Pokuta za jízdu na kole

Od: Datum: 05.10.16 18:19 odpovědí: 78 změna: 17.10.16 06:22

Zdravím Vás Všehny

Chci se zeptat,zda je možné, či jak se bránit, pokutě, 25000,- Kč ve správním řízení, za odmítnutí dechové zkoužky, při jízdě na kole,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.10.16 18:22

To těžko. Odmítnutí dechové zkoušky má jasné sankce a určitě jste byl(a) policistou poučen(a). Jinak těch 25tis je nejnižší možná sankce. Popravdě mi vůbec není jasné, proč něco takového odmítnout. U auta to ještě pochopím, ale na kole..

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.10.16 18:24
avatar
Odmitnuti se bere stejne jak, kdyz nafukate 1promile.
doplněno 06.10.16 08:27: Ano, je to teda jakoby do 1promile.
Ktomu sance 25t kc je nejmensi. Mohl dostat i 50t kc.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.10.16 18:52
avatar

Honzo, ale to je jen Váš názor, v zákoně toto nenajdete..


doplněno 05.10.16 20:39:

Už rozumím, Vy píšete o sankci, stejně jako do 1 promile.

Pak ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mojejmeno
Datum: 05.10.16 20:14
Odmitnuti zkousky na pritomnost alkoholu je hodnoceno uplne stejne jako prokazane ovlivneni alkoholem do hodnoty 1 promile. (Od hodnoty 1 promile se totiz navic jedna o trestny cin). Zdroj = bodovy system (napr. zde: www.12bodu.cz).
A ted k veci: Jak bys se tomu chtel puvodni tazateli branit? Odmitl jsi zkousku a tim naplnil znaky prestupku (stejne jsi asi byl opily, ze...). Tak si ted bez ke spravnimu organu sklizet, co jsi zasel.
A nebo si najdi pravnika a hledejte obezlicky - preklize nastane za 24 mesicu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.16 20:01
avatar

To ale platí na Slovensku, u nás nikoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.16 21:13

Zeptat se senátora Škromacha

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.10.16 21:16

Policista Kadlec bude vědět víc. V opilosti boural už třikrát, zbořil desítky aut a jezdí dál ..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicko*
Datum: 05.10.16 21:44

Možné to je. Nejlépe se to řeší emigrací nebo úmrtím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 05.10.16 22:51

25 tisíc se mi zdá strašně moc pro cyklistu. Koho tím kolem může asi tak zabít, když sotva jede, protože nemůže ani pořádně šlapat? To není jako když se ožrala řítí stovkou v autě ...

25t je spodní hranice (max 50 000,-)

Možnosti odvolání zde a zde, ale nejsem právník, takže čím tam argumentovat, to netuším (odstranění přílišné tvrdosti dopadu zákona?).


doplněno 05.10.16 23:15:

Ještě teď koukám, že alkohol je za 25 tisíc i když člověk neřídí (auto, kolo, ...). Sleva pod 25t je při prokázání pod 0,5‰

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 05.10.16 23:53
jako kdyz treba zamava zivotem ridicovi auta, kteremu spadne pod kola?
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.10.16 21:44

Může vjet pod auto, to se vyhne a vjede do protisměru. Takových nehod už se pár stalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.16 22:24
avatar

Stejně hloupý argument. Kde je prokázáno, že se nehody staly zaviněním alkoholu? Že nebýt alkoholu, že by se nestaly? Neustále se tu operuje alkoholem, ale nikde není prokázán jediný případ, kdy byla dokázána souvislost. VŽDY jen přítomnost alkoholu. A to je velký rozdíl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.16 23:55

Je prokázáno, že alkohol prodlužuje reakční dobu, zvyšuje sklony k riskování a na kole snižuje podstatně vnímání rovnováhy. Ano, zpravidla ani nelze prokázat, jestli by dotyčný spadl z kola i střízlivý, ale ten výzkum ukázal natolik velký negativní vliv na řídící schopnoasti, že je zákaz na místě. Stejně jako pásy a helmy prokázaly statisticky významně, že zachraňují životy, proto jsou povinné.

Ale máte pravdu, skutečný viník může být ten střízlivý a ten s alkoholem by se do nehody dostal stejně, ale policie k tomu nepřihlíží. Doufám, že se i tohle změní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stir
Datum: 07.10.16 00:32

no jo...on ten Kadlec kdyby byl strizlivy, tak nabori jedno auto, alkohol nasledne radil zpatecku a jednicku a naboril dalsich 28 aut ) a o par mesicu pozdeji dalsi ctyri auta opet pod vlivem!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 07.10.16 05:28

Já vždy, když slyším "podnapilý cyklista", tak si představím nějakého strejce, jak se v sobotu o půlnoci chce po setmělé liduprázdné okresní silnici 3.třídy mezi vesničkami dostat domů a za takovou jízdu mu dát 25t je fakt podle mě moc.

Jestli ale způsobí nehodu, blokuje opakovaně nějakou větší silnici s provozem apod., tak bych to chápal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 05.10.16 23:50

Téma alkoholu a jízdního kola se probíralo v TV nesčetněkrát. Můžete nějak objasnit, proč pijete přej jízdou na kole, když je všeobecně známo, že to policie pokutuje? Ta pokuta by měla být vyšší, aby už konečně bylo dostatečně jasné, že se to prostě dělat nemá. Dál není co dodat.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.10.16 20:35
avatar

Každého s vaším názorem, se ptám, kolik nehod, v tomto případě cyklistů, bylo PROKAZATELNĚ ZAVINĚNO alkoholem. Ne že byla jen prokázána přítomnost alkoholu. NIKDO nebyl schopen odpovědět. Protože na to nikde statistiky neexistují. Nikdy, při žádné nehodě se taková příčinná souvislost neprokazuje. Takže jde jen o buzeraci pro nic za nic. Stal jste se jen další obětí TV zpravodajství, které operují nebezpečností takového počínání, ale důkazy nikde žádné.


doplněno 08.10.16 12:46:

Já to totiž celé otočím a přidám ještě jednu myšlenku, KAŽDÝ kdo souhlasí s takovou buzerací, jakoby jedním dechem říkal: "I já jsem nesvéprávný jedinec, a potřebuji náhubek v podobě takového buzeračního nařízení". Jak se vám to líbí, co? Sami sebe považovat za člověka, který nesmí rozhodovat sami o sobě. Každý z vás. Ne ten od vedle. Vy sami s tím souhlasíte.

