Ženský instinkt

Od: Datum: 06.10.16 21:02 odpovědí: 15 změna: 07.10.16 13:09

Dobrý večer,

říká se, že co oči nevidí, to srdce nebolí. To je moc fajn, ale občas každý cítíme, že je něco, tak jak by jsme nechtěli.

Mám přítele, jsme spolu rok a půl. Je to ten nejkrásnější vztah, jaký jsem si kdy mohla přát.Je to můj kamarád, moje láska, přítel, můj svět ! Stále mi říká, že mě bude milovat do konce života "ale to se tak říká,že"...že mě nikdy neopustí, že semnou chce mít krásnou a šťastnou rodinu, že si mě chce vzít. Chce semnou mít miminko a, že by mě nikdy neopustil kvůli jiné. Je prostě úžasnej. Ale je tu jeden problém. Bohužel se vidíme jen o víkendech. Jsme od sebe daleko a zatím to podmínky jinak nedovolují. A já mám, tak nějak pocit, že se nudí.

Rozumím tomu, ale v posledních dnech se tím hrozně trápím. Bojím se, že mi opustí.Jsem už taková. Vždycky mě každý opustil. Mám to v sobě.

Teď k tomu problému. Před půl rokem se jeden den choval hrozně divně a stále měl v ruce telefon. V noci byl schovanej pod polštářem, také s telefonem. Docela mi to mrzelo. Viděla jsem, že si píše s nějakou slečnou, ale bohužel s novou z práce, poznávali se a on jí psal, jak spolu půjdou ven a tak dále...

Byla jsem z toho dlouho smutná. Najednou, jako bych mu přestala důvěřovat, protože pro mě je tohle citlivé. Vím, jak to chodí a nejhorší je, že si to všechno dokážu, tak živě představit. Jemu to přišlo, ale naprosto normální. Pochopila bych, kdyby to byla už dlouhodobá kamarádka. To ano. Nejsem fůrie, ani stíhačka. Ale tohle bolelo. Víme, na co chlapi myslí...Ten den jsme se hrozně pohádali, ale on na mě tolik křičel, že mi nikdy neublíží, abych mu jen věřila.

Byl klid. Celý půl rok naprostý klid.

Jenže najednou .. Nevím jestli to byla smůla, nebo co.. Jeden večer, když se sprchoval mu přišla zpráva. Mě to nedalo a musela jsem se podívat. V tu chvíli máte pocit, že je to prostě vaše povinnost.. kvůli vašemu štěstí a snaze..

Bylo to zdrcující, ale já zachovala klid a dělala, jako by nic. Teď jsem ale každý den naprosto vyřízená a bojím se, co právě dělá. Třeba o nic nejde, je to jen v mé hlavě, ale já nevím jak s tím mám bojovat. Máme se tolik rádi a já se tak bojím. V těch zprávách byly srdíčka a v práci spolu chodí na přestávky, vozí ho domů a já se bojím, co ještě... Určitě se mu líbí, je to hezká holka.

Já jen nevím, co mám dělat... Chtěla bych mít prázdnou hlavu a tak bych jen chtěla slyšet, co si o tom myslíte. Možná je chyba ve mě, ale pochybuji, že on by to toleroval, kdybych něco takového dělala já...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: balzerka
Datum: 06.10.16 22:38

Jste zřejmě dost mladí a on si je Tebou až příliš jistej. Má všechno a ta jistota ho tak trochu omezuje. Po roce už pro sebe nejste tak tajemní, není co dobývat.Mluvíte o miminku, tak má už budoucnost narýsovanou. A kluci neradi ztrácej svobodu. Ty máš navíc trochu sklon žárlit. To Ti zhoršuje pozici. Jsi až moc závislá na tomhle vztahu. Že si píše s jinou, neznamená, že Tě nemá rád. I když se říká, že chlap ženy přibírá, zato žena muže střídá. Skonči s kontrolami, neprojevuj závislost na něm, neseď a nečekej, nevyčítej, nevnucuj se. Tím se mu budeš vzdalovat. Naopak hezky se obleč, dej se do parády a choď ven s kámoškama, choď sama někam cvičit, bavit se, něco hrát. On přinejmenším zpozorní, když Tě uvidí odcházet pěknou,sebevědomou, pozitivně naladěnou, úsměvavou.A nemusíš přijít hned. Máš přece svoje důležité zájmy. Bude to náročné sehrát to, když Ti bude těžko. Ale jiná možnost není. Úplně nejhorší je věšet se mu na krk a hysterčit. To chlapi nesnášej. Takovým jednáním bys ho vehnala té druhé do náručí. On ví, žes mu koukla do mobilu?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 06.10.16 22:38
avatar

Dobrý den, ten ženský instinkt Vám byl čert dlužen - Vaše sebevědomí je v troskách a důvěra v přítele je v háji. Máte přítele, který je žádaný a jedna žena mu zřejmě nestačí, resp. neodolá zájmu jiných žen. Takže, buď se rozejdete nebo budete toto akceptovat a tolerovat. Třeba si můžete říkat, že je důležité, s kterou ženou chce být a kam se vrací. Zdravím!

