Má takto probíhat spirometrie?

Od: Datum: 07.11.16 16:03 odpovědí: 5 změna: 07.11.16 19:54

Když jsem byl na spirometrii, tak sestra po mě chtěla prvně normální dýchání do toho přístroje. Pak po mě správně požadovala dýchání (hluboký nádech a výdech) úplně "do mrtě".Tím myslím, že nechtěla jen co nejvíc zhluboka se nadechnout a vydechnout, ale abych se nadechoval a vydechoval úplně do křečí, skoro do omdlení, tak moc, že jsem se celý opravdu třásl vyčerpáním. Vždy jsem se nakonec rozkašlal, takže se mnou toto mučení opakovala několikrát. Přišlo mi, jakoby nešlo o to zjistit skutečný stav věci, ale abych dle testu byl zdráv. Zajímalo by mě, zda je to tak správně, zda skutečně má člověk při spirometrii vytlačovat i oči z důlků. Nejsem lékař, tak by mě jen zajímalo, zda máte stejnou zkušenost.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.16 17:02

Tak ono to je těžké. Lékař potřebuje znát hodnoty při maximálním nádechu i výdechu. Takže ano, je možné, že Vám to dělalo problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 07.11.16 17:36

ano, taky se vždycky celá zkroutím při výdechu ( jinak ho přístroj ani pořádně nezaznamená a nevyleze jim křivka a musím opakovat. Nádech sice na 130 %, ale výdech slaboučký)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.16 17:45
avatar
No do mdlob to není zapotřebí. Prostě velký nádech a ten výdech co nejvíc to de, ale ne za cenu vyflustnutí plic do hadice :-D
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.16 19:34

JJ, probíhá to, přesně jak popisujete, vzhůru do bezvědomí *ee*. Mě zase vadí, že sestra asi není v práci, ale na závodech. Nádech a výdech, nádech a výdech. A já jsem o půl doby pozadu. Jí to evidentně nezajímá a vede si svoji *zed*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.16 19:54

Je to asi všude stejné :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.