A tak ještě část z jednoho článku na internetu. Zdroj si dohledáte sami. Kdyby snad někdo neuměl, dám ho sem později. Cituji:

"Idyjoti hykaju blahem nad osumdesatym vyročim mrtveho prezidenta, a přitom nevidi, že za jejich zadkem se schvaluju likvidačni zakony. Pokuty za cokoliv narostly do desetitisicovych a statisicovych vyšek. To je ta cesta, jak přinutit zbyle pracujici gadže k poslušnosti. Vyskakuješ si? Dostaneš stotisicovu pokutu, bo ti cosik najdem v kotlu, nebo si parkoval u stromu,prodal si jabka ze zahradky bez EET, překročil rychlost jizdy v kukuřici, hral si a zpival nepovolene věci, neměl si odrazku na čele nebo si uřednikovi řekl, že je ko-ot," uzavřel se slovy, že tak to na světě chodí. Kdo prý drží hubu, když vidí, že jinému se děje křivda, ten bude brzy též na řadě.


doplněno 08.10.16 12:57:

@cechacek Datum: 8.10. 10:13.

To co píšete, je přesně ta nesmyslná zkratka: "..za rok 2015 pod vlivem ovínění bylo příčinou...". Není pravda, že bylo příčinou. Platí bohužel pouze ta první část "pod vlivem ovínění". Ta druhá část se "pro jednoduchost", nebo kvůli čemu, nikde nesleduje. Ale všude se používá jako argument, přestože ten údaj vlastně nikdy a nikde nebyl zveřejněn, bere se jako axiom.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: honzik*
Datum: 07.10.16 10:20

Co chcete prokazovat? Tady nejde o statistiky nebo souvislosti. Každému normálnímu člověku je jasné, že po drogách, kam patří i alkohol, je ovlivněn mozek. Takže každý normální člověk ví, že nějaká náročná činnost vyžadující soustředění (včetně jízdy na kole) může být negativně ovlivněna. Navíc většině lidí po alkoholu ztuhnou nohy a jet někam v takovém stavu je utrpení. Proto nechápu ty debaty. Normální je před řízením, nebo jízdou na kole být střízlivý. Můžete s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést debaty, ale to na tomto faktu nic nezmění.

Po každé nehodě, autonehodě, sražení chodce, cyklisty, nebo i když se někdo sám přizabije v lese na kole, tak přicupitá policajt a bude chtít dýchnout, třebaže budete mít proražené plíce. Pojišťovnu to také bude velice zajímat. A o čem vlastně chcete diskutovat? Vždyť je to ve výsledku vlastně úplně jedno, zda cyklista nehodu zavinil nebo ne, pokud požil...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 07.10.16 10:40

Zajímavé je, že např. v Německu může cyklista při bezpečné jízdě mít legálně přes promile a nikdo tam s tím nemá problém. Že by tam byli všichni sebvrazi a hlupáci? Tady je zločin jedno pivo, které je v praxi naprosto v pohodě. Mmch. i v autě tam mají legálně do 0,5 promile a žádné masové bourání opilců se nekoná.

Stavět alkohol u cyklisty na stejnou úroveň jako řidiče je nesmysl - cyklista ohrožuje především sám sebe, ale řidič především okolí.

http://www.germany.cz/mkportal/modules/wiki/index.php/Pokuty_pro_cyklisty_v_N%C4%9Bmecku

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzik*
Datum: 07.10.16 10:55

asd1asi jste svůj příspěvek omylem špatně zařadil, reagujete úplně na něco jiného, než jsem psal. Pokud přeci jen Váš příspěvek byl reakcí na ten můj pak vězte, že neřeším co je legální nebo ne. Nicméně oblíbené tvrzení, že "cyklista ohrožuje především sám sebe, ale řidič především okolí" je demagogie jak vyšitá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.16 21:12
avatar

@honzíku: už váš začátek: "každému normálnímu člověku je jasné", svědčí o naprosté vymytosti TV zpravodajstvím. Jako bych poslouchal redaktora z Novy nebo Primy. Na rozdíl od něj nebo od vás, si myslím, že já jsem ten normální, kterému vadí buzerace nemyslícími. Ještě jednou si přečtěte, co jsem napsal, to co hájíte nejsou žádná fakta opřená o skutečnost. Jestli vám dvě piva dělají problém, tak je nepijte. Patříte prostě mezi těch deset nebo kolik procent lidí, kteří prostě pít nesmí. Ale proč se snažíte buzerovat těch zbylých 90%, pro které to žádný problém není. Uvědomujete si, že si naskakujete jen na další buzerační opatření? Na další příležitost pro státní aparát, jak kohokoliv a kdykoliv kriminalizovat? Dle libosti, a dle vlastního výběru a nálady policajta, jedno, jestli státního nebo městského. Je hrozné, jak snadno, se z domnělého problému, vyrobí jedno z dalších buzeračních opatření.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.10.16 09:02
avatar

nikdo® *palec*plně s Vámi souhlasím, to však neznamená, že podporuji jízdu ač už na kole nebo v autě pod vlivem alkoholu, ale zákony a pokutování všeho možného i nemožného jsou u "nás" prostě někdy k smíchu! (Samozřejmě na všechny stejný metr též u "nás" není, což je další do nebe volající bordel! )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.16 08:09

Asi z toho už neni cesta ven, ale když si chcete dát jedno pivko a cestou z hospody zrychlit svůj pohyb, tak musíte použít kolečkové brusle, kolečkové lyže nebo segway. Podle zákona jste na nich totiž chodec a můžete si dát třeba deset tupláků!

A k pokutě za odmítnutí dechové zkoušky je třeba dodat, že jako neřidič ji odmítnout můžete, pokud nezpůsobíte újmu na zdraví jiné osobě. Stejně tak ji můžou odmítnout mladiství,protože trestné je jen podávání alkoholu mladistvým, nikoliv jeho konzumace mladistvými.

V § 16 odst. 3 zákona č. 379/2005 se píše, kdy můžete být vyzváni a kdo má oprávnění k ní vyzvat:

(1) Osoba, která vykonává činnost, při níž by mohla ohrozit život nebo zdraví svoje nebo dalších osob nebo poškodit majetek, nesmí požívat alkoholické nápoje nebo užívat jiné návykové látky při výkonu této činnosti nebo před jejím vykonáváním.