P.S. Promluvte si o všem narovinu, nehrajte divadlo a jednejte přímo (šmírování přiznejte).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.10.16 22:57
avatar

Zdravím. Vztah bez důvěry nemůže dobře fungovat. Vy nevěříte jemu a on přestane věřit Vám, až se dozví, že se mu hrabete v mobilu a čtete smsky které nejsou určené Vám. Žárlivost je také špatný rádce, znamená to, že nevěříte především sama sobě. Možná, že vztah jen o víkendech není pro Vaši psychiku to pravé...Ten červíček nedůvěry ve Vás bude hlodat dát, pokud Vám věnuje čas jen o víkendech..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: balzerka
Datum: 06.10.16 23:24

Kapka to napsala dobře! Nějak jsem přehlédla, že jste spolu jen o víkendech. Představovala jsem si, že jste spolu stále. Omlouvám se. Pak bych psala jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.16 00:06
avatar

Zkuste zapřemýšlet, jak to udělat, aby on se bál o Vás. Co na sobě změnit, možná víc sebejistoty, trochu té ženské koketérie, občas mu vysvětlit, že nutně musíte jen s kámoškoum, vyjímečně, a občas to zopakovat, prostě vnést do života chlapa trochu té nejistoty. Pak zpozorní a začne si Vás víc hlídat. Ukažte mu ve společnosti, že se líbíte jiným, třeba si i vymyslete, že Vás cestou na WC někdo balil, požádal o schůzku atp. Tohle má většina žen v krvi, pokud to nemáte a cítíte se jako chudinka, tak Vás časem nejspíš každý chlap opustí. Chlapi chtějí pocit, že si Vás vybojovali, a že si Vás musí udržet, ne že se s Vámi nudí a visíte jim na noze jako utrápená koule. Bude si dovolovat jen to, co mu dovolíte! Udělejte doma cajmrsk, vyčtěte mu SMSku, dejte nůž na krk, ať se rozhodne, co vlastně chce a ať se už o nic podobného hlavně nepokouší, nebo bude konečná. Pokud o Vás stojí, tak zařadí zpátečku a získá k Vám respekt, pokud ne, není za čím plakat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.16 01:06
avatar
Blešíku,
nespletla jste se, opravdu takhle odpovídáte na Poraďte? Copak nevíte, že pokud by se tazatelka řídila radami jak z předminulého století, akorát situaci zhorší?
Zásadně jednat na rovinu.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.10.16 06:16

To je samozřejmě ošemetná situace. Říká se, že vztah bez důvěry nemá smysl a je to pravda. Pravda ale taky je, že každej někdy pochybuje. Otázka je, kde je ta hranice zdravého pochybování a kdy už je to skutečně nedůvěra.

To bylo ale jen tak k zamyšlení. Teď konkrétně. To, že si přítel píše s nějakou jinou, nám samozřejmě všem vadí. Když někdo říká, že ne, tak kecá. Třeba jen nehysterčí, ale radost mu to nedělá. Někdy to může být opravdu jen kamarádský. Pokud je ale s telefonem pod polštářem a přitom se vidíte jen o víkendech, tak je to rozhodně varovnej signál, že je něco špatně. Já bych začal tím, že bych si s ním o tom promluvil.

Další věc je, jak jste staří a proč spolu nebydlíte. I když se mnou spousta lidí nebude souhlasit, tak jsem zastáncem názoru, že vztahy na dálku nefungujou. Můžou fungovat, ale mají poměrně krátkou expirační dobu. Což je na druhou stranu dobře, protože, pokud mají dva lidi třeba dva roky vztah na dálku a nejsou schopni se nikam posunout, tak je dobře, že to nakonec skončí.

Takže moje rada zní, promluvit si s ním o tom, co tě trápí. Pokud jste takový přátelé, jak píšeš, tak v tom nevidím žádnej problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klhbb
Datum: 07.10.16 08:04
Na su myslím, že hlavni problém je vztah o víkendech. To prostě v 99% případů nefunguje.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: elinka
Datum: 07.10.16 08:24

