Půjčka v bance po skončení insolvence

Od: Datum: 07.10.16 19:16 odpovědí: 9 změna: 13.04.17 13:11
Dobrý den,
když je člověk po insolvenci a požádá o výmaz z registru dlužníků, bude si moci vzít v bance půjčku?
Děkuji.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.10.16 19:49

Zápis v insolvenčním rejstříku je vymazán po 5 letech od ukončení odlužení. Takže po této lhůtě snad ano?

Přesněji o výmazu zde:

§ 425 Vyškrtnutí dlužníka ze seznamu dlužníků (1) Po uplynutí 5 let od nabytí právní moci rozhodnutí, jímž bylo skončeno insolvenční řízení, vyškrtne insolvenční soud dlužníka ze seznamu dlužníků a údaje o něm v insolvenčním rejstříku znepřístupní. Skončí-li insolvenční řízení rozhodnutím podle § 142 písm. a) až c), vyškrtne insolvenční soud dlužníka ze seznamu dlužníků a údaje o něm v insolvenčním rejstříku znepřístupní do 15 dnů od doručení žádosti dlužníka; dlužník je oprávněn požádat o vyškrtnutí nejdříve po uplynutí 3 měsíců od právní moci rozhodnutí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.16 21:15

Jste závislý na půjčkách? Chcete do toho znovu spadnout?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stir
Datum: 07.10.16 22:19

to se vyplati ,ne? pak zas dalsi insolvence a porad dokola ) Proc splacet...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.16 22:47
avatar

Myslím, že další oddlužení už není možné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 07.10.16 21:25
avatar

Jestli může - jestli má právo si půjčku vzít - to je jedna věc. Druhá věc je, jestli vám někdo tu půjčku dá. Ony jsou další rejstříky, které dluhy registrují - NRKI, BRKI, SOLUS - a znaky "splacený dluh exekucí, insolvencí atd" vám budou trochu na obtíž. Reálnou půjčku bych viděl jedině u dlouhodobé banky, která spravuje příjem léta a vidí, že ten příjem máte a půjčky byť z nařízení soudu hradíte... ale i takové bance bych se moc divil...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.16 06:43
avatar

Pokud by se to stalo mě, jedno pořádné poučení by mi stačilo. Půjčky už nikdy.

Co Vás vede k tomu, že chcete znovu spadnout do toho hnoje, ve kterém jste se už jednou hrabal? Nedovedete pracovat, nedovedete se uživit bez půjček? Pokud ne, je to smutné a je marné Vám dál radit.

Slušný člověk by si vzal ponaučení a podobné inštituce by obcházel velikým obloukem. Anžto by věděl, do čeho zase může spadnout. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.16 07:09
avatar
Vzit pujcku si muzete. Jenze vam nikdo nepujci. I kdyz za 5let od oddluzeni se smazete z rejstriku. Banky maji sve interni rejstriky a vam jiz nepujci.
Nejste klient kteremu by chteli pujcit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 08.10.16 07:29
avatar
Zdravím. Docela mě překvapuje myšlení některých zdejších radcu. Tazatel položil otázku, která nijak nepoukazovala že by on sám tuhle situaci řešil. Pouze se zeptal zda takový člověk půjčku dostane, a všichni zde napíšou jak je nezodpovědný jak stále nemá dost, je nepoučitelný. Nemůžu korektne zodpovědět dotaz, ale myslim si že pokud by dlužník i v insolvenci splatil 100% svých závazků,a tyto informace si banka muze ověřit, pak by po výmazu z rejstříku mohla přistupovat ke klientovi jinak než kdyby splatil jen část. Ale dle mého je to na posouzení banky. Z případu který je v mém okolí takový člověk dostal půjčku na rekonstrukci bydlení u své banky, u které byl od počátku insolvence, jedinou podmínkou banky byla nutnost dvou rucitelu.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: simona
Datum: 13.04.17 13:11

Dobrý den, souhlasím, jak můžete vědět do jaké situace se člověk za život dostane?Jak můžete vůbec někoho soudit! Zameťte si nejprve před svým prahem!

Je na bance jestli vám půjčí nebo ne , ale musejí Vás vymazat z BRKI a NRKI .

Solus nikoho moc nezajímá.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.