Mám strach ze strachu, je to možný?

Od: Datum: 30.09.16 17:02 odpovědí: 3 změna: 30.09.16 18:31
Dobrý den, mám asi tak trochu prihlouplou otázku ale je možný abych se bála strachu? Je to divný, protože kdyby se me někdo zeptal, čeho se nejvíc bojím asi bych mu neodpověděla. Ne, neodpověděla bych mu normálně. Když si totiž představím něco z čeho bych mohla mít strach, najednou mi to vůbec nepřijde strašidelné nebo nebezpečné. Prostě mám takový pocit, ze se bojím strachu... Bojím se něčeho ale nevím čeho a nedokážu si to vybavit. Jsem teenager takže to byly to asi nebylo něco jako řeší dospělí, strach o rodinu, strach z placení něčeho atd... Takže se ptám, je tohle možný, nebo jsem se zcvokla? :-D
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.16 17:04

Dokonce se to jmenuje fobofobie - strach ze strachu. :) A strach ze strachu se řešil i ve Vězni z Azkabanu, kde byl tenhle typ tuším nazýván jako moudrý. ;)

Ohodnoceno: 0x

Od: hrrmff123
Datum: 30.09.16 18:13
Tak děkuju, taky jsem si toho všimla v tom Harry Potterovi (jsem do něj blázen :-D) ale chtěla jsem se ujistit, protože jsem si nebyla jistá, jestli tomu tak doopravdy je, jestli to vážně existuje
Od: wamp®
Datum: 30.09.16 18:31
Ahoj.
Tahle otázka není vůbec hloupá,spíše naopak.
Někde hluboko ve tvém nitru je zakořeněna nějaká křivda,strach,úzkost.
Bývává to dost často dědičné.
Měla bys navštívit psychologa,on to s tebou probere a poradí,pomůže.
---
Nepodceňuj tyto problémy.
V dospělosti se mohou rozvinout v daleko horší stádium duševního onemocnění.
Nestraším,vím a znám...
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.