To je ale ptáček vychytralý, liška mazaná. S Vámi o víkendu a s tou s práce přes týden. Má to dobře vymyšlený. Nedivím se , že jste z toho smutná a vůbec si nemyslím, že jste žárlivá, přece když ho nevidíte celý týden, taky bych jukla na zprávu. No a co, důvěřuj, ale prověřuj. Kdyby jste se nepodívala, ani byste třebě nevěděla, že žije třeba dvojí život, pak byste si ho třeba vzala, dále dítě a co pak.To už je horší. pokud chcete o něj bojovat, protože jinak je prostě úžasný, tak bojujte. Já osobně bych dala nůž na krk, bud já nebo dopisování z nějakou koketkou. Pro mě je hrdost důležitější než udržení vztahu za každou cenu. Ale tady nejde o mě. Myslím si, že Vás nepovažuje za rovnou bytost, protože on to může dělat a vy ne, rychle chlapi totiž vycítí, že vy ho potřebujete a je středoborem vesmíru. Jak už tady rádcové psali, je si Vámi hodně jist, já bych změnila styl a nebyla mu kdykoliv o víkendu k dispozici. A to bude rána, pokud Vás má také rád.Začněte být také tajemná, že už něco máte s kamarádkama atd. Pak budete hrdá a ne zoufalá, jako působíte určitě teď. A o takovou je třeba bojovat.Třeba se mu ptáčkovi rozsvítí a rozhodne se pro Vás. A ty víkendy vážně většinou nefungujou. Chlapi jsou v tomto slaboši.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: overlock
Datum: 07.10.16 10:15

Mám vztah na dálku už přes 2 roky (můj muž tam má teď na nějakou dobu práci a ještě minimálně půl roku tam bude) a vztah nám funguje v pohodě. Ale je fakt, že on není typ člověka, který by měl sklony nudit se a podvádět a já nejsem typ, který by měl sklony žárlit a prohrabávat mu mobil. Jen chci říct, že vztah na dálku není žádná "hloupost" či nesmysl, jak tady mnozí naznačují. To, že někteří z vás nejste schopni si udržet fungující vztah na dálku, neznamená, že toho není schopen nikdo na světě. Chce to jenom dvě vyzrálé osobnosti, což sice většina lidí není, ale přesto se takoví najdou. U vás dvou, paní autorko, to asi ale nebude to pravé ořechové. On je člověk se sklony nudit se a podvádět a vy zase žárlivka a stíhačka - to už je docela velká třecí plocha, která může vést ke krachu.


doplněno 07.10.16 10:18:

oprava * můj muž má teď v zahraničí na nějakou dobu práci a ještě minimálně půl roku tam bude

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mcfight
Datum: 07.10.16 12:14

Miluju tyhle dotazy a říkám si v nadsázce., zas a znova, proč si Evropané takhle komplikují žívot, když to jde tak snadno viz vesnice v Turecku. Ženy chodí pěkně cudně v šátku, jako kdysi tady u nás. Ženich/nevěsta si sebe vyberou, ovšem, mluví do toho celá rodina...neb jak známo růžové brýle nejsou vždy ten jediný správný recepis.., nu a když pak dojde na "pitačky" a ženitbu, rozvodovost se počítá na desetinky %. Štouralové namítnou a kde je jistota štěstí? Inu, jistota nekonečného, pohádkového štěstí neexistuje s prvním partnerem ani tím desátým a kdo obyčejně uteče jednou, dvakrát...naučí se před problémy utíkat celičký život. Vlastně jsem chtěl řici tazatelce jenom toliko, aby se obrnila a nic si z toho nedělejte..u nás je toto chování zcela běžné, společností akceptovatelné a nejspíše vás to potká ještě mnohokrát. Po nějaké době se obrníte a začnete být více imunní či otrlá. Pojem láska sice ztratí ten glanc, trošku zešedne ale tak znáte to.., "vítejte v realitě".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 07.10.16 12:33

Mcfight -Fakt optimistický návrat do středověku. Uvažte si šátek a požádejte rodiče, aby Vám vybrali manžela. Zaplatí několika kravkami a Vy budete co rok kolébat, lépe : jezdit s kočárkem po Kauflandu )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcfight
Datum: 07.10.16 12:39

Paradoxně, naše moderní doba, je v mnoha ohledech, ještě více k pláči než to, co jste popsala. Ve své domýšlivosti snad ale ani nemáme čas si to uvědomit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: amos
Datum: 07.10.16 12:53

Mcfight -AMEN. :). Kde jsou ty casy, kdy byla nevera trestnym cinem ! Ale jinak je fajn, ze doba pokrocila, osobni svoboda kazdeho cloveka je nadevse, nebo nee?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcfight
Datum: 07.10.16 13:09

Nevěra trestným činem.., to by mohlo být zajímavé téma k úvaze. Dnes každý argumentuje svobodou, že to je ta nejvyšší hodnota. Možná je, ale kde má mít své hranice? U nás místo tradic přišel ke slovu zákon, který obsahuje obrovské množství nesmyslů, které s našim národem nemá absolutně nic společného. Odvozovalo se například od mezinárodních smluv... a tento balast se k nám dostal od sousedů., více či méně vzdálených. Svoboda ano ale někdy mám pocit, že ta vysněná téměř absolutní až sobecká svoboda, je pro mnohé jako balvan na krku.., se kterám nevědí jak správně naložit. Existuje hodně lidí, kteří chtějí jasnější pravidla pro svůj život(tj. hledají tradice aniž by si to uvědomovali) ale ta nebudou (v Evropě), nejspíše už nikdy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.