V poslední době časté nadýmání a pocit na něj

Od: Datum: 09.10.16 00:37 odpovědí: 6 změna: 10.10.16 15:43

Dobrý den,

mám na Vás prosbu o radu apod. V poslední době, cca 3 týdny, jsem zaznamenala, že se mi často stává, že když sedím (nebo i stojím, ale hlavně v sedě), tak mám prostě pocit, že se mi chce prdět (nevím, zda slovo nadýmání je přímo synonymum). Je to velice nepříjemný pocit, zvláště když sedím ve škole ve třídě, kde je ticho a kolem mě lidi. Snažím se to potlačit, ale moc to nejde a většinou je slyšet takový celkem zatím tichý zvuk, který není přímo pro to typický, ale je divný a obávám se, že když by vedle mě někdo seděl, že to bude slyšet i cítit. Vždy, když se to zas objeví, se modlím, aby už hodina skončila, nebo alespoň vyučující či spolužáci byli hlasití. O přestávce se obvykle pak snažím jít na WC, ale to moc nepomáhá. A když jo, tak jen na chvilku. Na velkou se mi to moc nepovede a když už, tak jen malinko. Nevím, čím to může být, dříve jsem tyto potíže neměla a přitom se v mém jídelníčku a životním stylu nic moc nezměnilo. Co si tak pamatuji, tak i když jsem měla např. luštěniny, po kterých je známé, že to můžou způsobovat, jsem s tím obvykle nemívala problémy. A nyní je to naopak. Je to ve většině dnů. Je ale zvláštní, že je to hlavně v té škole. Možná, že to jinde tolik nevnímám. Přistihla jsem to i např. v autobusu či doma. V té škole nemám zatím ani nějaký zvláštní stres, mívala jsem na předchozí škole i větší... Fakt nevím, co s tím. Myslela jsem, že už je to dobrý a bylo to jen něco chvilkového, ale nakonec ne. Nevíte, čím by to mohlo být? Nebo jak tomu zabránit? Neexistuje nějaký prášek, který by tomu zabránil? Co jsem tak hledala ne netu, tak většinou k tomu připisujou i bolesti břicha apod., ale to zatím nemám, jen prostě se mi chce prdnout a i když to vyjde ven, je to za chvilku nanovo. Snažím se zatínat zadek, nadzvednout ho trošku, či posunout, aby nebyl přímo na té sedačce, ale stejně pak min. vyjde ten zvuk jakoby slabé vrzavé vyfouknutí (nevím, jak to popsat, ale obávám se, že se mi to nepovede udržet v tajnosti a pak se propadnu hanbou). :( Je mi hloupé o tom i tady psát.

Děkuji za Vaše rady atd...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 09.10.16 09:53

Změňte jídelníček a vypadá to i na nedostatek tekutin. Napište zhruba váš jídelníček , co, kolik a v jaké době jíte. Léky jsou, ale jednodušší a levnější je jíst dobře a kvalitně.

Volně dostupný je třeba Pangrol 20 000, užívá se před jídlem.

Ohodnoceno: 2x

Od: fkcd
Datum: 09.10.16 10:09
Prdet je normální. Pokud se vám to nestává co minutu, tak je to normální. Navíc jak cely den sedíte, střeva se nehybou, tak to brzdí trávení.
Ohodnoceno: 0x

Od: balzerka
Datum: 09.10.16 11:48

Espumisan. Další poradí v lékárně. Pokud není nadýmání z často konzumovaných nadýmavých potravin nebo nevhodných kombinací, tak se ptejte u lékaře, protože může souviset s kondicí slinivky.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 09.10.16 16:15

Espumisan mohu i já vřele doporučit. ;) Tohle je zajímavé čtení: http://www.novinky.cz/zena/zd…pusobuji-nafoukle-bricho.html

Každý máme nějakou potravinu, o které víme, že je lépe vyhnout se jí. Švestky, hrušky, kapusta, květák, cibule, čerstvý chleba. Naopak vím, že kyška, podmáslí, kefír, jogurt ruší plynatost.

Ohodnoceno: 2x

Od: fram
Datum: 10.10.16 14:57

Nadýmání se snadno zbavíte kmínem a fenyklem. 1 lžičku kmínu a 1 lžičku fenyklu povařte 2 minuty, nechte 10 minut luhovat, přeceďte a pijte jako čaj. Od nadýmání se vám uleví. Čaj je vhodný i pro děti.

Přírodní pomoc kořením: kmín a/nebo fenykl. Buď kousat zrníčka rovnou z pytlíku nebo výše uvedený lektvar. K zakoupení v potravinách.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.10.16 15:43

Zdravím. Souhlasím s "fram" nade mnou. Jen bych ještě doplnila, že nedostatek tekutin způsobuje velkou plynatost. A ve škole se všeobecně málo pije + nedostatek pohybu a je to. A také, a to se málo ví, jablka. A jelikož je podzim a právě jablek dostatek, mohou vám to způsobovat. Jsou dokonce osoby, které mají z 1 jablka problémy 3 dny. Ida

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.