(2) Orientačnímu vyšetření a odbornému lékařskému vyšetření zjišťujícímu obsah alkoholu je povinna se podrobit osoba, u níž se lze důvodně domnívat, že vykonává činnosti podle odstavce 1 pod vlivem alkoholu, a dále osoba, u které je důvodné podezření, že přivodila jinému újmu na zdraví v souvislosti s požitím alkoholického nápoje. Spočívá-li orientační vyšetření zjišťující obsah alkoholu v dechové zkoušce provedené analyzátorem alkoholu v dechu, splňujícím podmínky stanovené zvláštním právním předpisem9a), odborné lékařské vyšetření se neprovede. V případě, že osoba tento způsob orientačního vyšetření odmítne, provede se odborné lékařské vyšetření.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 06.10.16 12:14

Zákon o provozu na pozemních komunikacích

§ 5 Povinnosti řidiče

(1) Řidič je [...] povinen

f) podrobit se na výzvu policisty zjištění, zda není ovlivněn alkoholem

§ 2 Vymezení základních pojmů

Pro účely tohoto zákona

d) řidič je účastník provozu na pozemních komunikacích, který řídí motorové nebo nemotorové vozidlo

h) nemotorové vozidlo je [...] vozidlo pohybující se pomocí lidské síly [...], například jízdní kolo

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.10.16 13:38

... ano jízdní kolo nebo koloběžka je nemotorové vozidlo a cyklista nebo koloběžec je řidičem. Najděte si ale zařazení kolečkových bruslí nebo lyží a i toho segwaye ... jejich uživatel je považován za chodce

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 07.10.16 05:16

Já nepopíral ty kolečkové brusle.

Z tvého příspěvku ("A k pokutě za odmítnutí dechové zkoušky je třeba dodat, že jako neřidič ji odmítnout můžete") jsem si myslel, že tvrdíš, že cyklista je neřidič.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.16 09:10

Ovšem považovat řidiče segwaye za chodce je ko.kotina hodná našich biřiců.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 07.10.16 21:24

Můžeš se zkusit odvolat,ale pochybuju že ti to bude něco platný. JInak proč jsi odmítl dechovou zkoušku? to jsi na tom kole byl nalitej jak mužik? Odmítnutí dechové zkoušky se bere jako by jsi byl pod vlivem,a pokuta 25 tisíc ve správním řízení je spíš při dolní hranici,mohlo to bejt i horší. Cyklista je totiž podle zákona řidičem a dneska už je to od určité hranice alkoholu v krvi trestný čin řízení pod vlivem návykové látky a bláblbáblá za což hrozí myslímže až 3 roky.

Jinak si nemůžu pomoct ale dobře ti tak,protože kdyby jsi byl střízlivej tak zkoušku neodmítneš a ono už možná policajti mají dost ožralých cyklistů co se motaj řidičům pod kola. O auto nejde,když smetu nějakýho ožralu na kole co mi tam padne,tak z toho ani výčitky mít nebudu,poněvadž si za to může sám a odřený auto se opraví. Jde o to že někdo se lekne,strhne to do protisměru nebo do stromu,může zabít někoho nebo sebe. Stačí že se tam i střízliví většina cyklistů motá jak vítr v bedně,a ještě ožralí,to bych tvrdě trestal,ještě tvrději než 25 tisíc...a to samozřejmě platí i pro řidiče

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.10.16 10:13

Můj děda má názor, při budování komunismu jsem pokuty do dvou tisíc platil bez mrknutí oka, poněvadž to byl plat asi za tři neděle, takže 25 tácu v kapitalismu je ještě méně než průměrný plat, vůbec bych se nezvrušoval a zámáz na úřadě ten detail. A cyklisti není to nejhorší, za rok 2015 pod vlivem ovínění bylo příčinou jenom 741 nehod, proti plechovkářům je to úplné minium.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.16 14:06
avatar

A zase jako obvykle-polemika zda je to správné či nikoliv,místo toho že není povoleno je to OK!

Zákazy a příkazy jsou od toho aby se dodržovali ,pokud by se bez ohledu na nebezpečnost alkoholu za řídítky nepilo-nikdo by za troto nezaplatli státu ani korunu!Navíc většina hledá skuliny jak co ošulit místo postavit se svému problému jako chlap Já osobně se mi toto stát se nikde nebudu chlubit že jsem dostal pokutu za chlast za řídítky a navíc ne že bych odmítl dýchnout ale ještě bych pak asi TRVAL dle svého svědomí a výsledku na odběru krve!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.16 21:22

Jsem naprosto pro. Syn měl obrovské problémy s nezaviněnou nehodou, kdy dva opilí dědci jeli v noci neosvětlení v protisměru, syn se jim na motorce vyhnul až do příkopu, to nepomohlo, s jedním se srazil, ten srazil druhého. Nezaviněno, ale stejně JIP, šetření...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 08:44

Kdyby ti neosvětlení dědci v protisměru nebyli opilí, nic by se nestalo, že ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 10:04

Třeba by si uvědomili, že je něco špatně. Vždyť se na těch kolech sotva drželi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 12:34
avatar

Třeba by si uvědomili, ...

...možná by nebyli aspoň v protisměru a kdyby nebyli ožralí možná by jim i došlo...

Takhle vypadá argumentace fakty. Samé možná a kdyby. Co dodat?

To je to, o čem hovořím. NIKDE se nesleduje příčinná souvislost mezi alkoholem a konkrétní nehodou. Vychází se JEN z obecného axiomu, že alkohol ovlivňuje jednání člověka a nikdo nemá snahu řešit že jedno pivo na kole, asi není zrovna to, o čem by takový postih měl být.

Nikdo na světě, žádný zákon nebo postih vám nezaručí, že nepotkáte v noci, dva střízlivé staré dědky v protisměru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 09.10.16 13:39

Už se s tím skrátka smiř, Nebo si myslíš že když si člověk dá opravdu jen jedno pivo,tak že jeho schopnosti k řízení auta budou tak drasticky odlišné? To když je člověk nemocný nebo hodně unavený tak má ještě daleko horší reakce než po jednom pivu. Jen nevím proč by měli mít cyklisti nějakou vyjímku,oni se snad neúčastní provozu na pozemní komunikaci a nejsou podle zákona řidiči? Co platí pro jedny musí platit i pro druhé. Cyklisti narozdíl od aut jedou podstatně menší rychlostí a když se tam začnou motat jak vítr v bedně,tak nehodu způsobí velmi lehce.

