Zásilka z Číny

Od: Datum: 07.10.16 13:01 odpovědí: 8 změna: 07.10.16 19:35

Dobrý den,

objednal jsem si 14.8.2016 zboží přes Internet u ShopMadeInChina.com a zboží v hodnotě 47,92 USD (455,-CZK) jsem zaplatil přes platební bránu PayPal.Obchod si částku strhl z mého konta ale zboží mi do ted neposlal.Na moje písemné urgence nikdo nereaguje.Vypadá to že se jedná o podvodné stránky!Co ted¨s tím?Jít na policii?Transakce je na obr. v příloze.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.10.16 13:19

Oni to vůbec neposlali, shipped date je bez údaje.

Přihlaste se na paypal a tam můžete platbu reklamovat. Jen nevím, jestli jste už neprošvihl termín.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.10.16 13:24

Policie Vám kvůli mezinárodní přestupkové hodnotě nepomůže ve vrácení peněz, dopadení pachatele ani k zaslání zboží, nahlásit to sice můžete, ale případ bude odložen. Kontaktovat PayPal případně znovu prodejce. Nám se stalo z Ebaye, že zboží od února stále nepřišlo. Zboží objednané před 14ti dny v pořádku došlo. Je to bohužel riziko nakupování přes internet z ciziny.

Od: aliexpress
Datum: 07.10.16 13:28

Nakupují u Aliexpress. Platí se bankovní kartou. Obchodník nedostane peníze dříve dokud neodsouhlasim příjem a funkčnost zboží. Při problému Aliexpress peníze vrátí. Při nějaké závadě a dohodě s obchodníkem otevřu spor s požadavkem slevy, obchodník odsouhlasí a Aliexpress vrátí požadovanou částku.

Datum: 07.10.16 14:41

Na tomto e-shopu jsem ještě nebyl, ale ze screenu vidím, že je možné otevřít spor (dispute). Zkuste jít touto cestou.

Datum: 07.10.16 15:46
Zkuste otevrit spor. Jinak paypal by mu mel pripsat penize, az vy potvrdite doruceni. Nebo kdyz dojde limitovany cas a vy ho neprodlouzite.

Od: stir
Datum: 07.10.16 18:16

nakupujte pres aliexpres a platte kartou. tam je to bezproblemu a vyjde to levneji nez pres dalsi prostredniky jako paypal apod.

Datum: 07.10.16 18:35

paypal není prostředník, ale platební brána

doplněno 07.10.16 19:43:

Aktivně tam nakupuju teprve chvíli, každopádně rozdíl mezi cenou na ebay a reálnou cenou z paypal je +/- 2,-Kč, to mne nepoloží ;)

Od: stir
Datum: 07.10.16 19:35

ktera ma drazsi kurz

doplněno 07.10.16 21:49:

Napriklad Fio melo 14.8 kurz 24,7 takze by ho to vyslo na 442kc.Takze uspora nejakych 13kc jen na jednom obchodu. Jasne ze na jednom nakupu to nebudes resit, ale pokud nakupujes pravidelne...?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.