Povinosti zaměstnavatele

Od: Datum: 01.10.16 08:05 odpovědí: 3 změna: 01.10.16 18:29
Dobry den
Nepůjde nám proud v práci 13 14 a17 zaměstnavatel nám nařídil přesčasy a sobotu a neděli do prace tak by mě zajímalo jestli máme právo na příplatky za víkend a nárok na stravenku?děláme v kabelarne 40 hodin týdne.je nás tam ze 150 cca 30 tak si s náma delaj co chte. Například na svatek jsme v práci a volno daj na jiný den ,všude v okolních firmách maj rádio a my nesmíme ani mluvit a největší vrchol že nám chtej strhávat 1500 za chybu přitom ta chyba se dá během půl min. opravit a prodaj to dál přitom průměrná mzda je 11 12 tisíc a stravenky no prostě hrozný se k nám chovaj.díky za odp

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.16 09:10
Chovaji se k vám tak, jak jim to umoznite. Jeden člověk nic nezmuze. Nejhorší je ze vědí, ze hodně lidi si nemůže dovolit přijít o práci a to jim hraje do karet. Museli by jste se domluvit všichni. Jinak za víkendy je u nás 25%. Svátky 100%, tydne můžou naridit 8h prescasu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bkvf
Datum: 01.10.16 15:56
Podle me je toto překážka na straně zaměstnavatele.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.16 18:29
avatar

Pracovní dobu i rozvrh pracovních směn určuje zaměstnavatel, který má právo v odůvodněných případech nařídit i práci přes čas, o víkendu nebo v den svátku.

Pokud Vám nařídí pracovat ve svátek, náleží Vám mzda + příplatek ve výši 100 % průměrného výdělku. Případně místo příplatku placené náhradní volno.

Budete-li pracovat o víkendu, bude Vám náležet mzda + příplatek ve výši minimálně 10 % průměrného výdělku, za přesčas ke mzdě náleží příplatek minimálně 25 % průměrného výdělku.

Zaměstnavatel není oprávněn Vám kromě zákonných srážek ze mzdy nic srážet. Pokud byste zaměstnavateli způsobili škodu, musel by s Vámi o srážkách ze mzdy uzavřít písemnou dohodu.

V tomto případě by mělo jít o překážku na straně zaměstnavatele, za niž by Vám náležela náhrada mzdy. Ovšem pokud zaměstnavatel ví o překážce dostečně dlouho (minimálně 14 dnů) předem, může rozvrh pracovních směn upravit.

Máte-li ve firmě odborovou organizaci, obraťte se na ni.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.