Jak poznat, že má zájem?

Od: Datum: 07.11.16 11:00 odpovědí: 10 změna: 08.11.16 14:40

Ahoj, mám tu takovou klasickou otázku - jak poznat, že má kluk zájem? Před měsícem jsem poznala jednoho, se kterým jsem si zájmově padla do oka. Napsal mi jako první a téměř denně mě jako první kontaktuje, respektive mě zve třeba na stolní fotbal,abych si s ním zahrála nebo na různé party (kde ale bere i své kamarády). Nedavno si mě začal dobírat, cuchal mi vlasy a podobné blbosti, ale také v ten den se přede mnou ptal kamaráda na nějakou holku, jestli je hodná apod. a kamarád mu poradil, že ať do ní jde. Tím tak nějak pohasly moje vidiny na šanci u něj, ale co jsem se tak bavila s jinými, tak kamarádce se zdálo, že na mě chce udělat dojem a kamarád mi pověděl, že tohle kluci dělají, když o holku stojí, aby provokovali. Tak nevím, jestli šlo jen o uchlácholení od kamarádů. :D Co myslíte, vypadá, že o mě má ten kluk zájem nebo to vidí spíš kamarádsky? Celkem ráda bych mu nějak něco naznačila či se ho přímo zeptala, ale nechci nijak narušit naše přátelství, které za poslední týdny vzniklo. Děkuju předem za odpovědi. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: maky®
Datum: 07.11.16 11:12

Zatím si ho ponechejte jako kamaráda, nic neuspěchejte, protože nejhečí jsou potom vztahy, kde základem je pěkné přátelství.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.11.16 11:30

Kolik je ti roků? Co by sis přála, aby bylo? Abyste "byli" spolu? Jestli ano, pak to nerozebírej s kolektivem kmarádek, ale s ním. Zeptej se, jestli byste nemohli jít spolu. . . já nevím kam. Na kolu, na kafe?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.11.16 11:42

Trpělivost v tomto případě, růže přináší...

Od: kuky®
Datum: 07.11.16 11:42
Přátelství je dlouhodobě vznikající proces, proto se nebojte jej také trochu poškádlit, ať můžete vidět jeho reakce.
Co se škádlívá, to se rádo mívá...

Od: balzerka
Datum: 07.11.16 12:55

Tipuji vás na středoškoláky. To je věk , kdy se sonduje, oťukává, zkouší, ale i zblbne a zakusí rozčarování. Hlavně mu svůj zájem nedávejte najevo. Pak couvne, jistota ho zaskočí. A určitě své city a pocity nesdělujte kamarádkám. Může se stát, že taková jedna ho má taky tajně ráda a i když neuspěje, tak aspoň zařídí, aby o Vás zájem ztratil. Takže klídek, pohodu, úsměv, hodně humoru, být krásná a zajímavá, ale nevnucovat se, nemluvit příliš... Kluci jsou v tom věku ještě hledající "ucha" a chtít po nich, aby se rychle rozhodli, je hloupost.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.11.16 16:24

To je hodně špatná rada!

Zásadně jednat na rovinu → vždycky, všude a ve všem!

Datum: 07.11.16 23:45

Ivzez, jednat na rovinu, to ano - ve škole, v práci, ve sportu, v politice, v přátelství . Jen v lásce je to jinak, tam jsou city. A tady sotva zralé. Myslím, že se dívka vrcholně shodí, když klukovi, který se sám v sobě ještě nevyzná, sdělí: Já Ti na rovinu říkám, že Tě miluji a měl by ses k tomu vyjádřit. Přece se nebude takhle dávat všanc , když si není jista, jaké jsou jeho city vůči ní. Uvede ho do rozpaků. Jak má takovej kluk reagovat i kdyby ji měl hodně rád? To takoví třicátníci v ruském filmu, co na sebe čekali celou válku, ti si city vyznaj na rovinu někde nad Něvou. Ale tady to má jít přes něžné přátelství. A jak říká Kuky, to beru.

Datum: 08.11.16 14:13

Nemáte pravdu. I v lásce je potřeba jednat na rovinu. [Mně se veškeré "taktizování" v čemkoliv příčí.]

V příkladu, který uvádíte si navíc ani ta dívka ještě nemůže být svými city úplně jista. Je samozřejmě nutné jednat adekvátně situaci. Pokud někdo někoho ještě vlastně nezná, těžko ho může milovat, že?

Datum: 08.11.16 14:31

To není nefér taktizování,co doporučuji. To je spíš cudná zdrženlivost. Možná , že to myslíme podobně, jen se to nedá tak přesně napsat. Ale většinou je to, jako v té písni: "V lásce prý totiž vyhrává, kdo má rád míň."

Datum: 08.11.16 14:40

Dobrý den. Jak poznáte, že má i nadále kluk o vás zájem? Tím, že budete vyčkávat a nebudete se zbytečně ptát a budete i nadále kamarádi. Proč něco uspěchávat, proč se zbytečně vyptávat? Pokud vás ten kluk chce, tak si vás uloví. No, možná je již jiná doba, ale za mě to tak fungovalo. A beru to i podle svého staršího dítka. To si svoji první lásku taky lovilo tak dlouho, až ji ulovilo. Lépe řečeno ukecalo. A že to tedy trvalo...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.