Střízlivýho člověka napadne,že motat se v noci neosvětlený v protisměru je hodně blbý nápad,to musí mejt člověk nálož jak mužik aby jej tohle napadlo,nebo ještě větší nálož že už nad tím ani nepřemýšlí a je mu to zcela jedno,případně nevládne končetinám natolik aby mohl jet po správné straně. Nebo tebe by snad napadlo,vzít si za střízliva v noci neosvětlené kolo a jet v protisměru? Tady je snad míra zavinění kvůli alkoholu víc než jasná,nechápu co by jsi chtěl za větší důkaz

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 15:18
avatar

Nikd přestaňte již obhajovat ,bez ohledů na ohorožení, a souvislosti nehody vs opilost,opilce za řídítky a berte to konečně tak jak to je.Řidič nemá používat alkohool a jine a hototvo a pokud požije tak ať si nese následky za své jednání sám a nežadoní o pomoc jak se vykroutit pokutě!


doplněno 10.10.16 20:42:

Trochu se mýlýš-Já jsem z těch co si dají pivko nebo sklenici vína ,ale když si dám, pak nesednu ani na kolo ani za volant.Pokdu si dám alkohol tak až večer a pokud jindy tak mám vždy zastupitelnost-vždy náhradního řidiče. A pak -nemám peněz nazbyt abych mimo daně ještě pokutami sponzoroval plýtvání politiků! A jinak pokud byh již udělal tu chybu a zapomněl na vypitý alkohol-tak se problému postavím čelem a neškemrám o radu jak to obejít!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 18:11
avatar

Jak vidím, vy s tím souhlasíte. Takže tím také říkáte, že patříte mezi lidi, kvůli kterým byla tato buzerace nastavena. Vy jste ten, kdo potřebuje náhubek ve formě 25000kč pokuty. Proč má kdokoliv po jednom pivu, riskovat stejný postih jako vy, který vyjedete opilý jak zákon káže. Pokud nejezdíte opilý, k čemu vám je takový postih?

Ještě vám to nedošlo? Nehájím opilce, ať si zaplatí co způsobili, ale proč na to mám doplácet já? Já opilý nejezdím, a jestli někomu vadí jedno pivo, ať si ho nedává.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 09.10.16 18:55

Tak to právě záleží na tom jak se zachováš při kontrole. Když odmítneš dechovou zkoušku a necháš to zajít do správního řízení tak se nemůžeš divit. Kdyby ti na kole naměřili obsah alkoholu skutečně odpovídající jednomu pivu,ne jednomu s nulou tak to určitě nebude pokuta 25 tisíc. Když se někdo chce vyhnout pokutě tak že na ty policajty začne bulíkovat,že prostě zkoušku odmítá a nepostaví se k tomu jako chlap tak se nemůže divit že to dostane od nich spočítáno. Oni totiž nemůžou vědět kolik máš,někdo trénovaný vypije 8 piv a skoro to na něm není poznat.

Jinak ano,jsem proto aby jsi za jedno pivo na kole dostal pokutu,poněvadž jsi řidič a já bych ji jako řidič v autě taky za 1 ivo dostal,a možná ještě zákaz řízení na 6 měsíců. Tobě ten zákaz jízdy na kole dát nemůžou,což je škoda. Je až úsměvný jak se kolikrát cyklisti na silnici cítí jací jsou taky účastníci provozu,kolikrát i zcela arogantně. A když jde o alkohol tak to najednou nejste plnohodnotní účastníci provozu a měly by se na vás vsthovat nějaký vyjímky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 19:17
avatar

Nikdo nebude zkoumat, jestli po jednom pivu jste v pohodě nebo ne. Platí jen to, že kdo něco vypil a řídí bude postižen a kritéria jak, jsou nastavena

O příspěvek výše!.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 19:47
avatar

Áááááá, další co na sebe musí mít bič v podobě zákona. A nebýt toho, jezdil by jste namol že? No co, tak holt budem kvůli takovým jako vy, muset snášet buzeraci i my normální.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 09.10.16 20:15

Myslímže vše podstatné už bylo řečeno,nevíš co napsat tak si začneš stěžovat na zákon a jeho bič. Normální je účastnit se provozu na pozemních komunikacích střízlivý a to ať řídíš motorové nebo nemotorové vozidlo,to znamená že ne,ani jedno pivo ti nikdo tolerovat nebude. Když se ti to nelíbí,pij si to jedno pivo doma a nelez na silnici nebo pak jeď sockou nebo jdi pěšky,co je na tom k nepochopení? A ne nikdy jsem nejel pod vlivem ani jednoho piva a jsem na to hrdej a žádný zákon k tomu nepotřebuju,protože nejsem šílenec

Kdybych byl soudcem a měl pravomoc,tak tobě bych ještě tu pokutu zvýšil,tak na 50 tisíc,možná taková finanční ztráta by tě donutila přehodnotit zvyklosti. V případě opakování nějaký veřejně prospěšný práce

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.16 20:32
avatar

,@fík: Nikdy jsi nejel pod vlivem ani jednoho piva, já jsem nejel pod vlivem ani jednoho piva, tak k sakru, proč se oba musíme bát buzeračního opatření, až jednou pojedem na kole s jedním pivem, že nás to bude stát 25tisíc? Kvůli komu ten zákon vznikl? Kvůli pivu? Nikoliv. Kvůli nesprávnému chování na silnici. Co je nebezpečnější? Správné chování s jedním pivem v krvi, nebo nesprávné bez toho piva? Co by mělo být postihováno víc? Podle mně to nesprávné chování. Ale protože je policie líná to jakkoliv postihovat, tak se radši vymyslí zástupný důvod v tom jednom pivu. To se snadno prokazuje. Stačí se někde postavit a počkat si. Že to nic neřeší, jen se tím buzerujou normální zodpovědní lidé, je jasné. Jasné každému, kdo nemá mozek vymytý televizí. Nebezpečné je nesprávné jednání na silnici. Nikoliv jedno nebo dvě piva.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 09.10.16 21:56

A proč by jsme se měli bát? když v sobě nebudeme mít ani jedno pivo,tak čeho by jsme se báli? nebo proč bych měl jet na kole po jednom pivu? Uvědom si že kolo je dopravní prostředek přímo se účastnící provozu na silnici. Nebo autem si taky můžu jet do hospody na jedno pivo? Nebo autem pojedu na pálavu a udělám si grand tour po viných sklípcích a pak se budu hádat že je to vinařská oblast? nebo se hádat že jedno pivo přece nemůže nic udělat až mi budou fízli brát řidičák? Zákon prostě a jednoduše jasně říká že řidič nesmí být pod vlivem a je jedno zda řídí motorové nebo nemotorové vozidlo,tak se znovu ptám co je na tom k nepochopení nebo buzeračního?.

