Exekuce a svatba

Od: Datum: 06.10.16 20:39 odpovědí: 10 změna: 08.10.16 00:10
Prosím o radu.přitel má exekuci na plat.měsícne mu pravidelné strhávaji cast platu poctivé ho platit a ještě 3 roky bude.ptám se kdybychom se chtěli vzít tedy Mít svatbu mužů požadovat i něco po Mé. Já žena mam v osobním vlastnictví dum i auto
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.16 20:51

Pokud má dluhy a exekuce, tak nebrat. Ano mohou následně šáhnout i na tvůj majetek.


doplněno 06.10.16 21:28:

Jen doplním, že předmanželská smlouva neznamená 100% ochranu před dluhy, které sám nezpůsobím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 06.10.16 20:51
avatar

Osobne bych se svatbou pockal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.16 20:58

ale prdlačku. Sepíšete si předmanželskou (!) smlouvu u notáře, toho zažádáte, aby ji zaevidoval v registru a máte klid. Exekutor na Vás potom nesmí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.16 21:02
avatar

Nejdřív k notáři, potom k oltáři jak se říká...Sepsat předmanželskou smlouvu...Tak aby bylo jasné, kdo měl jaké dluhy a jaký majetek před svatbou..Jedině tak se to dá ošetřit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: stir
Datum: 06.10.16 21:42

no ja nevim,ale kdyz se veznete budete zit za spolecné, takze ani predmanzelska smlouva nepomuze.Jednoduse receno, on bude platit svoje dluhy a bude jist a bydlet za vase :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 06.10.16 22:04
avatar

Dobrý den, rozumím tomu tak, že exekuce na Vašeho přítele již byla uvalena a on ji už poctivě splácí. Tak si myslím, že když ve splácení bude pokračovat a dluh zaplatí, tak exekuce bude zastavena (dluh celý zaplacen). Potom snad není důvod, aby exekutor požadoval další (tedy, Váš) majetek, resp. nemá důvod exekuci rozšiřovat. Navíc, jde o Váš majetek před svatbou a Váš zůstane i po případné svatbě (svatbou Váš přítel majetek pořízený před svatbou nevyžení). Zdravím!


doplněno 06.10.16 22:30:

uska - to už spekulujeme. Pokud by dluh přešel na manželku a postaví se k tomu odpovědně, tak první by byla zase exekuce na plat. Exekuce na majetek (její dům) je až to eventuálně další řešení, když nelze exekuovat plat či bankovní účet. A když už spekulujeme, tak třeba už bude i po rozvodu .


doplněno 07.10.16 00:02:

stir - špatně čtete. Nikde nepíši, že to proběhne automaticky a právní postup předpokládám - nikoliv živelnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 06.10.16 22:21

Bene - přítel třeba přijde o práci - onemocnění a přestane platit. A ejhle, nastupuje v placení jeho manželka a může být bez bytu i bez auta. To je co by dup.

Spíš bych se zamyslela proč exekuce vznikla . Nemůže přítel situaci s dluhy opakovat v manželství?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: stir
Datum: 06.10.16 23:58

to neni pravda. exekutor nemuze jen tak zacit strhavat z platu manzelky. to by musela probehnout nova zaloba u soudu. kdyz povinny prestane platit, dluh se stava cely zesplatneny, navyseny o dalsi vydaje a uroky. a pokud se nezaplati do uvedeneho data, jde exekutor tam, kde dotycny bydli.jednoduche. a jestli muze nebo nemuze je mu vcelku jedno, pak se z toho stava pravni bitva...rika se, ze cesi nejsou financne gramotni a je to pravda uz jen timto dotazem.mozna nevim, jake vyhody by mohly plynout ze svatby, to nebylo receno, zatim vidim jen nevyhody a potenciaíni problemy do budoucna.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: stir
Datum: 07.10.16 22:36
Bene píšeš ze exekuce na majetek je az poté, když není z čeho brát. To je pravda jen do te doby nez povinný přestane platit. Jak jsem psal výše... Exekutor uz další žalobu nebude podávat, ani nemůže na manželku, ale půjde tam, kde dotyčný bydlí. Dá se to vyřešit vylučovací zalobou, ale to stojí čas, nervy a další peníze. Proto se ptám tazatelky, jaké jiné výhody převažují nad potenciálními a faktickými problémy. Ono taky neni sranda, někoho tři roky živit a satit a vše táhnout ze svého příjmu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 08.10.16 00:10

Tři roky, to není doba na zbláznění, vydžíte bez prstýnků a pak s čistým štítem společně kamkoliv, vzájěmně vás to prověří a čas určí...Zatím si jej neberte. Nemusíte!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.