16 20:13

Vaše žena má obrovské štěstí, totiž, nežijete v zemi teplotiu oplývající, poze přechodně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: samsungboomb
Datum: 10.10.16 01:13

?Takže ještě je v záruce, bylpojištěn?

nebyl to samsung? prý má nějaké problém s baterkami

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.16 04:06

Ne, byl v záruce, byl to Vodafone Ultra 6.

Od: axus®
Datum: 10.10.16 08:45
avatar

Pristi telefon doporucuju nějaký odolný. CAT, Evolve a pod. Něco mi rika, ze se ještě bude hodit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd1
Datum: 10.10.16 09:55

Lepší je pomalu napočítat do deseti a pak jít ven něco dělat, ideálně štípat dřevo nebo palicí bourat beton někde na demolici. Doma můžeš třeba začít dělat kliky. Nebo jít běhat před barák a volat "proč je moje žena takový hovado"

Nechápu že svojí ženu neposadíš zpátkay na koleje nebo rovnou nevyhodíš. Urážet tvojí rodinu je hodně přes čáru která jde tolerovat.

Babička - asi je sama, nudí se a má potřebu s někým mluvit. Můžeš jí stopnout "babi promiň dnes mám práci, ale zítra se za tebou zastavím na kafe a popovídáme si". Na kafi nakonec "tak ahoj, zítra mám zase hodně práce tak nevolej, zavolej pozítří." atd. - je neslušné jí odstřihnout od sebe, ale zase pořád na ní čas nemáš.

Žena - "hnusná rodina" - "moje rodina neni hnustá, tohle už nechci slyšet. Jsou to moji rodiče a bez nich bych tu nebyl. Holt jsem pro ně pořád malý kluk tak proto se tak chovají".

A rodičům řekni "už nejsem malý kluk, teď už jsem dospělý a chci se o sebe dokázat postarat sám. Vychovali jste mě dobře tak to snad dokážu."

Ohodnoceno: 2x
 
Od: alenkaaa
Datum: 10.10.16 11:12

To zírám, na tohle se zeptá starý dospělý chlap 37 let. Kdyby se mě na to zeptal muj 22syn, tak už by mi to připadalo divné, kde jsem udělala chybu, žeč si neví rady,vždyt to není normální, tohle někomu tolerovat.. Jasně že tu pošahanou ženskou vyhodit a to rychle. Tak babička zaplatila skoro polovinu bytu, kde se ted ona rozvaluje a to se nemůže ani zeptat co děláte, což zabere pár minut po telefonu. Předpokládám, že ji vaše ujetá žena nepouští každý domů na pokec. Já mám takovou tchyni, která má ráda syna,mé děti , mě asi moc ne a ptá se každý den, volá, nejraději by každý den přijela, prostě je má ráda, nemá žádné jiné zájmy, nudí se. Strašně mi to vadí, ale vyhodím ju?, ne. zapřu se? ne. Dokonce ji často i vyvezem na výlet.Vydržím to už kvůli své rodině. Co to je ta Vaše žena?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonym*
Datum: 20.11.16 08:29
Promiňte, nechci se zastávat tazatelovy ženy, to ani náhodou, ale zajímalo by mne, jestli ten text psal tazatel také v afektu? Takových chyb a překlepů, co má tazatel v jednom odstavci textu jsem už dlouho neviděl. Myslím si, že to také o mnohém vypovídá...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.16 12:38

Docela by me zajimal i popis manzelky, neberte me zle, popsane chovani a vulgarni vyjadrovani o rodine manzela neni opravdu vhodne, ale jak popisuje, ze je 2-3 v tydnu u rodicu a zvedavy telefon babicky kazdy den ... manzelka ma podle popisu soc.fobie a mam z toho dojem, ze tezce nese vsechny komentare babicky a caste navstevy manzela u rodicu, kdyz by radsi asi mela vlastni domacnost bez zasahovani. Vydelek 10k z brigady mi zas tak malo neprijde, nekde to maji i v normalnim prac.pomeru.

Jestli pan takhle uprednostnuje rodinu, tak mozna manzelka nadava z nastvani stejne jako si on praskne telefonem ... na coz se zaruka nevstahuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 10.10.16 13:22

To se nedá vydržet do nekonečna. Pokud se žena po domluvě nezmění, psycholog. A když to nepůjde, rozvod. Oddechnete si. Zas tak velkou sociální fobii nemá, když ji zaměstnali a 2-3x do týdne trajdá ke své rodině.Zatím si pořiďte nějakou ojetou Nokii a s babičkou mějte trpělivost, nebo si mobil občas vypněte. Naše babička /90/ volala několikrát do hodiny, protože pokaždé zapomněla, že už se na to ptala. Kdoví, jak my budem v tom věku vypadat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.16 13:28

2-3 tydne je u rodicu manzel, ne manzelka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.16 13:40


Berte s nadhledem :) ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 20.11.16 08:44

Pravděpodobně pomůže obrátit se na tel. 284016666

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.16 07:01
avatar

Zdravím. Pokud dál hodláte živit nemakačenka, který se umí jen navážet, být nespokojený a sprostý, tak o zbytek duševního zdraví jistě brzy přijdete. Kdyby šla milá panička makat, přijde na jiné myšlenky, než prudit. I lidé se sociální fobií, třeba i jako já, normálně pracují. Sice neschvaluji rozbíjení mobilu a záchvaty vzteku, ale v tomto případě se ani moc nedivím. Příště by bylo možná lepší třísknout dveřmi a jít to vydejchat na procházku.

Na druhou stranu... nepřijdete mi jako chlap, o kterého se ženská může pořádně opřít. Denní telefonáty s babičkou, aby slídila, kde kdo je a co dělá? Věk neomlouvá, je mi líto. Není, myslím, tak těžké ten telefon nevzít. Nebo ano? A návštěvy několikrát týdně? To si bez rodičů neustelete, bo co? Trochu přehnané.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.16 21:02

Díky za odpověď. Mám občas záchvaty vzteku, ale musím si fakt dávat na věci pozor, neboť je to škoda peněz. T5eba mobil za 5 000 Kč. Určitě radši se seberu a půjdu ven na vzduch či něco dělat do sklepa.

Telefonáty s babičkou, to je fakt šílený. Ta volá v poledne, večer a pokud jí nic neřeknu, tak se jen uráží. Pořád otázky tupy co dělám, kde jsem,. kde je žena, co dělá a proč není tam atd. Když jí řeknu, ať neotravuje, tak se urazí a začně brečet, že se k ní chovám strašně zle. Pokud bych nevzal mobil, tak je schopna volat třeba 6x zasebou a pak to řekne třeba tátovi a ten pak volá, že se mě babička nemůže dovolat. Už jsem vypnul čekající hovor, neboť to při hovoru s kamarádem pořád pípalo. Zlaté časy, kdy nebyly mobilní telefony. Je to s ní horší s věkem, ale dříve to také za nic nestálo.

Teď jsem byl celý víkend sám a bylo t fakt pohoda. Žena byla na brigádě a u svých rodičů a já jsem vypnul úplně mobil. Jen jsem pak na chvilku volal s kamarádem.

Datum: 22.11.16 06:58
avatar

Poradím jen jednu věc... ostatní si k Vám dovolí to, co jim dovolíte Vy. Šestkrát za sebou volat Vám a pak ještě otci? Nenormální, omlouvám se. Ale i nevhodný hovor se dá odmítnout jinak, než říct babičce, ať neotravuje.

Osobně bych mobil vypnula, pokud by to nešlo jinak. Oni to časem pochopí, jen musíte vydržet.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.