Zákon nemůže zkoumat co je nějaká bezpečná nebo nebezpečná hranice. Někdo když bude mít 1 promile,na něm nic nepoznáš. Netrénovaný abstinent když bude mít jedno promile,bude mít problém s chůzí. Na někoho jedno pivo nemá vůbec vliv,na 150cm drobnou holku která nepije už to může slušně cítit. Proto platí nulová tolerance a je to jen dobře. Příště jdi na pivo pěšky nebo autobusem a vyhneš se pokutě-teda pokud nebudeš dělat bordel a neskončíš na záchytce

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.16 19:06
avatar

Tahle debata s tebou nemá smysl. Několikrát jsem uvedl, proč ten zákon považuji za špatný. Z principu špatný. Ty jako by jsi ty důvody nečetl, nebo nechtěl pochopit. Nejseš schopen oponovat mým argumentům. Máš jen jediný. Jen znovu a znovu opakuješ, že zákon je správný. Když nad sebou tak přísný zákon potřebuješ, tvoje věc. Já tvrdím, že na tomhle světě jezdí 95% lidí zodpovědných, kteří vědí kdy mají dost a co si mohou dovolit. Ty holt zřejmě patříš mezi těch zbývajících 5%, kteří svoji míru neznají, a vyžadují pro sebe tak drastický zákon. Tvoje volba. Jen nevím, proč má nás 95% zodpovědných, doplácet na těch vašich 5% nezodpovědných.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 10.10.16 20:02

Já mám právě opačný dojem,několikrát jsem ti uvedl i s vysvětlením proč to tak nejde,a ty mi píšeš něco o zodpovědných opilcích co vědí kdy mají dost a jak doplácí na všechny okolo. Tahle debata je bezpředmětná,taky končím,na rozloučenou ti jen napíši,že ti prostě nezbude než zaplatit a příště jít chlastat pěšky a přeji si,abych tě nikdy na silnici nepotkal,protože i odřený auto zamrzí


doplněno 10.10.16 20:17:

Nebo ještě naposled. Ty to pořád jen bereš z tý stránky,člověka co si touží jet na pivo na kole. Ale zkus si to vzít ze stránky toho policajta. Stojí si tak u krajnice,najednou vidí přijíždět cyklistu a rozhodne se ho zkontrolovat,naměří mu hladinu. A teď mi řekni jak bude ten policajt zkoumat jestli jsi pořád způsobilý a odpovědný,budeš před ním stát holubičku? nebo tancovat kozáčka? Budeš mu počítat kvadratický rovnice? nebo něco podobnýho?.

Proto to tak je,aby ten policajt měl nějakou směrnici jak to udělat,jsi střízlivý jsi způsobilý,nejsi střízlivý nejsi způsobilý,už to chápeš? On tě pustí,někde se to v tobě rozleží,padneš někomu pod auto nebo se někdo kvůli tobě zabije a on může jít z kriminálu maximálně tak na ulici.

Proto s tím souhlasím,pro všechny účastníky provozu na pozemních komunikacích nulová tolerance alkoholu

Ohodnoceno: 1x
 
Od: asd1
Datum: 10.10.16 20:57

Zvláštní je, že němci (a většina západní Evropy) s tím problém nemají. V autě mají legální 0,5 promile a na kole přes promile. Ovšem pouze při bezpečné jízdě. Tu mají celkem jasně definovanou - nesmíš kličkovat, přesahovat jízdní pruh, špatně reagovat na brzdová světla vozidla před tebou atd. Pokud nejde o bezpečnou jízdu tak je alkohol problém, při nehodě je výrazně přitěžující.

= nastavili předpis tak, že něco málo tolerují, ovšem pouze pokud jedeš bezpečně a nebouráš. To je podle mne ideálně nastavený systém...

Za sebe z praxe můžu říct, že v Německu jedno pivo v autě a dvě piva na kole jsou naprosto v pohodě a nikdy jsem s tím problém neměl. A to jejich piva mají kolem 5 voltů. Zato v Čechách jsem zločinec a určitě jedu nebezpečně i po čajový lžičce piva.

Nulová tolerance je nesmysl, stejně tak je nesmysl že při povolení půl promile se začne chlastat ve velkým. I když uznávám, němec si dá jedno pivo, víc NE a jede bezpečně. Čech si řekne smí se jedno, dá si 4 a jede jak hovado...

Cyklisti v protisměru a motorka - dost možná by neosvětlený v protisměru jeli i střízlivý, debil je debil i za střízliva... Ale neznáme verzi těch cyklistů, klidně mohla jet v protisměru motorka. = těžko soudit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fik
Datum: 10.10.16 21:49

Zvláštní jak všechno chceme řešit jako germánie. Němec si uprdne,musíme si uprdnout stejně. Němec zavede tu kravinu,čech to musí zavést stejně. Když by jsi to chtěl takto u nás,zavedl bych to s jedním dodatkem. Že jakmile pod vlivem alkoholu spůsobíš nehodu,automaticky tím doživotně ztrácíš nárok získat znovu řidičský průkaz. Když jej nemáš a způsobil by jsi nehodu na kole,nemohl by jsi jej doživotně ani získat. To by pak nemusel být ani zákon a všichni by jezdili střízliví a krotcí jak beránci,protože by se báli že jakmile se něco stane,už si za volant nesednou. Lepší než všechny zákony,lepší než všechny buzerace. Když jsi si tak jistej že nikoho pod vlivem neohrožuješ,neměl by jsi se čeho bát. Jsem zvědavý jestli by jsi do toho šel,myslím si že ne

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 10.10.16 22:25

Všechno slepě převzít ne, to je nesmysl. Ale je (bylo by) dobrý převzít dobrý fungující věci, a celkově silniční zákon i policie tam funguje docela dobře, stačí se podívat jak se jezdí u nich a kolik mají nehod... V Německu mám najeto celkem dost - nekolik tisíc návštěv. Nikdy mě nestavěli bezdůvodně kvůli "kontrole lékárničky", jen drogoví (šli po dealerech, zjistili že jsme čistý = omluva za zdržení a popřáli hezký den), nebo při přestupku (měřili v místě kde omezení mělo smysl 50, měřili na začátku zatáčky - řekl co bylo špatně, vyúčtoval, zacálovali jsme 15 éček a pohoda - jeli jsme asi 60)

Drakonické tresty typu "jedno pivo na kole, rupne ti lanko na brzdě, naboříš popelnici a zlomíš si ruku" = doživotně sebrat řidičák jsou nesmysl.

