Půjčka v bance po skončení insolvence

Od: Datum: 07.10.16 19:16 odpovědí: 8 změna: 08.10.16 07:29
Dobrý den,
když je člověk po insolvenci a požádá o výmaz z registru dlužníků, bude si moci vzít v bance půjčku?
Děkuji.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.10.16 19:49

Zápis v insolvenčním rejstříku je vymazán po 5 letech od ukončení odlužení. Takže po této lhůtě snad ano?

Přesněji o výmazu zde:

§ 425 Vyškrtnutí dlužníka ze seznamu dlužníků (1) Po uplynutí 5 let od nabytí právní moci rozhodnutí, jímž bylo skončeno insolvenční řízení, vyškrtne insolvenční soud dlužníka ze seznamu dlužníků a údaje o něm v insolvenčním rejstříku znepřístupní. Skončí-li insolvenční řízení rozhodnutím podle § 142 písm. a) až c), vyškrtne insolvenční soud dlužníka ze seznamu dlužníků a údaje o něm v insolvenčním rejstříku znepřístupní do 15 dnů od doručení žádosti dlužníka; dlužník je oprávněn požádat o vyškrtnutí nejdříve po uplynutí 3 měsíců od právní moci rozhodnutí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.16 21:15

Jste závislý na půjčkách? Chcete do toho znovu spadnout?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stir
Datum: 07.10.16 22:19

to se vyplati ,ne? pak zas dalsi insolvence a porad dokola ) Proc splacet...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.16 22:47
avatar

Myslím, že další oddlužení už není možné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 07.10.16 21:25
avatar

Jestli může - jestli má právo si půjčku vzít - to je jedna věc. Druhá věc je, jestli vám někdo tu půjčku dá. Ony jsou další rejstříky, které dluhy registrují - NRKI, BRKI, SOLUS - a znaky "splacený dluh exekucí, insolvencí atd" vám budou trochu na obtíž. Reálnou půjčku bych viděl jedině u dlouhodobé banky, která spravuje příjem léta a vidí, že ten příjem máte a půjčky byť z nařízení soudu hradíte... ale i takové bance bych se moc divil...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.16 06:43
avatar

Pokud by se to stalo mě, jedno pořádné poučení by mi stačilo. Půjčky už nikdy.

Co Vás vede k tomu, že chcete znovu spadnout do toho hnoje, ve kterém jste se už jednou hrabal? Nedovedete pracovat, nedovedete se uživit bez půjček? Pokud ne, je to smutné a je marné Vám dál radit.

Slušný člověk by si vzal ponaučení a podobné inštituce by obcházel velikým obloukem. Anžto by věděl, do čeho zase může spadnout. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.16 07:09
avatar
Vzit pujcku si muzete. Jenze vam nikdo nepujci. I kdyz za 5let od oddluzeni se smazete z rejstriku. Banky maji sve interni rejstriky a vam jiz nepujci.
Nejste klient kteremu by chteli pujcit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 08.10.16 07:29
avatar
Zdravím. Docela mě překvapuje myšlení některých zdejších radcu. Tazatel položil otázku, která nijak nepoukazovala že by on sám tuhle situaci řešil. Pouze se zeptal zda takový člověk půjčku dostane, a všichni zde napíšou jak je nezodpovědný jak stále nemá dost, je nepoučitelný. Nemůžu korektne zodpovědět dotaz, ale myslim si že pokud by dlužník i v insolvenci splatil 100% svých závazků,a tyto informace si banka muze ověřit, pak by po výmazu z rejstříku mohla přistupovat ke klientovi jinak než kdyby splatil jen část. Ale dle mého je to na posouzení banky. Z případu který je v mém okolí takový člověk dostal půjčku na rekonstrukci bydlení u své banky, u které byl od počátku insolvence, jedinou podmínkou banky byla nutnost dvou rucitelu.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.