Mzdový výměr

Od: Datum: 28.09.16 14:21 odpovědí: 1 změna: 28.09.16 14:30

Je možné změnit mzdový výměr bez mého souhlasu?Co bude následovat pokud nebudu souhlasit?


doplněno 28.09.16 14:48:

Ve mzdovém výměru se píše ... v souvislosti s uzavřenou pracovní smlouvou tento mzdový výměr . následuje zákl. mzda a premie.mám to považovat za součást pracovní smlouvy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.16 14:30
avatar

Ano. Mzdu stanovenou mzdovým výměrem může zaměstnavatel měnit bez souhlasu zaměstnance. Musí však dodržet minimální zaručenou mzdu pro tu kterou skupinu prací. Zaměstnavatel musí zaměstnance o změně mzdy informovat předem → nejpozději v den, od kterého má změna platit, a to před začátkem pracovní směny.

Něco jiného by byla mzda sjednaná přímo v pracovní smlouvě.


doplněno 28.09.16 17:21:

Nene, to je jenom formalita. Mzdu byste musel mít sjednánu v pracovní smlouvě. Tady to je naopak: pracovní smlouva je zmíněna ve mzdovém výměru.

Pozor: Nároková je jenom základní mzda, prémie, odměny apod. jsou nenárokovou složkou mzdy. Zaměstnavatel by měl zaměstnance předem seznámit, za jakých podmínek budou nenárokové složky vypláceny.

Např. za dobu dovolené nebo nemoci nenárokové složky mzdy ani mzda nenáleží. V obou případech mají zaměstnanci nárok na náhradu mzdy. V případě dovolené ve výši průměrného výdělku (bývá o něco vyšší než mzda), v případě nemoci se náhrada stanoví z redukovaného průměrného výdělku.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.