Občas si tam pivko dám a pak jedu, a věř mi že si absolutně nedovolim s tim pivem bourat nebo jet nebezpečně. Ani si absolutně nedovolim ty pivka si dát dvě. Přitom žádné doživotní sebrání řidičáku nehrozí - to co navrhuješ je likvidační, to bys rovnou mohl střílet za nezapnutý pásy (od trestu za alkohol na kole to není až tak daleko - cyklista ohrožuje především sám sebe - na kole je absolutně nechráněný a střet a s autem/ čímkoliv tvrdým obvykle odnese cyklista. Strhnutí volentu a nehodu bych do toho netahal, to je chyba řidiče stejně jako při střetu se zvěří - dá se to pochopit ale je to chyba.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fik
Datum: 11.10.16 16:28

Pozor,já jsem psal když způsobíš nehodu,to znamená nehoda která je prokazatelně způsobená tvým jednáním. Mezi to by se tudž nevztahovalo to že ti praskne lanko u brzdy,ale vztahuje se mezi to takové věci jako že by jsi třeba někomu nedal přednost,někoho vytlačil,vybrzdil atd-prostě to co závisí na tvém jednání a počínání. Ne že když tě někdo sundá do pangejtu tak že by jsi přišel o papíry. Zkrátka u nehody s 50% a vyšším zaviněním

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.16 20:52
avatar

Jedinou pravdu máte-ten zákon je špatný ale jen pro pijáky za řídítky a volantem! A Vy pane nikdo ,Vy jste asi jeden z nich !


doplněno 11.10.16 18:12:

Je to Váš problém ale jistě byste na mě taky nepoznal že mám v sobě flašku rumu,na tom kole po ní (i v autě bych ) bychjel tak že to nikdo nepozná .Proč když tak brojíte proti výši pokuty raději nebrojíte za dodržování pravidel? Ta asi proto že jste klasický ČECH.Remcat proti všemu ale dodržet předpis? to ne ,to je hooodně složití.KONEC.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.16 23:53
avatar

Milej pane, já už jsem 10 let rád, že alespoň chodím. A o kole si můžu nechat jen zdát. To nic nemění na tom, co jsem psal výše. Že nikdo z vás nechce diskutovat o mých argumentech, oponovat jim svými. Jen si tvrdě stojíte za svým, podle mně špatným názorem. A to není diskuze. Zatím jste se ani jeden, nepokusili dokázat oprávněnost tak drastických pokut. Stále vycházíte jen z toho jednoho axiomu že alkohol ovlivňuje jednání. A zapomínáte na to základní. Že je to silně individuální. Ale na tu individualitu zákon nemyslí. Na rozdíl od toho Německa, např. A argument, že policajt neumí rozlišit bezpečnou jízdu od nebezpečné? Je to snad moje vina, že policajt je neználek, který to nedokáže? Mám ho to snad učit já? Takže jsme neználkům vyšli vstříc a utáhli opasky. Báječnééééé.


doplněno 11.10.16 18:31:

@diesel: Proč raději nebrojím za dodržování pravidel? To asi proto, že podle mně, nás pravidla mají ochrańovat před špatným konáním. A já na jednom nebo dvěmi pivy na kole nevidím nic špatného. Tím že si dám pivo, ještě nemusím konat něco špatného atd... Vždyť vlastně odpovědi máte už nahoře. Proč to sem zase píšu nevím. Pravidla nás mají chránit, ne buzerovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 00:53
Nikdo: psal jste již toto svému poslanci? Co děláte,aby tento zákon byl změněn? Zřejmě nic ze?
Muj názor je ten,ze pul promile s přilbou na kebuli na silnici 3.třídy není problém
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 06:05
avatar

Nikdo, domníváte se, že je pokuta příliš vysoká? Jakou byste dával pokutu Vy?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 17:08
avatar

Už jsem to nechtěl otevírat ale když se ptáte, tak tedy: pokud se chovám na silnici tak jak mám, tedy nekličkuju, nejedu v protisměru, tedy není na mně viditelně znát, že mám upito, tak žádnou. Pokud způsobím nehodu, tak zákaz řízení, s dobou odstupňovanou podle závažnosti následků. To je totiž jediné, čeho se řidič opravdu bojí. Že nebude moci řídit. Ale chovám-li se normálně, není důvod k zásahu. Ono kdyby policajti neměli vymyté mozky, tak by to mohli dělat už dnes. Rozeznat podle chování na kole, kdo se chová nebezpečně, není nic těžkého. Ale muselo by se chtít.A u těch cyklistů, když způsobí nehodu, kterou náhodou přežijou, kde nejde dát zákaz řízení, jsou i jiné tresty než peněžní. Daleko větší potupa pro spoustu lidí jsou veřejné práce. Pojiš´tovna si na nich smlsne určitě taky ráda, formou výluk z plnění, stejně tak zdravotní pojišťovna za léčení. Prostředky jsou, jen se musí chtít.


doplněno 11.10.16 18:36:

Milane? Vy neumíte číst? Tak ještě jednou, červeně: "pokud se chovám na silnici tak jak mám, tedy nekličkuju, nejedu v protisměru, tedy není na mně viditelně znát, že mám upito, tak žádnou".

Ty opačné situace jsem snad popsal dost. Nebo ne?


doplněno 11.10.16 20:15:

@jofa: I ta špatná? Co je lepší? Chovat se jak ovce na porážku, nebo být kritický ke špatným věcem, a snažit se je změnit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 17:16
avatar

Nikdo, sice jste mi neodpověděl, přesto děkuji za reakci.

Já se domnívám, že největší trest je odebrání oprávnění, tak jak správně píšete, dále pak finanční postih.

To že nejsou sankce často úměrné, je pravda, páč právě teď vidím případ, kdy řidič nerespektoval značku o výšce průjezdu, strhl lešení, 5 hodin se nedalo jezdit a dostal pokutu max. 2500Kč na místě.

Ale určitě bychom našli spoustu věcí, kde se někomu něco nelíbí v předpisech a udělal by to jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 11.10.16 18:37

nikdo : Pravidla se mají dodržovat, nikoliv obcházet a okecávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 20:19

Máte pravdu. Leč kolik procent cykloturistů o prázdninách po našich cyklotrasách jezdících, po obědě pivo si nedá?

A cyklotrasy naše po silnicích tažené jsou ..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 21:05
avatar

Tak ještě jednou -zákaz alkoholu pro řidiče je OCHRANOU pro všehny ostatní co pravidla dodržují a pro ty co se neumí podřídit asi nic jiného není než je trestat! Což Vy ale asi nikdy nepochopíte!


doplněno 12.10.16 20:53:

Nevím kde jezdíte a žijete ale rozhodně u nás (JH) ani všude kde jezdím ( Pe,Pha,BM.BN,TA,CB,PV,TR a další ) mne nikdy žádný policista a ani strážník NEBUZEROVAL ,dokonce i když jsem vjel že jsem zakufroval na placený úsek mne nebuzerovali a řešili bez pokuty jen vysvětlením! Takže Vy jste paneNikdo klasický čech a svým chováním,vzhledem dáváte příčinu k takovému jednání z jejich strany!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.16 21:54
avatar

Takže podle vaší logiky, budem buzerovat za každý pivo, ale střízlivý cyklista si může na silnici dělat co chce. Protože nebezpečné je to jedno dvě piva, nikoliv to špatné jednání. No báječné... Hlavně že nepijem. Ale jak se chováme, je jedno, protože jsme střízliví. Nikdy bych nevěřil, že se takového názoru dočkám. Už chápu, proč to vypadá na silnicích tak, jak to vypadá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.16 06:07
avatar

nikdo, není toto: "budem buzerovat za každý pivo, ale střízlivý cyklista si může na silnici dělat co chce" pod Vaší úrověň, to je demagogie. Vždyť sám dobře víte, že si cyklista nemůže dělat na silnici co chce, jezdit jak se mu líbí, pokud poruší zákon, musí přijít postih.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.16 18:46
avatar

Milane, to není demagogie. To je každodenní skutečnost. Mnohem, mnohem závažnější porušení pravidel provozu jsou, přehlížena, i když u toho stojí policajt, radši se dívá jinam. Každý řidič, dnes a denně se stkává s takovými situacemi, ke kterým by nemělo docházet. A nikdo proti nim nezasahuje. Zato za jedno pivo za volantem nebo řidítky kola, hrozí 25000 kč. Už chápete? To jedno pivo nikoho neohrožuje, ale na rozdíl od těch všech přestupků, se kterými se denně setkáváme a které jsou daleko nebezpečnější, a policajtům jsou jedno, za ten alkohol buzerujou už i ty cyklisty. Nezlobte se, ale všeho s mírou, a pokuta za pivo za řidítky, je hodně přes míru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.16 19:43
avatar

nikdo, já Vás chápu, Vy nechápete jiné.

Debata v tomto duchu: "mnohem závažnější porušení pravidel provozu jsou, přehlížena, i když u toho stojí policajt, radši se dívá jinam"
nemá význam, páč Vy jste přesvědčen o svojí pravdě, budíž, ať je po Vašem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.16 22:20
avatar

Milane, máte jednu pravdu. Opravdu nechápu jiné, a to tehdy, když pro ně je důležitější tupé dodržování zákona, než vyžadování opravdové bezpečnosti na silnicích. Pro mně je důležitější opravdová bezpečnost, než tyhle pseudo TV problémy. Jsou lidi co je chápou, jsou lidi, kteří věří, že buzerací se posuneme dopředu. A v tom se lišíme. Vy věříte na účinnost zákona, já věřím víc lidem. Lidem s vlastním svědomím, lidem s odpovědností za svoje konání. Lidem, kteří nepotřebují být voděni za ručičku, tupým vynucovaním nějakého zákona. A tím bych to asi skončil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.16 06:36
avatar

..A tím bych to asi skončil.

a to je dobře, páč Vy již víte čemu věřím já. Obviňujete jiné, že nechápou Vás a mají jiný názor.

Víte jak by to vypadalo, kdyby nebyly předpisy? Anarchie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.16 20:29
avatar

x

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.16 20:46
avatar

nikdo

Vaše logika je úžasná! Střízlivý cyklista si může dělat na silnici co chce? Cyklista, který vypije pivo a tím poruší dopravní předpisy je buzerován? Hlavně , že nepijem. Ano, samozřejmě! Řidiči jsou schopni vyvádět už ve střízlivém stavu , a pokud pijí, tak je to vždy jenom horší. Už se s tím smiřte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzik*
Datum: 13.10.16 08:45

nikdo

Výše jste mě osočil, i ostatní, že jsme zmanipulované ovce s vymytými mozky z TV zpravodajství. Pořád jsem čekal "nikdo", že Vám to docvakne o tom, co píše "diesel", ale zřejmě se nedočkáme, proto naposledy něco napíšu. Předně prosím nesuďte podle sebe, nebo Vašich bližních, nás ostatní. Pokud u Vás sledujete TV zpravodajství, pak rozhodně neplatí, že to je tak i v jiných rodinách. Někteří moji známí dokonce ani nemají televizi a jsou to velice inteligentní lidé.

Ve svých "úvahách" od začátku pracujete se špatným předpokladem, tak si to přiznejte. Mnoho zákonů tu není primárně proto, aby někoho trestali, ale proto, aby do společnosti vnesli pravidla a chránili slušné lidi. Protože všichni se bohužel nechovají, ze své podstaty, slušně. Podle Vašich slov si poplácáváte po ramenou, že nejste ovce jako ostatní. Omyl jste ovce, byť patříte do jiného stáda, než normální slušný člověk.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.10.16 19:20
avatar

Ano, připadá mi to tak. Stejně hloupá tvrzení, bez jakýchkoliv důkazů, slyším často z TV. Ovce proto, že mi připadáte jako smíření s věcí a nehodláte ani o tom přemýšlet. Co mi napsal diesel? Že svým zjevem vyvolávám zmíněné situace, nebo co? Jak ví jak vypadám? Jak k tomu došel? Nicméně bych se tedy rád vrátil od mé osoby k meritu věci.

Píšete, že ve svých úvahách, pracuji se špatným předpokladem. Ale už nenapíšete, který můj předpoklad je podle vás mylný. Mohu se jen domýšlet, co máte na mysli.

Tvrdím, že se nikde nesleduje příčinná souvislost mezi alkoholem a zaviněním nehody. Ve všech statistikách je vždy jen přítomnost alkoholu. Máte jiná fakta? Sem s nimi. Zatím JEDINÉ o co se opíráte, je obecně přijímaný axiom o škodlivosti alkoholu.

Tvrdím, že lidé nejsou stejní a na každého učinkuje alkohol jinak. Tvrdíte něco jiného? Sem s fakty.

Od tohoto se odvíjí moje úvaha, že jedno dvě piva, za řídítky kola by neměla být trestná. Pokud cyklista neohrožuje jiným způsobem ostatní účastníky silničního provozu.

Od tohoto se odvíjí moje úvaha, o náplni práce policajtů. Je toho mnohem víc a nebezpečnějšího na silnicích k řešení než jedno dvě piva za řídítky kola.

Jednodušeji už to napsat neumím. A prosím fakta, ne narážky na mou osobu.


doplněno 13.10.16 19:30:

Jen takový dodatek. myslíte, že v Kalifornii jsou lidé zodpovědnější, nebo že tam umírá víc lidí na silnicích? Jak to, že si tam policjt nesmí dovolit vás zastavit preventivně dát dýchnout? Jak to, že neexistuje, aby vám kontroloval lékárničku apod. Dokud něco neprovedete, nesmí vás zastavit. Svoboda a zodpovědnost jednotlivce je tam postavena na vyšší úroveň než u nás. A protože vím, že to tam funguje, proto se mi nelíbí ta smířenost s existujícím stavem u nás. Pořád skloněná hlava, s přesvědčením, že to jinak nejde. Ono to totiž jde, ne že ne. Musí se ale chtít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.16 21:01
avatar

Jestliže nás zodpovědné občany chrání zákony před nezodpovědnými jedinci ,jako jste např vy, kteří si myslí , že můžou chlastat a řídit, protože na ně to přece nemá žádný vliv, tak jsou tyto zákony a postihy naprosto v pořádku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.16 21:49
avatar

Prosím fakta k věci. Neurážejte mně. Neznáte mně. Jestliže neumíte nic jiného než urážet, nemám si s vámi o čem povídat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.16 22:03
avatar

Zlob se nebo ne ale jsi vypatlanec který nedokáže pochopit že jseme v Česku ne v Německu či Kalifornii. A Ty jsi přesnou ukázkou Čecháčství-kritizovat zákon.

Ano v Kalifornii si to nedovolí stejně jako germáni Proč-protože jsou disciplinovaní a dodržují zákon,proto mají povolenou nějakou toleranci (němci,a další v EU nwn USA)Do zahraničí nejzdím jen příhraniičí v Rakousku. A zdalipak víš kdo jsou tam největší hovada rakušáci .němci? NIKOLIV -jedu jejich povolenou rychlostí, domácí disciplinovaně za mnu jeli s dostatečným odstupen stejně ryhle jako já a jediní co klidně předjížděli i s tím že tamní pokuta za překročení by byla pro ně asi dost likvidující bylia auta s CZ-kou!

Prostě jsem zvyklí kde co porušovat a remcat jak je zákon vůči nám přísný nebo tvrdit jako ty že zbytek co daná pravidla ctí jsou ovce! Ano jsem možná ovce ale raději OVCE než VŮL co nic nepochopí a stále mele svou demagogii klterou předkládá ´jako pravdu! Howg,domluvil jsem reps.dopsal !a to je poslední!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.10.16 06:39
avatar

Diesel

.A tím bych to asi skončil. ..

již napsal mnohokrát a stále si jede svou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.16 21:41
avatar

Musím vám hodně vadit, když jste schopni se snížit k nadávkám typu "vůl, vypatlanec, čecháček". Proč to čtete, proč reagujete tak nenávistně na osobu která má jiný názor? Hlupáci nejste ani jeden. Tím jsem si jist. Tak proč? Co vás nutí znovu a znovu jen urážet a nereagovat na mnou uváděná fakta? Když už chcete diskutovat? A tak jen jedna reakce na tvrzení diesela. Češi jezdí špatně, na rozdíl od rakušanů. Hezká pohádka. Proč pohádka? Porovnej si statistiky nehod rakouských a českých řidičů. Jsou si procentuálně dost podobné, s výjimkou specifik našich a jejich předpisů.


doplněno 17.10.16 17:16:

Já myslel, že z textu je jasné, kdo použil nadávky a na koho se co vztahuje. Jak vidím, není. Co se dá dělat. Už to přepisovat nebudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.16 06:22
avatar

Pane Nikdo, najděte mi, prosím, jedno slovo, kterým Vám nadavám?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: fik
Datum: 09.10.16 10:10

Kdyby nebyli ožralí,možná by nebyli aspoň v protisměru a kdyby nebyli ožralí možná by jim i došlo co dělají že jedou v noci neosvětlení. Pokud to přežili,bejt soudcem,šli by na pořádně dlouho bručet

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dam®
Datum: 09.10.16 20:35

Fík a ostatní, mám zato, že výše pokuty neodradí, ale být denně kontrolovatelná možnost (bla,bla,bla) ty nachytané v místě jeho bydliště místo pokuty uklízet veřejný prostor, tak se snad změní i myšlení. Ještě nezmizlo, že jako řidič musím předvídat a nesu odpovědnost, tak nevím proč by jakýkoli účastník silničního provozu neměl dodržovat pravidla, byť cyklista, vozíčkář, člověk na koni, koloběžce, bruslař.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lasa69
Datum: 13.10.16 20:44

Ale no tak , už se nehádejte. A proč vlastně řešíte pouze ŘIDIČE a CYKLISTY? A co chodci, ti jsou též účastníky silničního mprovozu ! A chodci, bruslaři, lyžaři a segvojové tedy mohou chlastat?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dam®
Datum: 13.10.16 20:51

Ahoj, teda, když tě chytne segvojem za patu...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.